Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Radiere - inscriere
BMWZone > DIVERSE > Auto diverse
Vlad_RLG
Salutare BmwZone!

Pe 18 iulie am cumparat 325iX-ul lui Butcky, sunt deja indragostit de masina:D

Vreau sa o inscriu pe numele meu, va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa fac pas cu pas, pt ca nu am mai facut asta pana akum.

Va multumesc!
io'sŪ
pai intai si intai trebuie sa faceti actele (contractul de V-C + fisa de inmatriculare), apoi "butcky" se duce la el la financiar si iti aduce certificatul fiscal, tu te duci intre timp la RAR si faci autentificarea , apoi platesti ce ai de platit la CEC (taxa inmatriculare + taxa talon) apoi te duci tu la tine la financiar si iti treci masina pe rol, apoi cu toate aceste acte dactilografiate si stampilate te duci frumos la BPR (brigada politie rutiera) , stai putin la coada biggrin.gif depui actele si in ~2-3 ore masina e inscrisa pe numele tau

aaaa.... sa nu uitati sa scrieti pe talon: instrainat catre... la data....

vezi ca iti mai trebuiesc niste copii xerox, intrebi la fetele alea de la dactilografie, stiu ele si au si xerox

vezi ca trebuie sa ai si RCA pe numele tau, tot butcky poa' sa te ajute



SUCCES !!!
alex230ro
contract vanzare cumparare,se duce buci la administratia financiara si ia viza,mergi tu apoi si iei viza,RAR,platesti taxa talon,taxa inmatriculare,apoi in Pipera de unde iei numerele,eu am facut RARul si Pipera intr-o zi,administratia financiara ia cam 2 zile .
edit:uite un link pus de Interceptor
http://bmwzone.ro/forums/index.php?showtopic=5035
Vlad_RLG
Plata talonului unde se face? tot la cec unde platesc si taxa de inmatriculare?
io'sŪ
CITAT(Vlad_RLG @ Jul 22 2008, 11:08 PM) *
Plata talonului unde se face? tot la cec unde platesc si taxa de inmatriculare?

da!
se numeste "taxa de talon", stiu fetele alea de la cec, tu le spui ca vrei sa platesti taxele pt inmatriculare si ele stiu pe ce sa-ti ia banii
butcky
Am uitat sa scriu pe talon ca ti-am vandut-o tie sad.gif Daca nu am timp sa ne intalnim, scrie tu... wink.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.