Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina mea BMW 325 TI pachet ///M
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Alexxx
Am achizitionat de curand un BMW de care sunt foarte mandru.

Detalii:

BMW 325 TI, 2004, 6 viteze, pachet ///M interior/exterior (care cuprinde: Bara fata/spate, praguri ///M, jante 17" M, volan MFL ///M, insertii praguri si footrest), suspensie.
-scaune sport (textil+piele alcantara)
-faruri lupa/xenon adaptive
-climatronic
-DSC
-PDC
-pachet lumini business
-oglinda retroviz cu senzor
-ogl electrice incalz/heliomate
-pilot automat
-8 airbag
-OBC

etc...

Masina are 67.000 km si voi reveni in curand cu mai multe detalii si poze!
Impresii: Este o bestie...are un sound exceptional la turatii> 3.500 RPM; 0-100 7.1 S biggrin.gif

Nu am avut timp sa fac poze, dar masina arata asa, numai ca e neagra iar farurile sunt lupa+xen.

Click to view attachmentClick to view attachment

alex230ro
felicitari smile.gif
Alexxx
Multumesc, am uitat sa precizez ca masina are short shift din fabrica si schimbator ///M!
O placere cu short shift-ul mai ales cand incerci sa scoti performantele din carte wink.gif
florin83
nici nu trebuie sa mai vad pozele ca imi dau seama ca e superba!

sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Pacat ca la modelele in 6 trepte nu au umblat si la raportul lor pt o acceleratie mai buna sad.gif . Treptele 1-5 au rapoarte la fel ca la cele in 5 trepte.
alex230ro
asta in 5 e destul de scurta ,banuiesc ca au bagat treapta 6 pentru "consum"
florin83
da, 6 doar de consum, in rest aceleasi rapoarte
ionusunt
si revenind la o mai veche vorba dintre mine si alex ....xxxxxx... tongue.gif
ia zi cum e motorul ,nu e cu MULT MULT MULT peste orice rajnita de 4 cilindrii ? ti se mai pare ca fuge la fel ca 1.6 ? consumul ti se mai pare exagerat ? laugh.gif

LE : acum esti frate cu alex230 laugh.gif
felicitari .ma bucur ca ai ales asa ceva si nu vreun 316i sau 320d .urasc rasa(aia -nu bag tot in aceiasi oala ) de oameni care conduc asa cva (si se cred in ///M )
Peter Pan
QUOTE (ionusunt @ Jun 25 2008, 04:49 PM) *
si revenind la o mai veche vorba dintre mine si alex ....xxxxxx... tongue.gif
ia zi cum e motorul ,nu e cu MULT MULT MULT peste orice rajnita de 4 cilindrii ? ti se mai pare ca fuge la fel ca 1.6 ? consumul ti se mai pare exagerat ? laugh.gif

LE : acum esti frate cu alex230 laugh.gif


si revenind la o mai veche vorba dintre mine si alex ....xxxxxx... tongue.gif
ia zi cum e motorul ,nu e cu MULT MULT MULT peste orice rajnita de 4 cilindrii ? ti se mai pare ca fuge la fel ca 1.6 ? consumul ti se mai pare exagerat ? laugh.gif

LE : acum esti frate cu alex230 laugh.gif
felicitari pt alegerea facuta .ma bucura cand vad oameni ca tine care o iau pe aratura dar isi dau seama si se intorc tongue.gif



6 cilindrii rulzzz......rezerva de putere in permanenta
ionusunt
sunet ,senzatie , fara chin pentru motor (chiar si in ture inalte) ...... o bijuterie
no offense alex da nu pot sa uit cand ai zis tu ca nu e mare dif intre 2.5 si 1.6 doar ca 2.5 mananca mult laugh.gif laugh.gif laugh.gif si mai tare e ca te vad p tine cu motor de 6 cil de vreo masina incoace tongue.gif bravo biggrin.gif
haristeas51
felicitari pentru achizitie !! sa o stapanesti sanatos.
Parca incepe sa imi placa e46 compact doh (14).gif , dar sunt sigur ca nu imi place e36 compact
ionusunt
e46 compact mi se pare mai reusit decat e36 compact.....cu exceptia farurilor tongue.gif
Sorin
felicitari pentru alegere
asa ceva nu gasesti cu una cu doua


cum a zis ionusunt cred ca o sa-mi schimb din mic dar viguros in ranjita cu 4 cilindri fight (12).gif biggrin.gif wink.gif
ionusunt
asta asa e
325 ti nui pe toate drumurile.pana acum stiu 2 .al lui alex fostul lui tytus din cate am inteles , si al tau . si e36 doar 323ti a vazut ,una bucata din 2000 era chiar de vanzare tongue.gif
Peter Pan
QUOTE (ionusunt @ Jun 25 2008, 07:20 PM) *
asta asa e
325 ti nui pe toate drumurile.pana acum stiu 2 .al lui alex fostul lui tytus din cate am inteles , si al tau . si e36 doar 323ti a vazut ,una bucata din 2000 era chiar de vanzare tongue.gif



felicitari pt achizitie, cred ca fuge rauuu, poze poze tongue.gif


offtopic:ionusunt, cumva e36-ele de la metrou de la "aurel vlaicu"?
ionusunt
da ala negru.frumos nu ?
Alexxx
POZE facute in MARE graba cu telefonul, pe inserat si fara blitz!

Zilele astea o sa pun niste poze k lumea, pentru a se vedea masina in splendoarea ei!

Click to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachmentClick to view attachment
io'sŪ
ft misto masina !
Alexxx
Thx man! De data asta incerc si eu sa vin la o intalnire! biggrin.gif Pana una alta astept week-endul sa o trag in poze k lumea! tongue.gif
Sorin
Asteptam cu nerabdare:D
io'sŪ
ft frumoasa ! thumbup.gif
Sorin
ce bine dau bmwurile astea pe negru tongue.gif
CRM112
sa ai grija de ea ea ca ii sta bine thumbup.gif
Alexxx
Poze de sezon...
Click to view attachmentClick to view attachment

si... acum o luna... tongue.gif
Click to view attachment
florin83
tot din ciclul compact 325 cu pachet M jegos laugh.gif
alex230ro
off al meu zace de 5 zile in curte,i-am promis ca diseara sau maine il plimb rolleyes.gif
io'sŪ
ti-am vazut intr-o zi masina dar nu mia stiu pe unde sad.gif

dupa numar am reconuscut acum cand am vazut pozele
xox
Cupholders!! F. tare, vreau si eu wub.gif
alex230ro
comanda smile.gif

si eu mi-am pus de ceva timp

navigatia vine misto dar jantele nu prea imi plac
Alexxx
Se poate inchide topicul... am vanut masina in toamna 2012. Acum cand am recitit topicul si am revazut pozele m-a cam luat o nostalgie...
Imi pare rau ca am dat-o! Dar asta e... mi-am facut damblaua cu Alfa Romeo.
io'sŪ
deci tot o italiana ti-ai luat pana la urma biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.