Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Diferenta calitate kit ambreiaj
BMWZone > BMW TUNING > Motor si transmisie
Rares
Imi caut kit de ambreiaj nou.
Am gasit Sachs la ~160E si LuK 390E.
De ce e asa mare diferenta de pret? Sachs e cam naspa sau LuK e prea bun?
Ce sa imi iau?
georgem
Calitatea e foarte apropiata, eu am preferat Sachs, care era un pic mai scump.
Pretul e la magazine diferite sau la acelasi? Daca e la acelasi magazin, vezi sa fie exact acelasi lucru, e prea mare diferenta de pret.
Rares
QUOTE (georgem @ May 10 2008, 10:45 AM) *
Calitatea e foarte apropiata, eu am preferat Sachs, care era un pic mai scump.
Pretul e la magazine diferite sau la acelasi? Daca e la acelasi magazin, vezi sa fie exact acelasi lucru, e prea mare diferenta de pret.


Da, de la acelasi magazin.
Singura diferenta e la continutul kit-ului: cel Sachs, pe langa placa, disc si rulment, are si un tubulet de vaselina.
Tu zici ca Sachs era mai scump?
Rotti
cu sachs vin din fabrica deci nu ai de ce sa te indoiesti de calitate
George77
Din ce tin eu minte Luk era peste sachs,poate ma insel.
Unicul SGM
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/F1-RACING-S...p3756.m20.l1116

A incervat cineva ambreiaj din asta, pt M20? Oare tine la Horsepower Rating: 355 HP / Torque Capacity: 338 ft/lbs

Oricum o sa il cumpar ca alta varianta nu am gasit, care sa fie bun pt m20b25 turbo.
georgem
QUOTE (Rares @ May 10 2008, 12:54 PM) *
Da, de la acelasi magazin.
Singura diferenta e la continutul kit-ului: cel Sachs, pe langa placa, disc si rulment, are si un tubulet de vaselina.
Tu zici ca Sachs era mai scump?

Da, dar foarte putin mai scump, neglijabil fata de pretul kit-ului. Si la mine in kit-ul Sachs era un tubulet cu vaselina.
La mine cel original era Luk. Diferenta de calitate intre ele e neglijabila din ce-am inteles. Eu am luat Sachs ca prefer marca Sachs.
io'sŪ
CITAT(George77 @ May 11 2008, 12:38 AM) *
Din ce tin eu minte Luk era peste sachs,poate ma insel.

si eu stiu la fel, insa nu ar trebui sa fie asemenea diferenta de pret sad.gif
Sorin
original este Luk in momentul de fata , e posibil sa fi avut un kit original si incerca sa scape de el sau nu exista in romania si din cauza asta este posibil sa fie diferenta de pret
Ambele sunt la fel din punctul meu de vedere ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.