Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cine repara camere digitale?
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Oferte/cereri servicii
TiL
Cineva mi-a dat sa-i repar camera Canon A75. Criss Professional au iesit din discutie pentru ca operatia ajungea 3-4 milioane.
Am luat alt Canon "de piese" dar nu prea ma descurc sa le desfac si nu am timp de ele.

Stiti unde as putea sa le dau sa le desfaca si sa le faca la loc? Trebuie schimbat obiectivul.
io'sŪ
zilele trecute am vazut pe strada care vine de la LAHOVARI spre magheru, nu stiu cum se numeste (aici mai exact) un mic spatiu comercial unde scria "reparatii aparate foto" , chiar in lateralul cladiri unde e McDo romana
georgem
QUOTE (TiL @ Mar 18 2008, 12:19 AM) *
Cineva mi-a dat sa-i repar camera Canon A75. Criss Professional au iesit din discutie pentru ca operatia ajungea 3-4 milioane.

Ce problema are? Eu am fost cu vechea mea camera la Criss Professional acum aproape 2 ani si mi-au schimbat-o (Canon a schimbat-o, am asteptat vreo 2-3 luni dupa camera noua) din cauza ca avea un defect de fabricatie. Camera pe care mi-au dat-o e cu MULT mai performanta. Daca nu ma insel, vechea mea camera era Powershot A70 sau A75. La fel imi estimasera si mie, 3-4 milioane, ca trebuia schimbat obiectivul.
TiL
Asta a fost cazuta in obiectiv, deci nu face obiectul garantiei sad.gif
Am sunat la acel service, mi-au spus ca daca e problema de senzor CCD se schimba gratis, altfel costa.

Nu cred ca asta are CCD-ul dus pentru ca totusi apare ceva imagine, dar distorsionata, in plus isi regleaza automat luminozitatea.
Multumesc, io`s , e la doi pasi de mine, o sa ma uit prin zona. smile.gif
Astept si alte idei.
georgem
QUOTE (TiL @ Mar 18 2008, 12:08 PM) *
Am sunat la acel service, mi-au spus ca daca e problema de senzor CCD se schimba gratis, altfel costa.

Asta a fost la mine... Nu se mai vedea nimic prin obiectiv, se vedeau niste dungi mov si atat. Deci nu se aplica la tine, mai ales ca e lovit in obiectiv.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.