Help - Search - Members - Calendar
Full Version: io cu rechinu meu busit.....
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E21
shark_e21
Cei cativa care mi-au vazut topicu...am busit masina in iarna asta nasol ...bine ea n-a patit cine stie ce...iar o aripa infundata de hiunday m-a costat 21 de milioane....vezi domne o infundatura care de abiaaa a putut fi indreptata....cu greu s-au abtinut sa nu o schimbe cu totu.Rechinasu meu acu e pe bara in continuare pt ca TRAIM IN ROMANIAA URA URA URA am nevoie de o sg piesa si de aia nu dau......panou frontal a naibii zici ca e facuta din cine sitie ce ....nu am sanse ...poate din afara ...traiasca statu si legile romanesti!!!!!!!!!!!!!!CONCLUZIE NU IESITI IARNA CU MASINA smile.gif)))) io am fost fraier si am facut-o...si am platit cam 2000 de euro....si inca mai am d reparat masina mea....urati-mi bafta huh.gif
bartro
Bafta...

Dar ce legatura are statul Romanesc cu toate astea? Ma amintesc ca ai iesit pe drum cand ningea sau era polei si nu avai RCA, care este obligatoriu tocmai pentru cazuri ca asta...

Pies mai gasesti dar treb sa cauti si sa intreb pe aici acolo.
ionusunt
mai bine te ajut cu niste linkuri utile .cine stie poate gasesti acel panou frontal smile.gif

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro...del-134933.html

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro...E21-129521.html

http://bmwfans.info/original/E21/Lim/320i-...41/ill-41_0097/


nou e 300 de euro .nici mult dar nici putin .
bartro
Un front panel noua e 220Euro la Walloth u. Nesch >= 1980, si 225Euro < 1980.
ionusunt
QUOTE (bartro @ Mar 10 2008, 02:43 PM) *
Un front panel noua e 220Euro la Walloth u. Nesch >= 1980, si 225Euro < 1980.

e oem ? Walloth u. Nesch banuiesc ca e un magazin de piese sau ceva in genul.
oricum la 220 de euro daca vrei sa si tii masina ,merita banii .
bartro
QUOTE (ionusunt @ Mar 10 2008, 03:27 PM) *
e oem ?

Depinde ce au in stoc.. trebuie intrebat, ei mai cumpar cand in cand stocuri vechi (NoS), dar mai si cumpar aftermarket.
Peste pret ala mai vine si transport, deci daca link-ul de la tine la 300 e OEM in Romania e clar ca e mai interesant decat non-OEM din Germania.

Oricum, variante sunt, asta am stabilit cu exemple.
TiL
Cred ca omul vrea mai degraba sa gaseasca un rechin de dat la fier vechi de pe care sa taie botul.

shark, cred ca o sa aduca Interceptor un E21 la dezmembrat.
Cat despre statul roman si faptul ca noi mai iesim si ne facem de cap cu masinile prin zapada, fara sa punem macar o bordura in portbagaj... nu prea vad nici o legatura. Stim ca ne asumam niste riscuri dar ne place.
shark_e21
QUOTE (bartro @ Mar 10 2008, 02:10 PM) *
Bafta...

Dar ce legatura are statul Romanesc cu toate astea? Ma amintesc ca ai iesit pe drum cand ningea sau era polei si nu avai RCA, care este obligatoriu tocmai pentru cazuri ca asta...

Pies mai gasesti dar treb sa cauti si sa intreb pe aici acolo.


cer scuze daca sa inteles gresit nu am vrut sa spun ca statu e de vina ca am lovit masina ci doar ca traim intr-o tara in care daca ai o masina mai veche sau una mai rara esti mancat din toate punctele de vedere . si pe stat am boala ca fac tot ce pot sa ne scoata din circulatie .oricum suntem in urma cu 200 de ani ca intrun banc pe care lam auzit.iar masina se va face cu orice pret.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.