Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reparat fusta Zender
BMWZone > BMW TUNING > Suspensie, roti, frane, caroserie
Mihai_AMD
dupa cum am spus si la "masina mea",mam hotarat sa pun la mine la e12 fusta fata Zender(cel putin Zender stiu ca e).problema ar fi ca,fostul proprietar nu a fost asa dus la biserica si i-a dat 2 gauri ciobanesti in colturi,cele incercuite,unde cred ca a vrut sa bage semnalizari.acum mie imi ramane sa le astup,si o idee cred ca am,sa pun pe dinauntru 2 tablite,eventual prinse cu holsuruburi taiate la nivel pe dinafara,apoi gaura de 3-4 mm adancime(sau cat e grosimea fustei) sa o umplu cu fibra de chit iar finisarea finala cu chit poliesteric galben normal.sau ma sfatuiti ca sa umplu acolo peste tablita tot cu chit normal fara fibra?
......sau de ce nu astept alte sugestii cum sa repar gaurile acelea.
Rares
offtopic.gif

Aaa.... am si eu o intrebare:
E acelasi butoi care acum cateva zile avea eleron, tot Zender? biggrin.gif Il tunezi?

offtopic.gif
uwe
QUOTE (Rares @ Feb 12 2008, 11:37 PM) *
offtopic.gif

Aaa.... am si eu o intrebare:
E acelasi butoi care acum cateva zile avea eleron, tot Zender? biggrin.gif Il tunezi?

offtopic.gif

deja e vedeta butoiul ala biggrin.gif
xander
laugh.gif tare faza cu butoiul
daca e din plastic fusta....si sunt aproape sigur ca e din plastic iti zic eu o metoda mai simpla si mai buna decat cea cu tabla si holsuruburi ....da tio zic pe mess ca e mult de explicat wink.gif tongue.gif
Mihai_AMD
QUOTE (uwe @ Feb 13 2008, 12:07 AM) *
deja e vedeta butoiul ala biggrin.gif

laugh.gif da,e vedeta inca de cand eram mic si bagam cainele acolo cand ma enerva si o ora nul scoteam si incerca de mama focului sa iasa dar nu avea cu sa isi ia elan sa sara din el laugh.gif
Mihai_AMD
aseara am inceput sa lucrez la ea,pana la urma mam decis sa astup si trapezele dinspre centru unde la e28 ies carligele de remorcare,chiar daca eu la e12 am scut de e28,carligele nu corespund ca amplasare de la e12 la e28,asa ca ar fi fost degeaba acele trapeze ,sar fi vazut si prin ele scutul ca nu am capacepe de la ele.asa ca vor ramane doar branhiile.sper ziele astea sa imi iau telefonul de la garantie de la reparat sa mia pot face poze
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.