Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Legaturi geamuri electrice
BMWZone > BMW TUNING > Suspensie, roti, frane, caroserie
Mihai_AMD
de unde e recomandat sa trag + si - pt curentul geamurilor electrcice?deocamdata am tras de la bricheta,ca ea este pe contact si am vazut ca are firele groase.cineva mia recomandat sa trag direct de la firele care pleaca din contact,alea 3-4 cate sunt,parca unul rosu,verde,negru...sugestii?
316i
Sugestia ar fi sa cauti siguranta pentru geamurile electrice si sa tragi firul direct la siguranta respectiva in tablou. Daca nu o gasesti sigur ai locuri libere in el, vezi care dintre ele are curent doar pe contact si voila.
Mihai_AMD
QUOTE (316i @ Feb 10 2008, 02:07 AM) *
Sugestia ar fi sa cauti siguranta pentru geamurile electrice si sa tragi firul direct la siguranta respectiva in tablou. Daca nu o gasesti sigur ai locuri libere in el, vezi care dintre ele are curent doar pe contact si voila.

mda..sigurante libere nu am,toate sunt acolo dar...o sa incerc sa tradus scrisurile alea de pe capacul cutiei sa vad care e de la geamuri,ca oricum la iesirea cablajului din cutie spre cabina am cateva fire taiate adica libere,care nu intra in caroserie,poate pe la ele e ceva,de la altceva nu au de unde ca totul e functional inauntru..
Mihai_AMD
Am tradus azi cu dictionarul in fata biggrin.gif toate scrisurile de pe capacul cutiei de sigurante,nu e nici o siguranta pt geamuri...pana mai vine cineva cu idei sau ajung la un electrician le las legate la curentul de la bricheta. dry.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.