Help - Search - Members - Calendar
Full Version: visul meu BMW E46
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
Pages: 1, 2
Mihaela D.
In primul rand vreau sa va salut pe toti si bine v-am gasit. In sfarsit mi-am realizat si eu visul: am achizitionat un minunat BMW 318i. O sa atasez si niste poze, primele poze.
Click to view attachmentClick to view attachment Click to view attachmentClick to view attachment
florin83
Bine ai venit!
sa o stapanesti sanatoasa!

poate dai mai multe detalii... an, dotari, etc.. biggrin.gif
Mihaela D.
QUOTE (florin83 @ Sep 28 2007, 03:45 PM) *
Bine ai venit!
sa o stapanesti sanatoasa!

poate dai mai multe detalii... an, dotari, etc.. biggrin.gif

Multumesc mult!
Alte detalii: an 11.99, cu dotari mai slabute, radiocass, climatronic, geamuri electrice fata......, dar merge super.
io'sŪ
sa o stapanessti sanatoasa si sa te bucuri de ea! wink.gif
la cat mai multi KM fara incidente si reparatii

vb lui florin.. dotari , an, pret, consum..? etc (edit: se pare ca am postat ~ in acelasi timp de aceea am intrebat si eu)
Mihaela D.
QUOTE (io`s @ Sep 28 2007, 03:55 PM) *
vb lui florin.. dotari , an, pret, consum.. etc

Pretul fara taxa a ajuns la 7100 euro, consumul e in functie de pedala laugh.gif
INTERCEPTOR
sa o stapanesti sanatoasa si sa ai grija de ea.e buna si fara optiuni. prea multe butoane si fire te incurca.
chiar este necesara intrebarea da cat consuma? mie mi se pare penibila intrearea asta adresata unui posesor de bmw.eu cand sunt intrebat de ceva timp le zic 8 9 in oras si 5 6 afara.sau daca s prost dispus spun direct 35 in oras si 20 afara..in fine bravo pt masinaaaaa ca eram offtopic
io'sŪ
@interceptor
am intrebat cat consuma pt ca am avut e36 318 si stiu cat imi consuma wacko.gif pt ce stia sa faca si am tot citit povesti pe "celalalt forum" precum ca 318 e46 ar consuma si 10-11 in oras (bucuresti) blink.gif blink.gif blink.gif (ceea ce nu cred NICIODATA) nu ca sa fac conversatie si nici ca sa ma oftic ca a mea consuma de la 15 -> blink.gif laugh.gif
butcky
QUOTE (io`s @ Oct 1 2007, 01:46 AM) *
@interceptor
am intrebat cat consuma pt ca am avut e36 318 si stiu cat imi consuma wacko.gif pt ce stia sa faca si am tot citit povesti pe "celalalt forum" precum ca 318 e46 ar consuma si 10-11 in oras (bucuresti) blink.gif blink.gif blink.gif (ceea ce nu cred NICIODATA) nu ca sa fac conversatie si nici ca sa ma oftic ca a mea consuma de la 15 -> blink.gif laugh.gif

Nu are cum sa ia 10-11% laugh.gif Am avut Tico care-mi consuma atata in Bucuresti sad.gif Si e30-ul (care l-am vandut
) 318i M40 consuma peste 15 in oras.
Excon
eu am 316i ... acelasi motor dar alte setari si consuma cam 9-10
TiL
Am auzit si eu de E46 318i care ia 11, deci cred ca se poate. Depinde foarte mult de zonele si orele la care circuli, dar mai ales de felul in care conduci. Bucii, am reusit sa scot 14% cu E28 525i in trafic foarte aglomerat, deci sigur ursuletul tau putea sa ia mai putin. Am avut si 318i M10 E30 care consuma intre 10 si 14, in functie de mine.

BTW, Mihaela, s-o stapanesti sanatoasa! smile.gif Nu ma omor dupa seria 3 dar ieri am fost in targ sa ajut niste prieteni sa-si ia masini, au dat de un 316i cam vechi, din 05.98 sau 05.99 dar impecabil. S-au lalait si n-a luat-o nici unul wallbash.gif , le-a suflat-o altcineva.
Mihaela D.
Multumesc tuturor! La intrebarea cat consuma trebuia sa zic, vorba unui prieten, " o galeata si un pic" laugh.gif
io'sŪ
QUOTE (Excon @ Oct 1 2007, 01:55 PM) *
eu am 316i ... acelasi motor dar alte setari si consuma cam 9-10

foaarte interesant, la carte o da 11.2 (urban) si tie iti ia 9-10 (daca atat zici ca iti consuma strict urban).... blink.gif
misto! cred ca de asta sunt muulte 316 cool.gif


mihaela, scuze de OffTopic smile.gif
Mihaela D.
Deocamdata computerul zice 7,1, dar nu stiu daca ma pot baza pe el.
florin83
am fost in cluj acum vreo 2 saptamani.. in bucuresti nici duminica nu e traficul care e in cluj in timpul saptamanii.. tongue.gif
cred si eu ca iti consuma asa putin..
Alexxx
Poze cu proprietara? Nimic! laugh.gif Nice car!
Mihaela D.
QUOTE (Alexxx @ Oct 1 2007, 07:45 PM) *
Poze cu proprietara? Nimic! laugh.gif Nice car!

Poza cu proprietara este la mine la profil, langa BMW-ul sotului wink.gif BMW e30 Cabrio.gif
io'sŪ
QUOTE (Mihaela D. @ Oct 1 2007, 04:34 PM) *
Deocamdata computerul zice 7,1, dar nu stiu daca ma pot baza pe el.

probabil ca e un consum mediu, fara sa resetezi consumul cand circuli numai in oras, asa si mie imi arata 12,5 laugh.gif dar daca l-as reseta...... huh.gif
Mihaela D.
QUOTE (io`s @ Oct 1 2007, 08:16 PM) *
probabil ca e un consum mediu, fara sa resetezi consumul cand circuli numai in oras, asa si mie imi arata 12,5 laugh.gif dar daca l-as reseta...... huh.gif

Se poate reseta? Daca da, cum se procedeaza?
Gimi
Vad ca l-ai luat de afara. sa-mi spui si mie-daca vrei- cat te-a costat cu totul dupa ce il inmatriculezi.Merci.
Mihaela D.
QUOTE (Gimi @ Oct 1 2007, 08:22 PM) *
Vad ca l-ai luat de afara. sa-mi spui si mie-daca vrei- cat te-a costat cu totul dupa ce il inmatriculezi.Merci.

Mai dureaza un pic, dar va tin la curent. Si eu sunt curioasa.
Mihaela D.
QUOTE (Alexxx @ Oct 1 2007, 07:45 PM) *
Poze cu proprietara? Nimic! laugh.gif Nice car!

Off topic Click to view attachmentClick to view attachment
io'sŪ
QUOTE (Mihaela D. @ Oct 1 2007, 08:20 PM) *
Se poate reseta? Daca da, cum se procedeaza?

apesi butonul de BC (care e in capatul manetei de semnalizare)si il ti apasat ~5 sec (asta cand iti indica consumul, nu pe temp ex sau range sau ce mai arata) o sa apara multe linii apoi consum de 25% si incepe sa scada in functie de cum mergi cu masina, dupa ce il resetezi e bine o perioada sa nu te uiti la el ca te ia durerea de cap laugh.gif insa o sa-ti arate consumul exact dupa ~200km efectuati wink.gif
Mihaela D.
Multumesc mult, o sa incerc.
io'sŪ
cu placere! .. si sa nu eziti sa intrebi orice alta nelamurire sau problema, poate aici vei avea raspunsul wink.gif
Mihaela D.
QUOTE (io`s @ Oct 1 2007, 09:22 PM) *
cu placere! .. si sa nu eziti sa intrebi orice alta nelamurire sau problema, poate aici vei avea raspunsul wink.gif

Multumesc inca o data.
Excon
QUOTE (io`s @ Oct 1 2007, 04:25 PM) *
foaarte interesant, la carte o da 11.2 (urban) si tie iti ia 9-10 (daca atat zici ca iti consuma strict urban).... blink.gif
misto! cred ca de asta sunt muulte 316 cool.gif
mihaela, scuze de OffTopic smile.gif


serios, chiar nu ma apuc sa vorbesc aiurea....
traseul este - Colentina - Zoo -Baneasa - ora 7.15
Baneasa - Voluntari - Fundeni - Colentina - ora 19.00
reactor_share
Felicitari pentru achizite.
Ma bucur ca avem printre noi si o proprietareasa de BMW.

Cat despre masina e super ok, mai ales ca e E46. Bravo inca o data.
Mihaela D.
Poze noi: Click to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachment imi place volanul.
Mihaela D.
Ieri am scos numere rosii. Azi am fost la RAR, de la ora 10 pana la ora 17. Era cat pe aici sa fac o vizita si la reprezentanta BMW pt ca nu au gasit seria de motor sau nu se vedea bine. Am avut noroc si mi-au trecut pe carte "fara serie". Am reusit sa scot cartea tot azi. Numai la RAR sa nu ajunga nimeni. Urmeaza inmatricularea.
Azeea
s-a stapanesti sanatoasa. te-ai scos daca e "fara serie" biggrin.gif
alexandru_83
Sa o conduci cu placere! smile.gif
Mihaela D.
Va multumesc tuturor. Mai urmeaza taxa "T........" si gata.
Sorin
tu unde esti incadrata la taxa pentru ca atunci cand am fost sa-i fac ITP-ul , nenea de acolo mi-a spus ca este Euro 4 pentru ca la numarul de omolagare este Ceva cu E4????
Mihaela D.
QUOTE (Sorin @ Oct 25 2007, 02:41 PM) *
tu unde esti incadrata la taxa pentru ca atunci cand am fost sa-i fac ITP-ul , nenea de acolo mi-a spus ca este Euro 4 pentru ca la numarul de omolagare este Ceva cu E4????

Dupa tipul motorului 194E1 cred ca. Al meu e euro 3. Apare la numarul de omologare, inainte de anul fabricatiei E3. Daca ai acolo E4 inseamna ca ar trebui sa fie E4.
Sorin
ciudat ca este acelasi tip de motor
RedCap
QUOTE (Azeea @ Oct 25 2007, 10:33 AM) *
s-a stapanesti sanatoasa. te-ai scos daca e "fara serie" biggrin.gif


Care e faza daca apare "fara serie" ? blink.gif
io'sŪ
una din faze e: in cazul in care schimbi motorul e muult mai simplu wink.gif
81DMC77
QUOTE (io`s @ Nov 1 2007, 03:24 AM) *
una din faze e: in cazul in care schimbi motorul e muult mai simplu wink.gif

Peste vreo cativa zeci de ani......... laugh.gif
Mihaela D.
Click to view attachmentClick to view attachmentIn sfarsit am reusit sa o inmatriculez definitiv. Cu toate taxele am ajuns la 9000 de euro. celb (15).gif cu salutari la Tari fuyou_2.gif
Sorin
felicitari .... si sa te bucuri de ea ca acum chiar esti proprietarul ei.....
Mihaela D.
QUOTE (Sorin @ Nov 20 2007, 07:42 PM) *
felicitari .... si sa te bucuri de ea ca acum chiar esti proprietarul ei.....

Multumesc, la fel. Eram proprietara de cand a venit in Ro, acum ea e de-a noastra rolleyes.gif biggrin.gif
edutxu
mi se pare mie sau au ajuns p ele niste semnale clare? tongue.gif:P
Mihai_AMD
CITAT(edutxu @ Sep 28 2008, 11:57 AM) *
mi se pare mie sau au ajuns p ele niste semnale clare? tongue.gif:P

nu,chiar a primit semnale albe e46 ele si arata mult mai bine acum smile.gif
edutxu
QUOTE (db85amd @ Sep 28 2008, 08:14 PM) *
nu,chiar a primit semnale albe e46 ele si arata mult mai bine acum smile.gif

stiam d ceva vreme ca trebuie sa apara, insa nu stiam daca au ajuns sau nu....smile.gif
81DMC77
CITAT(edutxu @ Sep 29 2008, 04:59 PM) *
stiam d ceva vreme ca trebuie sa apara, insa nu stiam daca au ajuns sau nu....smile.gif

Pana la urma, totusi au ajuns smile.gif
Mihaela D.
In sfarsit, dupa multe asteptari, am primit o parte din taxa de inmatriculare. rolleyes.gif
Sportivu
Deci sa intelegem ca...s-a eliminat taxa asta nenorocita? biggrin.gif
81DMC77
CITAT(Sportivu @ Oct 3 2008, 11:17 AM) *
Deci sa intelegem ca...s-a eliminat taxa asta nenorocita? biggrin.gif

Nu de tot, inca. Speram sa se elimine de tot. Din 57 si ceva de mil, am luat inapoi 31 si ceva de mil, lei vechi.
81DMC77
Aseara am schimbat rotile la DMD, am trecut pe cauciucuri de iarna, mai urmeaza la al meu, dar mai astept un pic, poate imi mai iau 2 gume de iarna, sa fie toate 4, ca era sa o patesc azi iarna cu cele de vara pe fata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.