Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Anti-reclama facuta de Audi impotriva la BMW
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
Rares
Cica Audi (RS4) din cauza ca are tractiune integrala ramane pe strada, in timp ce BMW (M3) iese in decor. Mi se pare destul de clar ca M3-ul a fost plantat acolo, cu toate ca se vad ceva urme de derapaj...

Nu sunt fan Audi deloc, dar si asa faza cu reclama asta e cam "lovitura sub centura" si consider ca a fost destul de urat din partea lor...
butcky
tongue.gif
INTERCEPTOR
da asta o fi realitatea.dar ce conteaza tot bmw mi as lua daca as avea bani aia.nu cred ca ar fi facut audi asemenea reclama.in fine e urat ce au facut daca au facut asa ceva
TiL
deocamdata nici mie nu-mi pasa ca bmw sare in balarii mai repede. Aici e farmecul, cel de la volan trebuie sa fie pe masura masinii.
xox
E spoof fight (12).gif
Mihai_AMD
si asa sa fie,lasa ma sa ramanem noi cu bmw-urile noastre care ies in decor si ei cu audi-urile lor.
cred k daca a facut audi asta si implicit vreun "sofer bun" de la audi a condus bmw ala,atunci imi dau seama de ce a aj m3 ala acolo,tr sa fie cu el prin pomi nu in sant laugh.gif .de,ei cum sa faca sa para audi mai bun ca bmw daca nu prin manevre dastea?!
xox
Exista intr'adevar campanii de publicitate in care se lupta doua firme, cel mai des exemplu sunt reclamele (banned totusi) pepsi vs. cola
http://www.youtube.com/watch?v=wAP2yVsgI6c

Inca n-am vazut totusi la masini. I will keep looking.
manole74
Mi se pare trasă de păr reclama asta! tongue.gif
iorgos
Din cate am citit despre cele doua modele noi si cele anterioare nu am decat cuvinte de lauda. Dar tot la MPOWER vreau. Nu conteaza daca e adevarat sau nu ca AUDI e mai bun sau BMW.
George77
Pai stiti de ce s-a intamplat ce s-a intamplat ,pt ca un sofer de audi a condus acel BMW,cum poti sa faci asa o eroare sa te urci intr-o masina suprema pe care nu esti in stare sa o controlezi.Poate boul s-a blocat dein cauza acceleratiei uriase si nu a mai stiut ce sa faca,
io'sŪ
george.. ce tare a fost replica ta !!! lgh (9).gif

se vede de la o posta ca reclama asa e facuta, sa para RS mai tare ca M3ul, pai daca se intampla intradevar, bmwul nu se oprea acolo, ca sa iesi in decor ar trebui sa ai viteza mare si mai mult ca sigur s-ar fi dat peste cap de cateva ori, nu ramanea la 5 m de curba laugh.gif
Shark
Uitati-va aici.
Rares
QUOTE (Shark @ Sep 18 2007, 11:19 AM) *
Uitati-va aici.


Mai era si reclama aia facuta de BMW, fata in fata cu Jaguar. Si jaguaru` de pe capota era indreptat inspre spatele masinii, fugea... Poza aia la care bag mana in foc ca multi s-au uitat destul la ea pana sa se prinda de faza.

Si in faza facuta de Audi... cred ca M3-ul a fost mai degraba "plantat" acolo decat condus de un sofer de la audi si iesit de pe carosabil...

La cat de aproape e de strada inseamna ca se mergea cu viteza mica. Si cu viteza mica nu vea cum derapa sa iasa de pe strada. decat daca era vreun ucenic de la audi care nu era obisnuit, intr-adevar, cu acceleratia aia ... What ever...
Idea e ca e destul de aiurea sa iti faci reclama la produsul tau, aruncand cu noroi in concurenta. Si mai alea cand concurenta, de fapt, e mai buna. wink.gif

Era o comparatie la un mom dat intre un audi quattro, un seria 318i E36 si nu mai stiu ce alta masina. Se compara tractiunea integrala, spate si fata. Comparatia a fost facuta in cadrul emisiunii Fifth Gear, daca nu ma insel. Se testa comportamentul in sensuri giratorii, curbe sucesive stanga-dreapta, evitarea obstacolelor aparute brusc in fata masinii, etc. Era acelasi pilot pe toate 3 masini. luand in calcul sub si supravirarea pilotul spunea ca Audi se comporta cel mai bine, si e logic sa fie asa. Dar in toate celelalte teste, a laudat BMW-ul de nu-i ajungeau cuvintele. Idea de la sfarsitul emisiunii era ca ar prefera un BMW oricand, oriunde si in orice conditii. biggrin.gif

Si nu cred ca astia de la 5th Gear sunt partinitori.
BBo
Aoleu, ce facatura. Se vede din avion ca RS4 si soseaua au fost "plantate" acolo... Au o alta textura fata de partea stanga a pozei (sunt un pic blurate).
@Rares: http://www.youtube.com/watch?v=jV18ZBXwwYM biggrin.gif
BBo
Si dovada cea mai clara ca e photoshopata de un analfabet laugh.gif + razbunarea RWD celb (15).gif
BBo
Uite ca asta nu mai e photoshopata. E pe bune laugh.gif
George77
Aoleu,eu glumeam frate cand am spus ca masina aia a fost condusa de un sofer de audi,doarca sa "justific "intr-un fel faptul ca in aceea poza era bmw-ul iesit de pe carosabil,fiind perfect constient ca aceea imagine este un mare fake.
xox
@BBo: Total ownage celb (15).gif
Rares
QUOTE (BBo @ Sep 18 2007, 03:07 PM) *
Aoleu, ce facatura. Se vede din avion ca RS4 si soseaua au fost "plantate" acolo... Au o alta textura fata de partea stanga a pozei (sunt un pic blurate).
@Rares: http://www.youtube.com/watch?v=jV18ZBXwwYM biggrin.gif


Intr-adevar, aia era emisiunea. A treia masina era o Alfa.
butcky
rolleyes.gif
enucos
QUOTE (xox @ Sep 17 2007, 08:50 PM) *
Exista intr'adevar campanii de publicitate in care se lupta doua firme, cel mai des exemplu sunt reclamele (banned totusi) pepsi vs. cola
http://www.youtube.com/watch?v=wAP2yVsgI6c

Inca n-am vazut totusi la masini. I will keep looking.


bmw sa ia de audi intr-o reclama mai veche pt africa de sud
81DMC77
Click to view attachment mad.gif
81DMC77
Click to view attachment Click to view attachment biggrin.gif
NitrosOxide
EU personal pot sa spun asa, ca cel care are ceva cu tractiunea spate inseamna ca nu stie ce vorbeste, insa eu sunt de parere ca tractiunea spate da lectii in orice fel de stil de condus si cred ca tot tractiunea spate face din tine un sofer mult mai rapid de mana si mai atent decat celalte tractiuni, cred ca iti pune foarte mult atentia si nervii la incercare o masina cu tractiune spate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.