Help - Search - Members - Calendar
Full Version: help me!
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E12
aetherus
am un e12 520 pe carburator(1990) si am gsit azi bujiile ude.Care e cauza ca am innebunit de tot>paranoic as zice.Masina nu merge ea cum trebuie(nu stiu de ce)dar destul de bine...pana azi.Eu dau vina pe carburator(care m-a depasit total).
aetherus
Salut!Azi am reglat culbutorii ca tacaneau ca draq si merge parca un pic mai bine.Maine schimb toate bujiile sa vad daca se simte vreo diferenta.Imi face o figura urata cand schimb trptele de la mic la mare si anume:se inneaca(nu stiu cum sa zic...)parca i se taie curentul sau alimentarea pt un moment si trebuie sa o accelerez usor.Si ca sa fac si altceva am schimbat evacuarea.Mai exact am inlocuit toba intermediara care era cu sitele total rupte in interior(urla si zanganea rau)cu una de ursulet tot de 2000cmc dar finala mi-a ramas tot o intermediara de cielo care acum a inceput sa se auda mai tare(adica scoate un sunet de rally).Ar trebuiu si aia schimbata???
O sa mai revin pe parcurs cu poze de la reparatiile urmatoare(adica de la frane cred...mi-e frica)
nmg
Verifica si tu fisele de bujii, capacul de delcou sa nu fie fisurat, rotorul, etc. S-ar putea sa ai o problema cu aprinderea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.