Help - Search - Members - Calendar
Full Version: jante e28
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E28
Mihai_AMD
cum ma sfatuiti sa reconditionez si eu niste jante orig de e28 ca cele din imagine?cred k primul pas ar fi curatarea cu peria de sarma apoi slefuirea mai fina cu smirgherul,apoi vreau sa la vopsesc si eventual sa le dau si cu lac sa nu se ia vopseaua.de mentionat k doar de curatat nu poate fi vorba caci vopseaua lor originala sa exfoliat si in plus un cap destept dinaintea mea lea dast cu pensula cu bronz in locurile unde sarise vopseaua lor..
iulian518i
Sau daca i pe cineva in vreun santier naval sa ti le sableze cu nisip... wink.gif
316i
Da' alea nu sunt TRX-uri?
INTERCEPTOR
seamana a trx da nu este obligatoriu sa fie .am vazut modelul de trx normale pe 14 16 .in fine ,cel mai bine cureti jantele le duci la vopsitor sa ti dea un strat de fond urmat de stratul de vopsea si apoi cel de lac.asta daca vrei sa arata ceva de genu NOI



2 modele de trx
Mihai_AMD
ma parca ale mele nu sunt identice cu cele din poza lui florin..sunt de e28 originale.da,sa vad cum dreacu le curat ca zici ca au zacut 10 ani in acid de baterie..
Mihai_AMD
hai ca am gasit o poza chiar cu ale mele,in august,inainte sa pleca masina la tinichigiu
316i
Da sunt TRX-uri. Ce dimensiune sunt caiucurile? Gen 200/60?
Mihai_AMD
jantele sunt pe 14'' 7j ,iar cauciucurile nu mai tin minte ca sunt cele de la e28,eu voi pune altele cand voi termina masina.
INTERCEPTOR
deci este modelul de trx dar sunt pe 14.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.