Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce este chestia aia la e28 din stalp?
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E28
Mihai_AMD
mai ,desfacansd la e28 instalatia electrica k sa o pun cu motor cu tot pe e12(cred k vam plictisit cu povestea asta-si o sa va tot plictisesc k macar la toamna ma rog sa am gata masina),am gasit in partea dreapta,dupa ce am scos difuzorul ala din dreapta-jos a torpedoului,deasupra difuzorului dar pe dinauntruera prinsa in 2 surubele o chestie neagra de plastic ca un releu,mai mare (cam cat un tel mobil).am scoso de acolo evident k tot tr so dau jos.si va intr c reprez ala?in poza am incercuit zona unde e,dar e pe dinauntru,tr scos difuzorul ca sa ajungi la el.a,scuze pt interiorul de e12 dar tot aia e..
INTERCEPTOR
ce faci cu bordul vechi ?il vinzi ??as vrea sa il cumpar eu .cu tot cu ceasuri ca mi place mult. aia sa nu fie comanda de la centralizata.sau nu e bordu de pe masina ta? dar din ce vad eu acolo nu cred ca e bordul tau sad.gif(
bartro
QUOTE (db85amd @ Jul 6 2007, 10:25 PM) *
mai ,desfacansd la e28 instalatia electrica k sa o pun cu motor cu tot pe e12(cred k vam plictisit cu povestea asta-si o sa va tot plictisesc k macar la toamna ma rog sa am gata masina),am gasit in partea dreapta,dupa ce am scos difuzorul ala din dreapta-jos a torpedoului,deasupra difuzorului dar pe dinauntruera prinsa in 2 surubele o chestie neagra de plastic ca un releu,mai mare (cam cat un tel mobil).am scoso de acolo evident k tot tr so dau jos.si va intr c reprez ala?in poza am incercuit zona unde e,dar e pe dinauntru,tr scos difuzorul ca sa ajungi la el.a,scuze pt interiorul de e12 dar tot aia e..


La cat de bine arate bord ala de E12 si interior eu nu as da jos din masina. E pacat de ea. Ai acolo un interior de E12 528, cu lemn in panouri de usa. Daca i pui bord de E28 nu cred ca o sa arate bine.

QUOTE (INTERCEPTOR @ Jul 7 2007, 07:59 AM) *
dar din ce vad eu acolo nu cred ca e bordul tau sad.gif(


Ar fi chiar ciudat sa dai un bord asa de frumos jos, asa e
shtef
Aia e "head-unitul" de la inchiderea centralizata.
io'sŪ
ce marfa sunt ceasurile alea de pe bord !
ce indica?
Mihai_AMD
mah fratilor imi pare rau dar ala nu e bordul meu de e12,e luat d p net...deci aia e de la centralizata a?ma gandeam eu..legat de "eu nu as da jos bordu ala de e12" :1: nu ala e bordul meu,2:daca am luat un e28 pt motor,tr sai pun si bordu si toate celelalte(diferential,instalatie electrica,calculator,etc) k sami mearga si mie ceasurile,...in fine deja masina mea (e12) acum e goala goala,nici un plastic nu mai e p ea,ba mint,geamurile,k sa numi ploua in ea pana o vopsesc,apoi o sa ma apuc sa iau d p e28 motoru,cutia,punte spate+diferential,telescoape fata,bord+instalatie electrica,usi(aste deja leam pus),pompa benz,filtre,conducte,si c o sa mai fie..deja cred k la toamna e gata,in fine,o sa va mai tin la curent si bineinteles o sa va mai cer sfaturi si pareri
ve
daca vrei sa schimbi bordul de e12, care e superb, numai pentru "calculator" e o gresala. prin calculator intelegi ledurile de la "inspection" si "oil service"? alea nu au legatura cu motorul.
Mihai_AMD
QUOTE (ve @ Jul 12 2007, 08:40 PM) *
daca vrei sa schimbi bordul de e12, care e superb, numai pentru "calculator" e o gresala. prin calculator intelegi ledurile de la "inspection" si "oil service"? alea nu au legatura cu motorul.


nu,calculator inseamna o cutie de aluminiu pe nume Bosch aflata in torpedo(la e34 e sub capota ) fara de care motorul nu ar functiona.alta problema ar fi k am crescut de mic in e12 ,tata a avut 2 si din 1990 de cand aveam 5 ani pana acum 2 luni am tot avut e12 si sunt plictisit de bordu ala,plus ca cel de e28 imi place mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.