Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nu stie nimeni cum se desface un contact? :(((
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E28
Mihai_AMD
mah baieticum desfac si eu un contact de E28?eu la e12 am 70 de chei:una de la usi,unea de rezervor,alta portbagaj k asa lam luat si acum de cand am luat e28 asta sai pun tot pe e12 meu vr si yalele toate+contactul k are o sg keye si e urm pr:de ex la e12 meu contactul e prins cu piulitze de 8 iar la e28 e prins cu niste capse conice.sad.gif((nu stiti cum se scot capsele alea?
iulian518i
Nu se scot capsele...trebui sa dai jos volanul, sa dai jos coroana aia care tine si contactul,, si manetele de la semnalizare si stergator, sa desfaci cele doua manete...si asta e...nu desface capsele ca nu o sa mai poti sa le pui la loc....la un meserias in mecanica fina (intreaba pe la aia care fac chei yale si auto) iti poate umbla la cateii din interior sa-ti mearga cheia de la usa....si la portbagaj ti-am spus de inchiderea centralizata... intr-un alt topic al tau... wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.