Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutor!!!
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E46
titus
salut!
nu ma gandeam sa se intample... dar m-am ales cu un 318d, din 2003.
masina e adusa din germania si condusa putin in ro, de varu-meu.
faza e ca habar n-am despre bmw cu atat mai mult despre model, eu de vreo 5 ani fiind fidel toyota.
dar ma dau de vreo 2 saptamani cu ea si nu ma mai satur smile.gif
Ce-mi ziceti de revizii, service, tunning daca se merita si unde, sistem audio (are pe ea "obositu" casetofon original pe care tre sa-l schimb).
Mai am o neclaritate... in cartea masinii ea are 115 cp... la condus pare a avea mult mai mult.. cum aflu ce si cum...

Alea...alea...
Multam'
Alexxx
Pai chiar 115 CP are insa e BMW si are un cuplu enorm! Intotdeauna n-o sa poti compara BMW cu restul masinilor!
florin83
corect!
am condus 316 (105cai) si seat leon 1.6 (tot 105cai) si nu se compara.. bmw-ul tragea mult mai bine..
ce-i drept avea si motorul de 1.9, dar oricum, era mare diferenta smile.gif
titus
despre celelalte ce imi spuneti... un alt service competent in afara de bavaria, care am inteles ca te cam jupoaie... unde o pot testa sa vad ce are nevoie...
florin83
filaret
georgem
QUOTE (florin83 @ Apr 28 2007, 06:16 PM) *
corect!
am condus 316 (105cai) si seat leon 1.6 (tot 105cai) si nu se compara.. bmw-ul tragea mult mai bine..
ce-i drept avea si motorul de 1.9, dar oricum, era mare diferenta smile.gif

Pai desi puterea maxima e aceeasi, puterile intermediare (la turatii mai mici) sunt mai mari din cauza motorului mai mare (deci cu cuplu mai mare). Asta e motivul pentru care nu se compara. Totul e in cifre...
Plus senzatia diferita data de tractiunea spate smile.gif
iulian325
esti norocos omule!
fain
n3o
sa o stapanesti sanatos !!
butcky
QUOTE (titus @ Apr 28 2007, 06:26 PM) *
despre celelalte ce imi spuneti... un alt service competent in afara de bavaria, care am inteles ca te cam jupoaie... unde o pot testa sa vad ce are nevoie...


Suna la 0721.212.933 - Silviu. Are un service prin zona Iancului.
titus
voi ce faceti cu masinile?
va pricepeti pur si simplu?... ca am vazut tot felul de topicuri cu subiecte mai grele decat examenele din poli.
de un sistem audio ce imi puteti spune? sa schimb casetofonul original?
multam de raspunsuri!!
butcky
Nu-l schimba!!! Sau daca vrei CD in loc de cass, cumpara-ti de pe net tot original BMW de pe e46. E intre 200 si 250 euro. Se aude mult mai bine decat casetofonul.

Mergi la service-ul la care ti-am spus si ti-o pune pe tester wink.gif
florin83
QUOTE (titus @ Apr 29 2007, 04:00 PM) *
voi ce faceti cu masinile?
va pricepeti pur si simplu?... ca am vazut tot felul de topicuri cu subiecte mai grele decat examenele din poli.


noi avem mai vechi.. e mai usor de mesterit la ele tongue.gif

QUOTE (titus @ Apr 29 2007, 04:00 PM) *
de un sistem audio ce imi puteti spune? sa schimb casetofonul original?
multam de raspunsuri!!


nu te apuca de modificari.. orice ai pune nu o sa se incadreze bine in bord.. sad.gif
cum a zis si bucii, poti sa-ti iei cd-player, sau chiar mp3-player (e identic cu cd-playerul original, doar ca citeste si mp3-uri)
titus
QUOTE (butcky @ Apr 29 2007, 11:49 PM) *
Nu-l schimba!!! Sau daca vrei CD in loc de cass, cumpara-ti de pe net tot original BMW de pe e46. E intre 200 si 250 euro. Se aude mult mai bine decat casetofonul.


de unde sa iau de pe net? m-am cam linistit cu cumparaturile de pe net de cand mi-am luat niste tepe!!
si nu-mi plac decat tepele pe care le iau de mana mea smile.gif) am inteles ca sunt masti pt cas (replici probabil pt ca sunt pe la 50 ron)
evident ca as dori sa iau mp3 player original bmw, dar la bavaria ma costa peste 800 eur...
butcky
Gasesti CD player original pt e46 nou. Cauta pe www.4tunng.ro la bazar wink.gif
Nu se merita sa-ti pui altceva ca se vede urat!
titus
baieti... dar am o problema cu masina asta rosie... e a nu stiu cata oara cand sunt provocat la liniuta... pe magheru, splai, floreasca... ce-i drept metodele sunt variate... de la "incercari de burnout" pana la semne a la deNiro "i'll be watching you"...
si ca un comment general, din fericire nu fac referire la cei care posteaza pe aici (parca aici ar fi alta planeta) am intalnit numai cocalari in bmw-uri pe strada... genul care o ard destul de dubios si dupa pe mine destul de penibil.
sincer sa fiu nu le-am dat nici o atentie pana acum... dar acum am inceput sa-i remarc si ei pe mine.
"da ce 'fa, pu** are alt gust intr-un bmw-u?"
... se pare ca da...

da... si ce ziceam mai sus... intareste topicul! ajutor!!! am primit un 318 smile.gif))
titus
smile.gif)) m-am uitat pe cei care au citit topicu... mi se pare ca ii recunosc.... nu e vina mea ca am insomniii smile.gif))) ce cocalari!!!!
Horus
QUOTE (titus @ Apr 30 2007, 09:14 PM) *
baieti... dar am o problema cu masina asta rosie... e a nu stiu cata oara cand sunt provocat la liniuta... pe magheru, splai, floreasca... ce-i drept metodele sunt variate... de la "incercari de burnout" pana la semne a la deNiro "i'll be watching you"...
si ca un comment general, din fericire nu fac referire la cei care posteaza pe aici (parca aici ar fi alta planeta) am intalnit numai cocalari in bmw-uri pe strada... genul care o ard destul de dubios si dupa pe mine destul de penibil.
sincer sa fiu nu le-am dat nici o atentie pana acum... dar acum am inceput sa-i remarc si ei pe mine.
"da ce 'fa, pu** are alt gust intr-un bmw-u?"
... se pare ca da...

da... si ce ziceam mai sus... intareste topicul! ajutor!!! am primit un 318 smile.gif))


Tentative de genu' asta? lgh (24).gif
http://www.youtube.com/watch?v=6yuvZthN6yE&NR=1

Exista radioCD original BMW pentru E46 care sa stie si de mp3-uri? Am vazut ca ati scris mai sus ceva de genu asta, dar nu am inteles clar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.