Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Asigurare auto full
BMWZone > DIVERSE > Auto diverse
Azeea
M-am intersat cat costa o asigurare casco pt un e30 din 1989 si mi s-a spus ca e aproape imposibil sa fac asa ceva. anul trecut gasisem o varianta la cca 700 eur/an prima de asigurare, masina era evaluata la cca 3000 eur si avea si fransiza, nu mai stiu cat.
Totusi o asigurare casco nu strica. Aveti asa ceva? ma adresez in primul rand celor cu masini mai vechi de 10 ani.
georgem
Eu am la ambele masini, la Omniasig. Sunt unii dintre putinii care asigura masini asa de vechi. Nu stiu pana la ce vechiem merg, dar la Audi am de peste 5 ani la ei si am tot prelungit-o. Nu stiu daca acum la o masina de atatia ani ar mai face. Prima de asigurare e sub 200 de Euro, cu masina evaluata la putin peste 3000, si avand cea mai mare reducere posibila pentru lipsa de evenimente de multi ani. Am si fransiza de 4% din pacate pentru orice eveniment, pana anul asta nu aveam.
La BMW am scris detalii in sectiunea "masina mea", nu mai tin minte exact sumele, parca vreo 750 Euro prima de asigurare si valoare asigurata de aproape 8000 (daca-mi aduc bine aminte).
Azeea
ma pui si pe mine in contact cu asiguratorul tau? biggrin.gif
n3o
Butckyyyyyyyyyy....?
georgem
QUOTE (n3o @ Feb 27 2007, 11:37 PM) *
Butckyyyyyyyyyy....?

Ar fi o idee. Nu cunosc pe nimeni acolo, de fapt prietenul prin care facusem casco initial nu mai e broker de asigurari de 2 ani. Sediul unde se fac asigurarile Casco e pe bd. Lascar Catargiu (cand vii dinspre Romana spre Victoriei, pe la jumatate, pe partea dreapta - exact la trecerea de pietoni cu galben intermitent). Cei care se ocupa de Casco sunt la mansarda, trebuie pur si simplu sa mergi acolo si sa spui ca vrei Casco. Iti trebuie actele masinii si ale tale si masina, normal. Ar fi bine sa suni inainte, ca sa nu ai surprize ca e masina prea veche si nu mai vor sa faca asigurare.
Dar vezi ce zice si Butcky, ca se ocupa cu asigurarile la Omniasig, printre altele.
butcky
Se rezolva!!! 0722.526.534 sau Ym ID: stefanbutca sau email: stefanbutca@yahoo.com / net.insurance@yahoo.com
florin83
pai zi aici daca stii ceva concret. cred ca ar fi multi interesati..
butcky
Maine aflu ceva sigur si va spun tongue.gif
Azeea
QUOTE (butcky @ Mar 1 2007, 01:02 AM) *
Se rezolva!!! 0722.526.534 sau Ym ID: stefanbutca sau email: stefanbutca@yahoo.com / net.insurance@yahoo.com


ti-am dat add contact la yahoo mess dar nu ai confirmat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.