Help - Search - Members - Calendar
Full Version: problema mare de parcare
BMWZone > DIVERSE > Auto diverse
dedes
Salutare,

AM un jegos de vecin in blocul alaturat care s-a dus la primiarie cu gura mare si "spaga" ca doar traim in Rromania si mi-a platit locul de parcare.M-am dus peste ei la primarie la care hoasca ochelarista si idioata imi spune ca a venit cu gura mare si nu s-a putut intelege cu nevastasa. Raman putin blocat apoi imi spune : "Dar domnule v0am trimis 5 instiintari sa platiti locul si nu ati platit!!!i." nu am primit nici macar una :angry2:

Ce este de facut ???

In prima seara am eliberat locul ca nu stiam cum sta treaba apoi dimineata m-am dus teava la primarie.

Acum de cateva zile parchez tot acolo.

Ce poate sa faca???

Din cate am inteles nu exista lege pentru a ma obliga sa eliberez locul de parcare.

este adevarat???

ps: dabea am vb cu niste jegosi de gabori trimisi de nevastasa plini de ei.....i-am intrebat daca au vb si cu reclamanta si cica nu .... ohmy.gif
georgem
QUOTE (dedes @ Feb 21 2007, 01:16 PM) *
Salutare,

AM un jegos de vecin in blocul alaturat care s-a dus la primiarie cu gura mare si "spaga" ca doar traim in Rromania si mi-a platit locul de parcare.M-am dus peste ei la primarie la care hoasca ochelarista si idioata imi spune ca a venit cu gura mare si nu s-a putut intelege cu nevastasa. Raman putin blocat apoi imi spune : "Dar domnule v0am trimis 5 instiintari sa platiti locul si nu ati platit!!!i." nu am primit nici macar una :angry2:

Ce este de facut ???

Cred ca nu mai e nimic de facut. Ar fi mai bine sa-i eliberezi locul ca sa nu ai surprize... Ar putea sa cheme politia sa te amendeze si sa te puna sa-i eliberezi locul (culmea e ca daca nu erati vecini cica nu ar fi avut ce sa-ti faca, din povestiri de pe alt forum).
dedes
pai ce lege imi da amenda????

exista lege care sa imi interzica sa parchez pe acel loc???
florin83
pai daca el plateste locul ala, nu-i normal? huh.gif
dedes
QUOTE (florin83 @ Feb 21 2007, 02:03 PM) *
pai daca el plateste locul ala, nu-i normal? huh.gif


ba da dar erau atatea locuri s-a dus cu gura mare ca el vrea numai locul ala!!!!

Ce ma enervat ca mi-au spus la primarie ca mi-au trimis instiintari sa platesc si nu am platit asa ca ei au dat locul.
florin83
QUOTE (dedes @ Feb 21 2007, 02:12 PM) *
ba da dar erau atatea locuri s-a dus cu gura mare ca el vrea numai locul ala!!!!


daca tot sunt mai multe de ce nu parchezi tu in altul? biggrin.gif

cat costa un loc d-asta?
georgem
Poate e si vina ta pe undeva ca nu ti-ai mai platit locul, daca stiai ca nu mai e platit...
Presupun ca alt loc nu-ti convine, cum nu i-a convenit nici celui care l-a vrut neaparat pe al tau.
dedes
QUOTE (georgem @ Feb 21 2007, 02:16 PM) *
Poate e si vina ta pe undeva ca nu ti-ai mai platit locul, daca stiai ca nu mai e platit...
Presupun ca alt loc nu-ti convine, cum nu i-a convenit nici celui care l-a vrut neaparat pe al tau.



locul era mai ferit de trecatori si nu aveam probleme legate de furt sau ceva de genul asta.Uitam si masina deschisa peste noapte cu cd-playerul in ea si nu s-a atins nimeni de ia.Sa nu mai zic de oglinzi ca au stat mult si bine.

alt loc mi-a dat dar este exact la intrarea intre blocuri si incomodez foarte tare pe cei ce intra pe alee deoarece lipit de hordura zace un hard.

aste este romania...dai spaga ai...esti tare in gura ai daca vrei sa fi corect o iei la ****

alta bomba de la primarie : cei care au avut garaje....ca din decembrie au fost ridicate toate au prioritate in acordarea locurilor de parcare mad.gif cat au avut garaj a fost bine iar acum ......

nu mi se pare corect

aaa inca un detaliu important : nu se dau 2 locuri de parcare la acceasi familie tongue.gif

turbez de nervi.....daca imi dispare ceva de la masini ar fi bine ca prietenul sa isi faca casco ca acum nu mai are garaj biggrin.gif

@florin83
pretul este in functie de zona:

la mine fiind zona unu este de 85 RON fara spaga de rigoare cool.gif

acum un an era 30 RON dar traim in rromania si lumea treabuie sa isi mai face o vila o casa de vacanta sa isi mai cumpere un X5 .....

Pfff : care emigreaza???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.