Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Parerea voastra despre acest anunt!
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
reactor_share
Ce ziceti despre urmatorul anunt?
Mie unul mi se pare superba masina, mai ales daca se comporta in felul in care arata!

http://www.autovit.ro/html/1/6/0/9/481609.php
Sorin
ce sa spun......NU AM BANI sad (5).gif
manole74
Cred ca e vorba de un E34, nu e 39!!! Iar masina nu mi se pare nemaipomenita. Arata bine, iar pretul pare ok pentru o astfel de masina. Parerea mea wink.gif
alex230ro
Aloo trezirea?acolo zice Otto ala e seful serviceului unde WLF si-a refacut E39 ala rasturnat!!! asa ca cine stie ce a patit masina aia?
manole74
Uite un link cu un E34 care mi-a placut in mod deosebit, culmea tot din Cluj si cu un contact , tot Otto blink.gif http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=8851&hl=
alex230ro
Citeste pe acolo.. cred ca Dust poate sa ne explice mai clar,oricum din ce stiu eu ala e un service unde se iau masini lovite se repara si se vand mai departe.Acum cat de bine le repara nu se stie
georgem
QUOTE (manole74 @ Feb 6 2007, 11:19 AM) *
Uite un link cu un E34 care mi-a placut in mod deosebit, culmea tot din Cluj si cu un contact , tot Otto blink.gif http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=8851&hl=

Cam multe urme de cauciuc pe asfaltul din parcarea aia... De la ce sa fie unsure.gif ?

Cred ca toate E34-urile din Cluj sunt frumoase, si-al meu e tot de acolo luat.
SUN 83
interesant este alt ceva!!! blink.gif Ambele masini din discutie poarta acelasi numar de inmatriculare dry.gif !!!
reactor_share
Mi se pare mie, sau cam au acelasi numar.
Se pare ca da!
Asta inseamna ca a fost vopsita, oricum interiorul este pe un E34, bancheta spate spune totul.
CJ 52 NPM.
alex230ro
Interioarele cam seamana,ma rog acum cine stie atentie la cumparare oricum pentru cine vrea sa o ia smile.gif
manole74
E vorba de aceeasi masina, dar vopsita total, presupun huh.gif Uitati-va cu atentie la detaliile de interior! blink.gif Si iarasi nu pricep de ce nu au acelasi motor? Acum revopsita a primit un motor de E39 din 1996 de 168HP? Am inteles eu bine? Dar pretul e acelasi ohmy.gif ohmy.gif E ceva putred in ..................Cluj wink.gif laugh.gif
jorj3l
QUOTE (manole74 @ Feb 6 2007, 01:50 PM) *
E vorba de aceeasi masina, dar vopsita total, presupun huh.gif Uitati-va cu atentie la detaliile de interior! blink.gif Si iarasi nu pricep de ce nu au acelasi motor? Acum revopsita a primit un motor de E39 din 1996 de 168HP? Am inteles eu bine? Dar pretul e acelasi ohmy.gif ohmy.gif E ceva putred in ..................Cluj wink.gif laugh.gif



dap...e ciordit motoru`...
reactor_share
Pai daca au acelasi numar, nu mai este nicio indoiala in aceasta afirmatie. Rectific numarul CJ 82 NPM.

Oricum sa dam cezarului ce este al cezarului, si sa recunoastem ca la prima vedere arata foarte bine.
Si se potriveste mult mai bine aceasta culoare cu interiorul.
florin83
eu nu inteleg ce motor e ala.. 2.5 si 170 cai.. ori m20, ceea ce ar fi aiurea rau, sau 2.5 si 170 cai m52, care a fost pus pe compactul e36 323..

ps: ce de detectivi.. in cateva ore ati aflat istoria masinii .. biggrin.gif
TiL
Despre motor am si eu dubii. Cred ca e cel de 523 E39...
In fine, istorie dubioasa, dar daca ai noroc poate ca-i facuta bine smile.gif
Oricum, omul ala se ocupa de chestii "grele" gen schimbat plafonul masinii cu tot cu stalpii de sustinere (avusese WLF un E39 rasturnat pe care i l-a facut de arata ca nou).
florin83
QUOTE (TiL @ Feb 6 2007, 02:41 PM) *
Despre motor am si eu dubii. Cred ca e cel de 523 E39...


mda, cred ca ala e.. m52..
acum am vazut ca scrie ca e de pe e39, deci nu avea cum sa fie m20 tongue.gif
era chiar absurd sa puna m20 smile.gif
manole74
In afara de culoare, asta era singura ''diferenta'' dintre cele ''doua''masini tongue.gif Nu ieseau domne' caii wink.gif
io'sŪ
asa... si ce legatura are masina asta cu e28??? blink.gif
Viper05
ce draq s-a intamplat cu ea de o trebuit sa o revopseasca? si eu cred ca e aceiasi masina , interirul cel putin e acelasi
manole74
QUOTE (Viper05 @ Feb 7 2007, 01:35 AM) *
ce draq s-a intamplat cu ea de o trebuit sa o revopseasca? si eu cred ca e aceiasi masina , interirul cel putin e acelasi


Daca te uiti cu atentie, o sa vezi ca MP3-ul e acelasi(un JVC) tongue.gif tongue.gif Cu siguranta e aceeasi masina smile.gif
84 HOT
Curios...
eu am fost de cateva ori pe acolo pe la Otto prin atelier si nu am prea vazut masini lovite...mai mult tehnice si motoare...
Si apoi masina aia are acum niste jante de mori.... e vecin cu mine.... nu presupuneam sa fii fost lovita????????? mie in realitate imi pare impecabila. Si intr-adevar Otto are acum un e39.... cu aproape 200 cp.. presupun 525i... si a mai avut... cred ca acela el l-a facut un urs 325 xi... parca cu motor de 323... portocaliu.. si ala arata ft bine. Se zice ca e cel mai bun meserias din cluj de bmw.... tre programare la el cam pe cel putin o luna inainte.... am incercat sa merg la el sa schimbe bucsi si de alea.... si mi-a spus ca peste o luna:D asta e... oricum masina arata superb... daca gasesc undeva pe net modelul de jante ce are acum... am sa postez... e la 4 blocuri de mine parcata.... de cate ori trec pe langa ea ... intorc capul... curios ca eu stiam parca ca ar fii tds.... sau asa aveam eu impresia ca a mai fost pe autovit o masina ft asemanatoare doar cu piele gri in interior si era tds... ft frumoasa si aceea tot din cluj.
florin83
QUOTE (84 HOT @ Mar 13 2007, 02:00 AM) *
cred ca acela el l-a facut un urs 325 xi... parca cu motor de 323... portocaliu.. si ala arata ft bine.


cu partea din fata a caroseriei de ix sudata pe o caroserie de e30 normal... n-as merge cu asa ceva nici sa-mi dai bani..
oricum masina arata f. bine smile.gif
CAT
masina arata intr-adevar bine, dar feriti-va de motoarele de pe E39 din 96...
dust
eu zic sa va vedeti de treaba, mai mult nu comentez
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.