Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Estimare pret Tico
BMWZone > DIVERSE > Auto diverse
TiL
Cu cat credeti ca s-ar putea vinde urmatoarea masina:

Tico din Koreea, cumparat in mai 1996, unic proprietar, om in varsta
~40.000 km
fara dotari, probabil are radio casetofon si-atat...
Rulata doar primavara-vara-toamna, doar in afara Bucurestiului. Iarna - in garaj la Cornu. Proprietarul sta 4-5 luni pe an in Bucuresti timp in care nu foloseste masina, dupa care se muta la Cornu pana vin iar sarbatorile.
Nu a schimbat nimic la masina pana acum, doar ulei, poate si placute de frana.

O sa ma uit si pe autovit, dar stiu ca preturile afisate acolo nu sunt chiar preturile de vanzare. Omul vrea sa stie cat ar putea obtine, daca se hotaraste sa-si ia o panarama noua.

Offtopic: Eu zic totusi sa n-o vanda, ca nu merita sa dea inca 5-6000E + casco si alte nebunii, pentru un rahat pe care nu prea-l foloseste.
jorj3l
blink.gif

sa zicem 1700---2000 euro ?mai mult nu da nimeni pe un tico...si asa mi se pare mult... tongue.gif
alex230ro
Mda maxim 2000E si aia greu ca o sa zica lumea ca nu are cum sa aiba 40.000 km:)
TiL
Mda... destul de putin. Am vazut si scorurile de pe autovit, nici acolo nu-s mari. O sa-i spun sa stea cuminte. Cred ca in maxim 5 milioane isi schimba toata bucsaraia, flanse amortizor, placute, saboti, ulei si are conserva noua.
Tytus
ha ha amatori.am un tico verde metalizat 30 de mii de km reali, e ca nou.masina de colectie laugh.gif .am zis ca fac licitatie cati m-au intrebat daca il vand laugh.gif
TiL
biggrin.gif tot verde metalizat e si asta. Cum ai facut atati km? L-ai plimbat in garaj zilnic? laugh.gif
io'sŪ
hehe, am avut la firma un tico VARZA, lovit pe toate partile, s-a dat imediat cu 1700 E
a cautat cumnata-miu tico mai prin vara (vroia pt nevasta-sa), ceva bun sub 2500-2700 nu a gasit si a zis ca e prea de tot sa dea banii astia , s-a lasat pagubas
asa ca preturile sunt impartite, avantajul la masina asta este ca nu are KM multi si ca arata bine dar dezavantajul e ca nu are macar ACu
butcky
QUOTE (TiL @ Jan 16 2007, 12:33 PM) *
Mda... destul de putin. Am vazut si scorurile de pe autovit, nici acolo nu-s mari. O sa-i spun sa stea cuminte. Cred ca in maxim 5 milioane isi schimba toata bucsaraia, flanse amortizor, placute, saboti, ulei si are conserva noua.

12 mil toata bucsaraia cu tot cu manopera!!! si asta la un service ieftin...
Am avut tico sx/ac coreea cu aer cond., eleron, stergator luneta! Avea un super demaraj! L-am luat de la un mos din Valcea cu 2600 euro si avea 33.000 reali si l-am dat cu 2800 euro si vre-o 50-60.000 km. MASINA SUPER OK PT ORAS!!! Consuma 10% oricum as fi mers. Si la blana maxima tot 10%. dry.gif Eu eram multumit!
io'sŪ
QUOTE (butcky @ Jan 16 2007, 03:58 PM) *
Consuma 10% oricum as fi mers. Si la blana maxima tot 10%. dry.gif Eu eram multumit!

la tine cred ca orice masina consuma cu 50% mai mult,... din start !!! tongue.gif laugh.gif
TiL
si consumul evident e acelasi, oricum ai merge, ca oricum ai da in ea, tot dai de-i sar dracii biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.