Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pierde ulei
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 5 > E34
poleposition
Pai... de aproximativ 2 saptamani (adica de cand am schimbat flansa si rulment cardan), observ in fiecare dimineata o mica patuta de ulei sub masina, in partea din fata, fix sub baia de ulei.... nu am avut timp sa ajung la service, asa ca va intreb pe voi, ce poate fi ? sa aiba vreo legatura cu schimbarea flansei...? sad.gif

Oricum, nu imi dau seama daca e ulei de la servo sau de la motor, sau de la altceva.... Uleiul este scurs si pe baia de ulei deci.... nu stiu ce sa zic. :retard:

Maine o urc pe cric, sa vad mai bine care este situatia :dis:

Ceva sugestii ? :crybaby:

E34 520i 24v M50
florin83
QUOTE (poleposition)
Oricum, nu imi dau seama daca e ulei de la servo sau de la motor, sau de la altceva....


verifica nivelul la ulei si la lichidul de servo sa vezi de care e..
COObra
QUOTE
observ in fiecare dimineata o mica patuta

cam greu sa iti dai seama cu verificatul nivelului daca sunt doar cateva picaturi.....bineinteles ca mai conteaza si cat pierzi in mers
poleposition
Fratilor, o incadrez la categoria "mistere".... :paranoid:

Ma-sa mare, pierde 2-3 picaturi, cand vrea ea..... acum nu mai este nici o pata sub masina de 2 saptamani..... am completat ulei (deoarece intr-adevar eram pe minim - de ce, nu stiu). Acum e ok !

Deja imi vine in cap melodia aia de le Twylight Zone :ninja: In sfarsit, acum este ultimul lucru care ma ingrijoreaza...... :dis:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.