Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme MP3 Clarion DB358RPM
BMWZone > BMW TEHNIC > Electronica / Navigatie / Audio / Video
Vinti
am un MP3 Clarion de aproape 1 an si ieri cand am vrut sa dau pe CD a aparut pe ecran mesajul "ERROR 6" am resetat cassu' si tot apare eroarea e dus de tot sau se mai poate face ceva
florin83
incearca sa-l cureti cu cd din ala special..
face asa la orice cd?
jorj3l
Vand eu MP3 clarion (nu stiu ezact ce model, dar daca intereseaza pe cineva vin si cu poze)-----1,7 mil
radiocd Pioneer ------1,7 mil
radiocd Roadstar ------1,2 mil

marfa recent adusa din it, prospat dezechipata d p masini(cu mufe cu tot),dupa urmele care le prezinta unele pe parti. biggrin.gif
Ionut
QUOTE (Vinti)
am un MP3 Clarion de aproape 1 an si ieri cand am vrut sa dau pe CD a aparut pe ecran mesajul "ERROR 6" am resetat cassu' si tot apare eroarea e dus de tot sau se mai poate face ceva


nu ai ce sa-i faci...dute cu el la o reprezentanta clarion si schimba-i capul de citire sau cum s-o numi...nu costa mult vreo 500k....alex a patit la fel si a fost la service la clarion si i-a schimbat piesa aia si acum merge ok... smile.gif
Vinti
aproape ca rezolvasem problema........am scos firu de la bateria [ + ] ca sa scot firu de la subwoofer .....sa il dau unui tov. ca tot nu imi merge pe cd si cand am pus firu inapoi a mers eram foarte fericit biggrin.gif .........dar dupa un timp a aparut iar eroarea............am fost azi la un service si mi-au zis ca nu are nimic .......la ei a mers cand am bagat un cd [ acum merge ] dar ma gandesc ca o sa faca iar asa ..........o sa ma duc la o reprezentanta ceva poate imi schimba capu ala de citire

PS
cassu e ...adica era in garantie dar am aruncat-o tongue.gif ...........garantia era scrisa pe ultima fila din cartea de instructiuni .........si la un moment dat nu stiu cum a ajuns pe bancheta din spate si cum ma intindeam eu pe acolo [ eram beat biggrin.gif ] ma deranja asa ca am deschis geamu si am aruncat-o ......ma gandeam ca ce sa mai fac cu ea ca stiu sa umblu la cass.........dupa cativa Km mi-am adus aminte de garantie tongue.gif ..........daca ii ziceam la prietena mea [ care era la volan ] ca am aruncat garantia la cass ma punea sa o caut ......asa ca am tacut din gura si am ramas fara garantie :crybaby: ........am tacut de frica ca ma si batea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.