Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Motor m51 525/325TDS pe E28? Marire putere 524d fara turbo!
BMWZone > BMW TUNING > Motor si transmisie
84 HOT
Sper sa continuam discutia despre motor M51 pe e28... poate cineva stie mai mult... Retin ca cineva a remotorizat 335 cu 325tds... vindea cineva motor 335 sau asa ceva... vreau sa stiu ce emodificari a avut de facut...
Daca cineva stie ceva, vreau sa spun ca masina mea e caroserie 525e, cu motor m21 fara turbo(86cp) ft lenes....... Asa ca daca cineva imi poate oferii idei de marire a puterii motorului ascult... Mentionez ca am un motor ft bun pe care mi mila sa-l abandonez... dar daca nu tot o sa pun macar m21 turbo 116 cp...
SUPERBEC
este sigur ca poti sa pui 2.5 tds pe e28

este mult mai usor sa pui turbo pe 2.4d (mai ieftin cel putin)
manole74
N-am mai vrut sa mai deschid alt topic pentru o problema care ma ''roade''! Motoarele M21 nu se pot ''cipui''? Asa e? Doar e vorba de injectie mecanica! Atunci ''nenea olandezu'', ne vinde gogosi, sau.................................
www.paulwitteveen.nl/chiptuning-van-uw-auto/chiptuning-van-bmw/bmw-tuning.html
Marturisesc ca sunt confuz si m-as bucura daca cineva ma va lumina! mellow.gif
io'sŪ
ar fi bine ca motoarele M21(td) sa nu fie "chipuite", ele din fabrica au chiloasele firave... daca i se mai face si chiptuning...
dar nu inteleg, eu am mers cu E28 524td si mi-a placut mult cum tragea masina aceeia, ca sa nu va zic ca m-a si facut la un moment dat eu conducand un pasat cocosat V6 TDI 4motion variant de 150 hp(triptronic) .... ohmy.gif ohmy.gif .... de necrezut, nu??? am martori!!!
manole74
Acum am aflat ca ultimele modele de M21, ce-au fost puse pe ursulet,au beneficiat de pompa gestionata electronic, de aici oferta tunerului olandez, unde chip-ul creste puterea cu 25Hp si culplul cu 42 Nm wink.gif Multumesc Sierra!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.