Help - Search - Members - Calendar
Full Version: tuning motor m20...
BMWZone > BMW TUNING > Motor si transmisie
mertan
am gasit pe un site ceva interesantsi ash vrea sa imi fac si eu niste modificari la motor...

ash incepe mai intai sai fac modificari la sistemul de admisie. m-am gandit sa imi iau un filtru sport(nu cele din vitan sau alte porcarii) si am pe cineva care aduce din japan si din sua. deci vreau sa fie firma... si vreau sa imi pun si un cold-air intake. faza e ca trebuie facuta curtom treaba. pentru ca cotul ala de la debitmetru trebuie facut si mai are si teava aia de pe la vacuumuri... faza mai nasoala e ca sunt scumpe racordurile alea siliconate... am sa aflu niste preturi concrete peste 6 zile. am sa izolez filtrul de aer. si daca tot veni vb de asta imi vand cotul de la debitmetru... care e tzipla are vreo 2000 km maxim... e luat de nou. ams a pun articolele sa vadeti ce am gasit si ce vreau sa fac. tot odata va trebui sa modific si pozitionarea debitmetrului. va trebui confectionat un suport din aluminiu gros cam de 3 mm si prins debitmetul de suportul lui.
da_joint
si ce cat crezi tu ca o sa castigi din asta???? :dis:
florin83
mai bine fa altceva la motor si lasa tuningu..
316i
Mai bine schimba niste bucsi, ceva si lasa motoru. :nod:
Gabi_323i
motorul de 2.0 e varza :paranoid:
mertan
am mai gasit ceva.... un site pt performance parts de e30 si nu numai... http://www.bmw2002.com/
316i
Are Jetronic.
mertan
daca mie imi place... ce sai fac... vreau sa il modofic.
alpine
nu merita sa modifici filtrul de aer.
iar chipul la benzinar nu o sa-ti aduca mari performante:max pana in 8 cp,iar costurile sunt mari:in jur de 150euro/doar pt 8cp.
daca chiar vrei sound mortal si ceva performante modifica evacuarea:pune una din inox completa de la galerii/anuleaza katul.(eventual daca te tine buzunarul niste serpi).
Mai degraba daca tot vrei sa investesti in masina gandeste-te la un M25B25,nu o sa mai ai nevoie de tuninguri biggrin.gif
bafta
kali
salut Alex, am tot incercat sa-ti dau reply la PM, dar imi tot da Error 110 ...

pai la ce iti tb regulator de 3 bari? orice masina stock are regulator de 3bar - daca s-a dus regulatorul tau, mai bine iei unul sh ca iesi mult mai ieftin ...
regulatorul care l-ai vazut pe masina mea tine 10bari, si e dublu reglabil (manual + are actualizare in functie de vacuumul/presiunea din admisie) - si costa 150E, dar asa ceva iti tb numai daca supraalimentezi motorul ...
SUPERBEC
de unde ai luat regulatorul?
kali
QUOTE (SUPERBEC)
de unde ai luat regulatorul?

de la Mastertuner
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.