Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E 30 320 IA
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Vanzari/cumparari BMW
SUN 83
Asa cum am scris si mai sus, 320 automat din '87, sade intr-un garaj fara sa se bucure prea mult de lumina soarelui.
Masina este venita in tara in 2008 sarind in ajutorul unei surate din 83 (inmatriculata in Ro in '96) pe care a mostenit-o prin recarosare, darile la stat platite, RCA, vinieta, ITP
Ca dotari beneficiaza de ABS, AC, piele pe scaunele incalzite, electrice toate cele, fluturi pentru pasagerii din spate, pilot, OBC mare, diferential autoblocant, discuri si bara stabi pe puntea spate, H@R + Bilstein, servo, accesorii Mtehnic (vezi volan si oglinda), Hella Smoked, Borbet A si table capacite ptr iarna, doua chei plus una de service. Mai bine va pun la dispozitie cateva poze pentru eventualii entuziasti! wink.gif


Amatorii pot afla mai multe detalii despre muzica, DOT-ul cauciucurilor si alte din astea, printr-un PM secret.gif
io'sŪ
baga pretul. misto masina!
alex230ro
da.frumoasa.totusi, sigur e automata?
SUN 83
QUOTE (alex230ro @ Jan 7 2014, 11:59 AM) *
da.frumoasa.totusi, sigur e automata?

este, daca te uiti cu atentie levierul scimbatorului are o pozitie mai ciudata pentru o manuala, ma jena oarecum mansa rolleyes.gif
alex230ro
da,ma mira ca nu vazusem D/P/R/N .
Ciupanezu
Tare frumoasa!
xox
Foarte frumoasa!
David
Pret? unsure.gif
SUN 83
Suna putin ciudat dar tinand cont ca nu am inca nevoie de spatiul din garaj, astept oferte, asta pentru a nu sari eu calul iar voi sa dati cu pietre biggrin.gif
io'sŪ
e clar, vrei bani multi biggrin.gif
Halogen
Acum doar nu o cere si pe mama si pe tata sau pret de e46 ne inscris. Intrebare scaunele nu`s de urs am dreptate ? iar calul este de pe un urs manual ca nu prea inteleg in partea din stanga cele 2 butoane de jos ca alea nu`s butoane de incalizre in scaune.Obc-ul mare si pilotul automat sunt dotari de fabrica sau upgrade facut de tine. Sa inteleg ca masina nu are taxa platita pacat biggrin.gif . Totusi lasa un pret si un nr de tel pentru ca mai cunoastem oameni care vor sa`si cumpere 1 masina si poate le zicem de masina ta (intelegi ideea circula vorba). Cand a fost revopsita masina ?
BBo
Nice biggrin.gif

Zi-ne macar daca pretul incepe cu 2 sau 3 cool.gif
xox
Eu personal as da un pret care sa inceapa cu 2 minus taxa de inmatriculare pe masina asta. I-am zis si pe privat, cel putin din poze imi place foarte mult cum arata.

Am o problema cu faptul ca-i automata, altfel as fi facut oferta si nici nu m-as fi gandit la altceva.

(ps: nu ma intereseaza ca e la pret de E36 in stare impecabila ori E46 fara taxa, pentru ca repet: din poze arata binisor)
alex230ro
pretul cred ca e cu mult peste ce ziceti voi acolo, eu am facut o oferta dar intre timp m-am calmat si imi vad de SUN-ul meu (culmea tot SUN are si a mea acum nr de inmatriculare)
Anyway masina e foarte ok din ce m-am interesat eu printre cunoscuti smile.gif
Halogen
Inseamna ca viseaza bani aia. Traim in romania nu in germania totul se vrea cat mai ieftin si cat mai bun posibil, cei mai vanduti ursi sunt cei intre 1000 si maxim 2000 euro ce e peste stau anunturile mult si bine la vanzare.Oricum anunt facut la misto din punctu meu de vedere. Eu cand am vandut ursu am luat pe el 1700euro si era cu taxa de prima inmatriculare achitata si ne recuperata si avea vopseaua originala pe el interior recaro etc. Degeaba are pilot si toate cele cand dai 800 euro taxa de prima inmatriculare, o mai vrea si 2500 euro pe el te duce la un e36 coupe 2.5 24v vanos inscris in romania cu taxa platita si in stare buna. De ce imi storc eu creierul aiurea ma intreb asa ?
bartro
E30 cu 2 usi are deja o valoare
Halogen
Da dar acel target de oameni este foarte mic....ca si la ursu cabrio are un pret de zici ca`i din aur cand le vad anunturile mor de ras un e30 cabrio 3500 euro 4000 euro KM 100% REALI (da da) sunt penibilil uita in ce tara traim.Sincer nu as folosii o masina cupe sa zicem de zi cu zi. Dupa ce am luat e28tu inca aveam sechele deschideam doar usa de la sofer sa pun in spate o punga sau o bluza si ma injuram si imi ziceam baaa mai ai o usa chiar 2 in plus !! Acel urs coupe de care zici tu bart este acel urs cu 2.5 M20 de fabrica , cu m-tech 2 de fabrica,cu AC OBC mare pilot servo geamuri electrice scaune incalizte. Acel coupe este jos palaria. Si ce mai ziceti oameni buni ? mai deschide cineva un topic la plictiseala?
io'sŪ
Postati ofertele aici in topic, sa fie publice, nu pe privat. Topicul este public nu privat.

mad.gif
alex230ro
eu am facut pe privat oferta, compactul meu pt coupe ,dar se pare ca autorul cauta ceva mai "economic" .
SUN 83
Va multumesc tuturor pentru parererile si opiniile exprimate mai sus!
In alta ordine de idei, masina nu are taxa de timbru platita, la momentul inmatricularii in Romania se platea VAMA dar nu are rost sa intram in detalii, pretul masinii se poate, in viziunea unora, sa fie asemanator cu al unui E 46 dar asta nu-i obliga sa o si cumpere! Fiecare are dreptul sa-si evalueze bunul asa cum fiecare dintre noi (ma rog cei care reusesc) putem alege ce ne place si hotaram daca ni-l putem permite.
Printre altele, masina are o vopsea la fel de proaspata ca si anul de fabricatie, in proportie de 95% componente originale (de gume BMW inca nu am auzit) si se livreaza echipata cu m20 b25 iar la paghet cu m20b20 atasat la o cutie manuala si un diferential la fel de "blocant"ca si cel care invarte acum rotile (difera raportul) roata de rezerva nu a atins pamantul iar trusa de scule originala face echipa buna cu lanterna din torpedou (detalii)
Pana cand se va gasi cineva dispus sa ofere o suma care sa inceapa cu 3 smile.gif masina va sta cu stabilizator de carburant si plinul facut la caldurica! thumbup1.gif
alex230ro
Din pacate vama platita nu mai conteaza.M-am interesat si eu de aspectul asta,ca si eu am la a mea taxa de platit.Oricum din punctul meu de vedere daca pretul incepe cu 3 nu este chiar foarte mare avand in vedere dotarile si starea masinii.Totusi care e motivul despartirii?
xox
Si eu am dat pe privat tot un pret apropiat de 3... din care vroiam sa scot taxa de inmatriculare.

N-am stiut ca mai are un motor, cutie manuala si blocant (de trusa completa si lanterna nu mai zic, alea-s cireasa de pe tort) - chiar mi se pare un pret ok. Intr'adevar urca impreuna cu taxa si schimbat motorul inapoi, se apropie de pret de E46 dar nu-i o masina care o mai gasesti pe toate drumurile.

PS: alex, foarte tare coincidenta cu SUN. Poate-i un semn tongue.gif

PS2: ma retrag din cursa, speram sa fie ceva mai ieftina.
SUN 83
QUOTE (alex230ro @ Jan 9 2014, 10:50 AM) *
Din pacate vama platita nu mai conteaza.M-am interesat si eu de aspectul asta,ca si eu am la a mea taxa de platit.Oricum din punctul meu de vedere daca pretul incepe cu 3 nu este chiar foarte mare avand in vedere dotarile si starea masinii.Totusi care e motivul despartirii?

Nu tin sa ma despart de ea si nici nu visez sa-mi iau banii pe care cred eu ca-i merita masina, ba chiar cred ca a-si putea deveni usor nostalgic daca s-ar vinde dupa 18 ani petrecuti impreuna insa pe de alta parte ma gandsc asa cum ti-am spus si in PM la o alta masina mai mare si mai economica (spun asta din toate punctele de vedere achizitie, intretinere, taxe) mai am un disel de 2,2 care-mi scoate o medie de 8% dar se apropie de pensie cu peste 750 000 km si cred ca-i cam ajunge (in paranteza fie spus, achizitionat de nou, i-am shimbat o singura data bujiile, un senzor la axa cu came, o conducta si origurile din pompa de inalte) si nu mai spun mai multe ca nu face parte din categoria alb/albastra
Indiferent daca se vinde sau nu, in familie va mai intra cat de curand un break, cu plasa pentru caine in portbagaj, asta asa, sa mora ursul de oftica!
alex230ro
QUOTE (xox @ Jan 9 2014, 11:02 AM) *
Si eu am dat pe privat tot un pret apropiat de 3... din care vroiam sa scot taxa de inmatriculare.

N-am stiut ca mai are un motor, cutie manuala si blocant (de trusa completa si lanterna nu mai zic, alea-s cireasa de pe tort) - chiar mi se pare un pret ok. Intr'adevar urca impreuna cu taxa si schimbat motorul inapoi, se apropie de pret de E46 dar nu-i o masina care o mai gasesti pe toate drumurile.

PS: alex, foarte tare coincidenta cu SUN. Poate-i un semn tongue.gif

PS2: ma retrag din cursa, speram sa fie ceva mai ieftina.

da,SUN-ul alb si SUN-ul negru smile.gif ar fi ceva laugh.gif totusi din pacate nu stiu daca am timp/chef sa dau compactul + ca lui Andra ai place mult compactul.on topic @SUN -poti sa imi lasi un nr de telefon?poate ne vedem sambata,mai vin cu un prieten care ar vrea sa vada masina.
xox
Yin & Yang (si soarele rotund) laugh.gif 4 cil + 6 cil = 10cil. Poetic.
Halogen
Poate imi explici si mie de ce valoreaza acest urs 3000 de euro ?smile.gif ca mie unu imi da cu virgula. Astept un raspuns.Vopseaua nu e o originala, interiorul nu este original cu incalzire, kit m-tech 2 original nu are. Destept e ala care cere si nu cel care da rolleyes.gif Daca masina are valoare sentimentala atuncea de ce o vinzi ? Pe mine unu nu ma atrage aspectul asta de masina bec orice masina revopsita la cuptor si facuta bine iti ia ochii imediat. La pretentiile care le ai la bani va ramane mult si bine in familie asa ca poti sa stai linistit ca nu o sa plece de la tine. Si sa arunc si eu o oferta publica iti pot ofer un tras de par 1700 euro 1800 maxim mai mult nu valoreaza masina din punctu meu de vedere. Poti sa-ti opresti jantele si sa mearga pe table sunt si alea roti poti sa pui faruri normale nu neaparat hella smoke , blocantu poti sa ti-l opresti in rest mai avem ce sa dam jos de pe ea ? cred ca mai gasim sa dam jos dar pe urma mai umblam si la oferta mea.
SUN 83
QUOTE (Halogen @ Jan 9 2014, 06:40 PM) *
Poate imi explici si mie de ce valoreaza acest urs 3000 de euro ?smile.gif ca mie unu imi da cu virgula. Astept un raspuns.Vopseaua nu e o originala, interiorul nu este original cu incalzire, kit m-tech 2 original nu are. Destept e ala care cere si nu cel care da rolleyes.gif Daca masina are valoare sentimentala atuncea de ce o vinzi ? Pe mine unu nu ma atrage aspectul asta de masina bec orice masina revopsita la cuptor si facuta bine iti ia ochii imediat. La pretentiile care le ai la bani va ramane mult si bine in familie asa ca poti sa stai linistit ca nu o sa plece de la tine.

Sau poate ca nu, te voi lasa sa-i dai de treaba neuronului singuratic sa vedem cu totii, poti sa o faci?
Halogen
E problema ta cat ceri pe masina , pretul nu reflecta nimic din calitatiile masini sa`ti fie clar. Daca ursu asta valoreaza acum 3000 euro apai fostu meu urs care a intrat doar suma asta in el + masina in sine ajunge la 5000-6000 euro si totusi pe aia se vede pe asta nexam. Poate o fi cabrio naiba si nu vad eu eu zic sa mai pui niste poze sa ma uit mai bine urs la pret de e39 MAXIM ASTA ! Iti mai repet eu ca viitor cumparator explica-mi si mie de ce aceasta masina valoreaza atatia bani ? sunt mai prost de fel daca e nevoie vin si o vad live sa vedem daca tu reusesti sa-mi explici de ce are pretu asta sa ma convingi sa-ti dau bani pe ea. Se pare ca neuronu meu singuratic cam functioneaza prea bine al tau e cam in pauza.....aaa pai stai asa ca si masina mea are valoare sentimentala. Vand e28 bara fata m bara spate m eleron m interior m multiple piese noi pret 7000 euro negociabil astept oferte pe privat nu publice ca sa nu deranjam lumea. Prietene tu crezi ca ai deaface cu prosti ? umblam cu recarosari cu dastea e 90% originala. Poate pe unui ii incanta masina este problema lor si treaba lor fiecare cu gusturile lui.
bartro
Aici se opreste discutia asta.

Halogen, chiar nu are rost sa te oftici in public. Omul e liber sa cere cat vrea. Noi suntem oameni mari si putem decidem singuri daca pretul e corect sau nu, in functie de piata, buzunarele noastre si ce ofere masina respectiva si orice alt argument de luat in calcul care noua ni se pare relevant.

SUN, numeratul neuroniilor nu face parte de o strategie buna pentru vanzari.
SUN 83
QUOTE (bartro @ Jan 9 2014, 07:51 PM) *
Aici se opreste discutia asta.

Halogen, chiar nu are rost sa te oftici in public. Omul e liber sa cere cat vrea. Noi suntem oameni mari si putem decidem singuri daca pretul e corect sau nu, in functie de piata, buzunarele noastre si ce ofere masina respectiva si orice alt argument de luat in calcul care noua ni se pare relevant.

SUN, numeratul neuroniilor nu face parte de o strategie buna pentru vanzari.

snf (45).gif multumesc Domnule Bartro! s-a notat biggrin.gif
Halogen
QUOTE (bartro @ Jan 9 2014, 07:51 PM) *
Aici se opreste discutia asta.

Halogen, chiar nu are rost sa te oftici in public. Omul e liber sa cere cat vrea. Noi suntem oameni mari si putem decidem singuri daca pretul e corect sau nu, in functie de piata, buzunarele noastre si ce ofere masina respectiva si orice alt argument de luat in calcul care noua ni se pare relevant.

SUN, numeratul neuroniilor nu face parte de o strategie buna pentru vanzari.



Am inteles, dar totusi anunt fara pret ? delete sau vanzatorul sa puna pretul.Nu am de ce sa ma oftic bart pot sa cumpar masina dar nu ma intereseaza imi caut ceva mic de oras un diesel , cred ca sambata ma duc sa o cumpar neaparat cu ac wub.gif

ps: mai bine se sterge topicul care este poluat, vanzatorul sa deschida un topic nou cu prezentarea masini si pretul.
xox
Eh, relax. Topicul e ok, exista preturi, exista dotari(da, conteaza pentru mine lanterna aia si trusa de scule), exista piese la pachet (are 2xLSD+2xM20 ffs)... E in regula.

Hai sa privim si altfel lucrurile: daca ar fi sa-si vanda Mihai E34-le sau E12-le, va dati seama cam cat ar costa? wacko.gif Ori Interceptorul... Poate nu-s masini pentru "puristi", dar...
bartro
Nu cunosc foarte bine reguli, dar nu cred ca e obligat sa pune un pret.
Daca ma corecteaza cineva in privinta asta, o sa iau masuri.

SUN sa ne spune daca vrea topicul curatat.

Haideti, on-topic. Se poate.
SUN 83
QUOTE (bartro @ Jan 10 2014, 09:43 AM) *
Nu cunosc foarte bine reguli, dar nu cred ca e obligat sa pune un pret.
Daca ma corecteaza cineva in privinta asta, o sa iau masuri.

SUN sa ne spune daca vrea topicul curatat.

Haideti, on-topic. Se poate.

Multumesc, topicul poate ramane asa, avem fiecare dreptul sa ne exprimam opiniile, doar suntem pe un forum! recunosc ca mi s-a ridicat un picut palaria la cele spuse de Halogen dar cu toate astea intr-un fianl mi-a devenit simpatic iar cu ocazia asta vreau sa-i comunic urmatoarele:
- vopseaua este cea originala '87
- calul este la fel si la manuala si la automata smile.gif
- pe stanga calului exista doua butoane: geam stanga fata si trapa (de la o varsta este mai greu sa ridici mana pentru a apasa pe un buton)
- pe dreapta, buton ptr geamul din dreapta
- pe partea dintre scaune a calului butoane ptr incalzirea acestora
- exista si plasticele aferente automatei + maneta
- scaunele sunt ale masinii retapitate in 2008
- incalzirea este schimbata in 2008 o data cu retapitarea, achizitiomata de noua din tablou pana la butoane aprozimativ 300E
- pilotul, sonorizarea, motorizarea, OBC-ul, AC-ul, ABS-ul mostenite de la predecesoarea recarosata din cauza unui accident relativ banal (piticul din creier mi-a recomandat schimbarea caroseriei urasc fiarele indreptate)
- volan, oglinda mtehnic, perdeluta spate retractanta, fluturi achizitionati sh ulterior
- duze spalator incalzite, oglinzi laterale incalzite achizitionate
noi
- iale incalzite si instalatie spalator faruri intr-o cutie prin garaj
- articulatii originale fara nici o interventie
- masina am luat-o ceruita pe dedesupt fara urme vizibile de rugina sau accident
- arata de nota 8 din 10 dupa parerea mea
- functioneaza de nota 9 din 10
- ii trebuiesc schimbate bucsile de punte spate si rulmentul intermediar de la cardan (se regasesc intr-o alta cutie in acelasi garaj)
- uleiul si filtrul trebuiesc deasemeni schimbate ptr ca au inplinit un an in Decembrie
- filtrul de aer trebuie spalat si uns
- masina se vinde in starea care este plus diverse ramasite de e30 existente in orice garaj al unui pasionat al marcii
- am incercat sa o pastrez intr-o forma cat mai apropiata de aceea cu care a iesit pe poarta fabricii
- ''90%din piese sunt originale'' adica sunt stantate BMW nu sunt achizitionate pe vre-un producator (vezi coliere, cleme, suruburi)
Cu acestea fiind spuse cred ca am fost pe intelesul tuturor!
Motivul presupusei vanzari i-mi apartine ca si pretul blink.gif

3300 Euro se poate negocia la fata locului dupa vizionare si test drive
Oferta valabila pana ma razgandesc si ii platesc Taxele pe anul in curs biggrin.gif
Halogen
QUOTE (SUN 83 @ Jan 10 2014, 01:15 PM) *
QUOTE (bartro @ Jan 10 2014, 09:43 AM) *
Nu cunosc foarte bine reguli, dar nu cred ca e obligat sa pune un pret.
Daca ma corecteaza cineva in privinta asta, o sa iau masuri.

SUN sa ne spune daca vrea topicul curatat.

Haideti, on-topic. Se poate.

Multumesc, topicul poate ramane asa, avem fiecare dreptul sa ne exprimam opiniile, doar suntem pe un forum! recunosc ca mi s-a ridicat un picut palaria la cele spuse de Halogen dar cu toate astea intr-un fianl mi-a devenit simpatic iar cu ocazia asta vreau sa-i comunic urmatoarele:
- vopseaua este cea originala '87
- calul este la fel si la manuala si la automata smile.gif
- pe stanga calului exista doua butoane: geam stanga fata si trapa (de la o varsta este mai greu sa ridici mana pentru a apasa pe un buton)
- pe dreapta, buton ptr geamul din dreapta
- pe partea dintre scaune a calului butoane ptr incalzirea acestora
- exista si plasticele aferente automatei + maneta
- scaunele sunt ale masinii retapitate in 2008
- incalzirea este schimbata in 2008 o data cu retapitarea, achizitiomata de noua din tablou pana la butoane aprozimativ 300E
- pilotul, sonorizarea, motorizarea, OBC-ul, AC-ul, ABS-ul mostenite de la predecesoarea recarosata din cauza unui accident relativ banal (piticul din creier mi-a recomandat schimbarea caroseriei urasc fiarele indreptate)
- volan, oglinda mtehnic, perdeluta spate retractanta, fluturi achizitionati sh ulterior
- duze spalator incalzite, oglinzi laterale incalzite achizitionate
noi
- iale incalzite si instalatie spalator faruri intr-o cutie prin garaj
- articulatii originale fara nici o interventie
- masina am luat-o ceruita pe dedesupt fara urme vizibile de rugina sau accident
- arata de nota 8 din 10 dupa parerea mea
- functioneaza de nota 9 din 10
- ii trebuiesc schimbate bucsile de punte spate si rulmentul intermediar de la cardan (se regasesc intr-o alta cutie in acelasi garaj)
- uleiul si filtrul trebuiesc deasemeni schimbate ptr ca au inplinit un an in Decembrie
- filtrul de aer trebuie spalat si uns
- masina se vinde in starea care este plus diverse ramasite de e30 existente in orice garaj al unui pasionat al marcii
- am incercat sa o pastrez intr-o forma cat mai apropiata de aceea cu care a iesit pe poarta fabricii
- ''90%din piese sunt originale'' adica sunt stantate BMW nu sunt achizitionate pe vre-un producator (vezi coliere, cleme, suruburi)
Cu acestea fiind spuse cred ca am fost pe intelesul tuturor!
Motivul presupusei vanzari i-mi apartine ca si pretul blink.gif

3300 Euro se poate negocia la fata locului dupa vizionare si test drive
Oferta valabila pana ma razgandesc si ii platesc Taxele pe anul in curs biggrin.gif


Omule jos palaria pentru ce ai scris aicea te felicit sfatu meu tineo biggrin.gif ps: e bataie de cap cu bucsile la puntea spate mai ales la astfel de masini am trecut prin asa ceva. Ai un 10+ pt anunt.
SUN 83
Partea cu schimbatul bucsilor de punte este o aventura in cazul in care nu ai mai facut asa ceva, nu-i nimic imposibil daca ai un elevator la dispozitie pentru vre-o patru ore in rest indemanare, rabdare si tutun laugh.gif evident ca-ti trebuiesc si cateva scule "specializate" asta pentru a nu te apuca sa dai foc puntii sau alte rahaturi de gen.
Eu am amanat schimbarea acestora pentru ca am descopreit un model de presa cu care teoretic ar potea fi schimbate fara sa mai dai puntea jos de pe masina, inca studiez procedura de lucru si eventuala executie a "sculei"
cool.gif
Halogen
Operatiunea in sine nu este o mare grozavie dar sunt anumite lucruri care te impiedica sa fie totul usor si placut este vb despre conductele de frana care sunt criminale de desfacut:)
SUN 83
ehe, cine s-a lovit de asa ceva invata, data viitoare cand vede o imbinare de conducte foloseste inelarele adecvate, nu strange ca "Dorel" iar la final aplica vaselina ptr barci (o chestie lipicioasa pe care-ti blestemi zilele cand vrei sa o cureti) sau spray de uns lanturile moto laugh.gif
SUN 83
QUOTE (SUN 83 @ Jan 15 2014, 08:31 PM) *
ehe, cine s-a lovit de asa ceva invata, data viitoare cand vede o imbinare de conducte foloseste inelarele adecvate, nu strange ca "Dorel" iar la final aplica vaselina ptr barci (o chestie lipicioasa pe care-ti blestemi zilele cand vrei sa o cureti) sau spray de uns lanturile moto laugh.gif

Ciupanezu
Daca sunt conductele foarte ruginite, se distrug cand le desfaci.

Eu am schimbat la E30 impreuna cu conducte noi tocmai din cauza asta.
SUN 83
QUOTE (Ciupanezu @ Jan 18 2014, 09:49 AM) *
Daca sunt conductele foarte ruginite, se distrug cand le desfaci.

Eu am schimbat la E30 impreuna cu conducte noi tocmai din cauza asta.

Atunci cand conductele ruginesc ar trebui inlocuite pentru siguranta franarii, nu pentru ca se vor rupe la desfacere. Din experienta pot spune ca atunci cand gasesti conducte de frana ruginite, ai cu mult mai multe componente ruginite offtopic.gif
xox
Si ale mele-s ruginite, din pacate, si am observat ca multe E30 sufera de "boala" asta sad.gif offtopic.gif

Si da, sunt puncte de rugina pe sub ea...
NIZ
Mai e valabil? Stie cineva cum pot lua legatura cu proprietarul? Nu raspunde la pm.
NIZ
Am răspuns la PM.
io'sŪ
deci te innoiesti ? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.