Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noi prevederi la innoirea permisului de conducere
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
TiL
Stiati ca...

- dupa 19 ian trebuie dusa fisa medicala in orice caz, nu doar atunci cand ai permisul deja expirat.
- permisele de profesionisti vor fi valabile doar 5 ani, nu 10 ca pana acum.
http://b365.realitatea.net/mii-de-oameni-l...uto_186046.html

Eu am aflat doar pentru ca maine imi expira permisul, asa ca joi noapte am plecat la bucuresti, ca vineri sa mi-l schimb.
Coada sanatoasa de 2-3 sute de persoane, destul de civilizata. A mers repejor, ca lucrau 6 sau 8 posturi. Intr-o ora jumate am fost inapoi la masina, dar venisem pregatit cu taxa platita la un CEC in oras. Daca era sa mai stau si jos la banca la coada, ar fi durat mai mult.

Sambata dimineata m-am intors sa iau noul permis, treaba de nici 5 minute.


A fost saptamana cozilor. Duminica, ajuns la Paris, la controlul pasapoartelor in aeroport as fi zis ca erau 1000 de pers la coada. N-or fi fost atatea, dar erau sute bune. A mers repejor totusi.
elvislorin
eu il reinnoiesc cand expira...aprilie 2022...asa spune legea asta noua
TiL
nu asa era si pana acum, innoit cand expira?

Legea noua aduce faptul ca poti sa scoti duplicat. Daca ai pierdut permisul, ceri altul care ramane valabil cat era valabil cel pierdut. Pentru duplicat platesti plasticul, fara sa mai faci analize.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.