Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum scap de un scartait oribil pe spate la e 36
BMWZone > BMW GENERAL > Intrebari si sfaturi despre BMW
alexandruozn
deci la pisica asta de o am acum...am un rahat de problema...
scartaie pe spate...si la viteza mica si mai mare....scartaie ca si cum m as fute in ea nonstop.... laugh.gif
am gresat tot ce era de gresat pe spate...am schimbat amortizoare cu unele de la mihai AMD....si ce sa vezi surpriza ca tot scartaie infecta de punte... dry.gif
am verificat bucsile asa cu mana... mortii lor...deci este extraordinar de enervant...

cine imi da un sfat ce mortii ei sa ii fac.....

am gresat tot...fiecare bucsa...fiecare brat...fiecare rahatel de ar putea scartai..............
ce sa ii mai schimb ..... sad.gif


mentionez ca puntea este pe tamburi...am slabit si cablurile de la frana de mana..si to scartaie.... ohmy.gif
bartro
Nu o mai calca pe coada!
coman cosmin
ulei in seringa cu ac si injectezi in bucsile oscilante care vin pe fuzeta(alea care au burduf ca la pivot).daca nu e de acolo unge si bucsile de la bara stabilizatoare daca are.
alexandruozn
QUOTE (coman cosmin @ Aug 31 2012, 09:06 PM) *
ulei in seringa cu ac si injectezi in bucsile oscilante care vin pe fuzeta(alea care au burduf ca la pivot).daca nu e de acolo unge si bucsile de la bara stabilizatoare daca are.




foarte tare faza cu ,, coada " laugh.gif laugh.gif laugh.gif


ms cosmin o sa incerc si asta sa fac....ca ma disperat.... sad.gif
xander
merge sigur, asa am facut si eu la e39 acum ceva timp doar ca bucsile sunt pe duca ......scapi doar de zgomot pentru puin timp .....daca vrei sa o rezolvi pe termen lung trebuie inlocuite
Adrian Pintea
Aveam si eu un scartait pe fata ca un ciripit de pasarele, a disparut dupa un drum lung in afara unde am fortat putin franele (a intrat praf sau mizerie intre placuta si disc)
alexandruozn
pai treaba e ca nenorocita asta de pisica are tamburi pe spate unsure.gif

am dat asa cum am fost sfatuit...si nimic....nu stiu de unde dracu ar putea sa scartaie asa.... dry.gif mad.gif
Mihai_AMD
CITAT(alexandruozn @ Sep 4 2012, 06:17 PM) *
pai treaba e ca nenorocita asta de pisica are tamburi pe spate unsure.gif

am dat asa cum am fost sfatuit...si nimic....nu stiu de unde dracu ar putea sa scartaie asa.... dry.gif mad.gif

hai ca trec diseara pe la tine sa aud si eu mieunitul pisicii si poate am alta idee...esti sigur ca e pe spate si nu scartaie scaunele? smile.gif)))))))))))
alexandruozn
QUOTE (db85amd @ Sep 5 2012, 10:40 AM) *
QUOTE (alexandruozn @ Sep 4 2012, 06:17 PM) *
pai treaba e ca nenorocita asta de pisica are tamburi pe spate unsure.gif

am dat asa cum am fost sfatuit...si nimic....nu stiu de unde dracu ar putea sa scartaie asa.... dry.gif mad.gif

hai ca trec diseara pe la tine sa aud si eu mieunitul pisicii si poate am alta idee...esti sigur ca e pe spate si nu scartaie scaunele? smile.gif)))))))))))



GATA
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ura....nu mai scartaie pisica...multumesc tuturor pt sfaturi...chiar mi au fost de folos biggrin.gif
coman cosmin
si...... de unde era scartaitul?
sa stim si noi pe viitor
alexandruozn
QUOTE (coman cosmin @ Sep 8 2012, 04:21 PM) *
si...... de unde era scartaitul?
sa stim si noi pe viitor



de la bucsile de sus ale basculei...cele are au burduf...am intepat burduful si am bagat acolo vaselina cu seringa.... multumesc pt sfaturi biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.