Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cumpar pentru M30 3.5 motronic
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Piese sau accesorii BMW > Cumparari
bartro
Am nevoie de:

furtune racire: cel sus de radiator care se duce si spre calorifer de incalzire si celalt care vine de la calorifer (retur)
sensor HALL turatie
sonda temperatura antigel, cel pentru calculator
cablu acceleratie E28 sau similar (cel de e32 pare prea scurt)
mufa motronic mare rotund din instalatie din masina la care se leaga instalatia electrica a motorului
vasc cu/fara elice
elvislorin
QUOTE (bartro @ May 16 2012, 07:32 PM) *
Am nevoie de:

furtune racire: cel sus de radiator care se duce si spre calorifer de incalzire si celalt care vine de la calorifer (retur)
sensor HALL turatie
sonda temperatura antigel, cel pentru calculator
cablu acceleratie E28 sau similar (cel de e32 pare prea scurt)
mufa motronic mare rotund din instalatie din masina la care se leaga instalatia electrica a motorului
vasc cu/fara elice


o elice am eu...verific maine si ti-o donez cu placere...am si o instalatie de m50...daca iti e buna mufa atunci ti-o dau si pe asta...cred ca mai am si niste sonde de temperatura...daca am timp maine verific codurile si iti spun care sunt apoi imi spui daca iti sunt bune vreuna
bartro
ok smile.gif
Mufa e mare si rotunda, cred ca vreo 20 de pini. O sa fac o poza cu cea de pe motor, imi trebuie cea de pe masina ca sa ma leg oarecum elegant de firele animalului.
elvislorin
fa-o si apoi vedem cum te pot ajuta
bartro
Pozeeeee:

Sondele de apa (lipsa la mine), loc unde vin, si mufele:


Apoi, mufa de la instalatie motorului, vad ca ala e tata, imi trebeuie mama (de pe masina):


Si senzor de turatie, am ceva senzor acolo dar dau seamna ca nu e de la motorul asta, dar am pozat suport, mufa de pe motor, si senzor cel gresit (resp):


elvislorin
halal poze laugh.gif
bartro
Nu-s bune? unsure.gif
elvislorin
mie imi apare...www.apetisant.ro pe fond rosu...apoi fetele din romania vor sa te sarute laugh.gif
bartro
! nasol
care o fi treaba?
Stai sa incerc altfel de link.

LE: aici link cu album:
http://www.99poze.ro/chestii_BMW/

Nu am mai folosit site ala, si contul meu pe imageshack e plin.
elvislorin
te-au hackerit laugh.gif
bartro
Poate pe tine, eu vad moze cu mufe etc tongue.gif
elvislorin
pe al doilea link vad ca mere
TiL
noi vedem reclame la niste mufe rosii/roz
bartro
Poate sunt utile si ele, dar nu caut eu asa ceva. Am editat linkuri. E ok acuma?
coman cosmin
sonde de apa am.senzor am dar nu cred ca il dau.poate ii fac poze luni si iti dau cod corect.am un motor de 3.5 de pe e32./macar sa stii exact ce cauti si daca iti lipseste ceva la senzor acolo.
luni ajung la garaj si fac poze
elvislorin
din pacate nu am mufa...ramane sa verific sondele
bartro
Ok, mersi.
bartro
mufa 2 din poza din link, are cineva?

http://bmwfans.info/parts/catalog/E12/Seda...wiring_harness/
Rares
bart, maruntisuri de astea ieftine poti comanda direct la bmw sau augsburg.
tin minte ca eu i stresam pe angajatii de la piese de schimb si pentru surubele si garnituri...
David

Crezi ca e la fel de la 2.8 la 3.5?
Rares
dupa cod da, e aceeasi mufa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.