Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vand 320/6
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Vanzari/cumparari BMW
xox
Vand masina mea, vreau E30 iX

Am gasit una ok , in bani ok, asa ca o dau pe asta in 1500e. Mai pun 200e si sunt fericit laugh.gif

TiL
iX ?
bartro
iXox, ca un fel de mar.
David

Cred ca n-ar strica niste poze mai recente... blush.gif
xox
QUOTE (TiL @ Mar 22 2012, 01:13 PM) *
iX ?


Quattro wai ! laugh.gif

Si niste poze de acu vreo cateva zile tongue.gif

Click to view attachment

Ups nu merge mai mult am sa fac altele diseara.
rsk
asta e masina sigur? ca din pacate nu vad cum ar putea fi ix... are suportul de baterie deci nu a fost 2.5 si plus de asta oalele
bartro
Nu ai inteles - Xox vrea sa-si vande E30 320 ca sa-si ia un E30 iX. Poza e cu masina lui.
A propos, xox, cum poti sa mergi cu cot ala asa? Maca pune ceva duck-tape, ceva silicon acolo.
xox
Pai nu merg, am facut mai multe apeluri sa vad de unde as putea face rost de alt cot si nu s-a intamplat nimic, nici iorgos nici coman_cosmin nu m-au ajutat.

Azi merg sa fac o comanda de cot, am gasit original cu 90 lei si 3 zile delivery, cea mai buna oferta din Iasi. Tot azi am sa-i pun ceva silicon sau mastic, macar de proba, sa vad cum e, oricum rotile sunt mai importante, azi le duc la vulcanizare.

Mi-e ciuda, masina-i ok dar maruntisuri de genul asta ma tin in parcare... sad.gif

In fine, mai am a doua masina cu care merg, dar nu ma pasioneaza prea tare. Apropos daca vrea cineva o vectra cu acte in regula, o dau cu 2800 ron.
MeHigh
eu la E34 am avut cot asa, si l-am invelit in folie de capacit borcanele de muraturi, din aia care se lipeste de ea insasi, si peste ea am tras duct-tape d-ala argintiu cu insertie de plasa, la fel se lipeste foarte bine. a tinut o vesnicie, cred ca inca mai tine smile.gif
xox
Tine si al meu acu, l-am burdusit dupa modelul tau tongue.gif

Ceva imi bate in spate, pe centru. Bucsa de la diferential cred, ca face zgomot doar la viteza mica, in frana de motor, pe denivelari (a se citi gropile din orasul asta).

Problema-i ca as vrea sa iau iX-ul acela mai repede, sa ajung la Bicaz cu el si vad ca nu-i interesata lumea de masina sad.gif Am sa-i mai fac poze azi si postez si pe celalalt forum, poate poate.
xox
S-a dat ix-ul acela. Pe de o parte imi pare rau, pe de alta parte nu.

In concluzie nu mai e de vanzare, am sa ma descurc cu tractiunea spate, plus ca m-am cam obisnuit iarasi cu ea. E o masinuta mica si rezistenta. Chit ca m-ar pune pe cruce astia de la greenpeace din cauza consumului, asta e.

Topicul asta se poate inchide, am sa mai pun poze pe topicul ei.

PS: antigelul inca e verde/albastru (nu mi-am dat seama prea bine) si nu-i murdar deloc. Asta dupa 3 ani de cand a fost pus. La vectra de exemplu era murdar antigelul, plin de rugina.

Bottom line: it's a keeper.
TiL
Sa-l stapanesti sanatos!

Spre rusinea mea, si antigelul meu are 4 ani, 40000 km dar inca se prezinta bine si a tinut la -15 grade.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.