Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E38/E39 gasite de vanzare
BMWZone > BMW GENERAL > BMW Bar
Mihai_AMD
de ceva timp,sa nu zic 1 an,ma tot gandesc la un E39,si nu un oarecare...
e cam adevarat ca imi doresc un e39 din cauza fratelui mai mare e38,pe care il ador,insa din cauza taxelor,si poate si a intretinerii mai scumpe,optez e39(momentan?!)
am avut 3 criterii de cautare a unui e39-FACELIFT,BENZINAR SI MANUAL.si criterii secundare,sa aibe navi mare,piele si scaune electrice unele s-au dat repede altele nu erau nici pe departe ca in poze,,,
si iata ca de ceva zile am dat de asta care are toate criteriile mele de cautare
http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/anuntu...0-10295989.html
...m-a cam scos din minti.e facelift,e benzinar,insa nu e manual.dar interiorul si faptul ca e INDIVIDUAL m-a face sa trec si peste lucrul asta,ramane sa aud ceva sfaturi despre cutiile astea steptronic,desi,ciupanezu,posesor de e39 benzinar si automat,mi-a zis ca nu e asa negru dracu,daca apuci sa ii schimbi uleiul imediat cum o iei si e ok,e life time si o automata.
si am zis sa sun omu sa vin sa o vad sambata,20august,sa speram ca va fi disponibil,ocazie cu care ma las si la intalnirea de la circ pe seara
bartro
E39 e o masina foarte buna.. Cred ca mai buna ca E38, cel putin dupa gustul meu.
intreb si eu, ce e asa individual la ea? smile.gif
Mihai_AMD
CITAT(bartro @ Aug 15 2011, 10:08 PM) *
intreb si eu, ce e asa individual la ea? smile.gif

sincer nu stiu nici eu..probabil culoarea "mov alpina" si nuanta interiorului?sau dotarile?
am gasit asta ep un forum de afara,daca eram mai ok cu engleza ma documentam mai exact smile.gif
" individual is a custom program bmw runs in europe... where you can get special options on your car that arent standard advertised options..."
bartro
Daca e individual sau nu, gasesti la reprezentant dupa seria... parca mai trebuie sa fie si un sticker undeva pe la oale, langa cel de culoare de vopsea. Niste praguri poate sa monteaza oricine.
Dar e foarte frumoasa masina smile.gif

LE: uite o poza cu o masina 'individual' care e(ra) de vanzare pe forum aici: http://bmwzone.ro/forums/index.php?act=att...st&id=33590
Ciupanezu
Culoarea probabil e din catalogul Individual, in rest nu vad altceva.

Oricum nu asta conteaza, masina e oricum foarte dotata si are unele chestii rare, de exemplu plafonul negru.

Mie imi place cum arata. smile.gif
Mihai_AMD
am vazut ieri masina,la circ...
nu e nici PE DEPARTE ca in poze...
Defecte observate in 5minute,poate daca o puricam mai bine mai faceam o lista:
-ramele de crom de la baza geamurilor la exterior matuite grav,zici ca a vrut sa le faca negru mat si a renuntat
-trapa nu se deschidea pe treapta aia de ridica,suruburile erau tocite,semn ca s-a incercat remedierea fara succes
-difuzor radiator spart grav si carpit cu soricei
-vas expansiune imbracat in roz,de la antigelul care cred ca baltea pe undeva si se pisase tot
-ulei din plin sub vanos,pe exteriorul motorului,probabil ceva garnitura de culbutori,,,?!
-lovitura ca de pumn/picior ceva pe aripa dreapta spate,parca in nervura,care se scoate cu 3linguri de chit
-geamuri faruri innegrite si matuite la fel de grav
-pixeli morti ceasuri bord
-volan tocit ca la 250mii km
-telefonul "nu functioneaza"-nu am intrat in detalii
-capota cu buza de rugina spre farul stanga,si cu 1000 de ciupituri pe vopsea de la pietre in bot
-bara spate atinsa,vopsea harjaita
-bobite de rugina in multe locuri gen praguri sau sub usi
-polita spate de la boxe,cam dubioasa,poate asa trebuie insa era alabstra in conditiile in care tot interiorul era crem
-"display-ul" unde scrie P N R D cu ceva crapatrui
-mocheta patata cu negru in multe locuri
-consola din jurul schimbatorului zgariata cam grav,cred ca din cauza aruncarii diverselor obiecte pe acolo
-diverse plastice cam deranjate pe la motor,zici ca a fost desfacut si cand s-au remontat nu a mai avut rabdare cu ele...
-zice omul "imi da eroare la DSC din cauza ca am un brat uzat rau dar nu e prob ca il am nou in portbagaj"...la o verdere a portbagajului apoi am vazut ca era gol..nu era prob ca nu avea bratul..prob era eroarea aia care chiar nu mai ma interesa la cum era masina,,
-chedere rupte la ambele usi fata la colturi
-parbriz ciobit si plecat vreo 30cm
-desi poate nu e un defect...culoarea,m-a respins din prima...in poze pare spre visiniu...dar e un mov ciudat,zici ca a stat in soare mult timp si s-a decolorat....
Pe masina nu as da nici 4000e ,SINCER! nu ma intereseaza ca kestiile de mai sus le rezolv mai ieftin,dar nu vreau un e39 la care sa muncesc ca la e12
In fine,speram sa ma indragostesc de ea ca din poze,dar nu a fost asa.scopul meu nu a fost sa ii caut defecte,doar am venit special sa o vad,m-a costat 100ron drumul,greseala mea ca nu am venit de dimineata si mai vedeam vreo 3 e39 care le mai am scoase,din Buc.data urmatoare...
rog modificarea topicului in "E39 gasite de vanzare",caci tot aici voi posta alte e39 care le gasesc interesante,pt discutii...
Dani88br
si eu am patit acelasi lucru de cateva ori, decand au dat tiganii de internet is infestate peste tot siteurile de ciori cu impresii de dealer auto...
Mihai_AMD
CITAT(Dani88br @ Aug 23 2011, 08:52 PM) *
si eu am patit acelasi lucru de cateva ori, decand au dat tiganii de internet is infestate peste tot siteurile de ciori cu impresii de dealer auto...

faza e ca omu cu 525 individual era chiar ok.......

in fine...
bartro
Daca a scris " MASINA ESTE IMPECABILA ATAT ESTETIC CAT SI MECANIC, 147000 KM 100% REALI, " si masina e cotet plus uzura e destul de mare, nu e chiar ok omul.
Mihai_AMD
CITAT(bartro @ Aug 24 2011, 07:44 AM) *
Daca a scris " MASINA ESTE IMPECABILA ATAT ESTETIC CAT SI MECANIC, 147000 KM 100% REALI, " si masina e cotet plus uzura e destul de mare, nu e chiar ok omul.

ma refer asa ca om daca ma intalneam cu el pe strada wink.gif
in fine...la ora asta 10:36 chiar nici un e39 din ce e pe site-uri nu ma multumeste smile.gif
astept,nu-i graba.
si cum am mai zis,daca apare vreun e34 super ok cum e al lui georgem care imi place de mor,il iau in detrimentul unui e39
Dani88br
HA! si eu tot asta caut, un e34 pe motorina biggrin.gif, in comparatie cu un e36 sedan sau compact nu se compara, as renunta la e34 in detrimentul unui coupe e36 :X
haifisch
eu as opta pentru un e34 .... nu ca sunt eu fan oldies dar.... mi se pare perfect ....cam ultimul bmw pur sange
bartro
QUOTE (haifisch @ Aug 24 2011, 10:32 PM) *
cam ultimul bmw pur sange

Pentru mine E32 e cam ultimul de moda veche. Mi ar placea tare mult un E39 V8, totusi.
alex230ro
m-am uitat si eu pe autovit doar asta si un 535 E39 am gasit

http://www.autovit.ro/bmw-525-C18770230.html
TiL
http://www.autovit.ro/show?id=C20433269

E al unui coleg de serviciu, pretul negociabil destul de mult.
Inca nu mi-e clar de ce-l vinde, vrea sa-si ia altceva, stiu ca visa la E60 acum ceva vreme.
Kit M, optic si suspensie, din cate stiu foarte bine intretinut (tipul e destul de pretentios de fel).

Nu mi-e clar daca e 2.5 sau 3.0, stiam de la el acum ceva vreme ca are 530, dar in anunt a postat datele din talon si cica e 2.5 acolo. Cel mai probabil e chiar 525i.
tomado e28 owner
Pretul n-are nicio tangenta cu realitatea...
TiL
asta stie si el
alex230ro
probabil ca daca ai da cineva 8000 o da instant si asa e si el multumit si cumparatorul se bucura ca a "negociat" 2000 desi tare imi e ca o sa i se ofere maxim 6000..
deja au scazut rau rau preturile ;a E60 asta e marele dezavantaj al lui
Mihai_AMD
dupa alte cautari si cautari,am gasit ceva care din nou,din poze ma atrage,si cat de curand merg la tg secuiesc sa o vad si live
e cam full,fara scaune electrice si spalatoare faruri.are chiar si blocant si perdea spate electrica
525i din 2002,7000e.anuntul vad ca e de saptamana asta,pozele vad ca sunt de asta iarna
sg "defect" e ca nu are crom.la e28/e34 iubesc linia shadow,dar e39 shadow imi pare cam sec...
si sigla aia spate cu 540 lasa de dorit smile.gif dar,omu caua eventuale variante de e60 sau x5 4.4i,si din treaba asta se cam vede ca e un om cu bani,care mai mult ca sigur a intretinut-o corespunzator,nu e un sofer de 520d
florin83
QUOTE (db85amd @ Sep 12 2011, 10:19 PM) *
are chiar si blocant


Nu exista blocant pe E39 non-M. smile.gif

In rest ce sa zic.. arata bine din poze masina.
Mihai_AMD
CITAT(florin83 @ Sep 12 2011, 10:15 PM) *
CITAT(db85amd @ Sep 12 2011, 10:19 PM) *
are chiar si blocant


Nu exista blocant pe E39 non-M. smile.gif

In rest ce sa zic.. arata bine din poze masina.

eu zic ca la optionale a fost.
in 2003 o cunostinta a achizitionat un 525i de la auto bavaria bucuresti CU BLOCANT,retin informatia asta,pe atunci nu stiam ce e ala
LE:am verificat pe realoem si vad ca e39 525 si cu e39 m5 au acelasi raport la dif,3.15,asta e bine,pt ca in caz ca omu a schimbat grupul nu s-au modificat parametri masinii wink.gif
Ciupanezu
Pe E39 non-M cu pachet sport exista diferenţial autoblocant, cel puţin pentru 535i şi 540i este corectă informaţia.

QUOTE (db85amd @ Sep 12 2011, 10:19 PM) *
si sigla aia spate cu 540 lasa de dorit smile.gif dar,omu caua eventuale variante de e60 sau x5 4.4i,si din treaba asta se cam vede ca e un om cu bani,care mai mult ca sigur a intretinut-o corespunzator,nu e un sofer de 520d


Nu te lua după aşa ceva, poate fi doar o aparenţă.
Mulţi oameni cu bani sunt incredibil de zgārciţi şi infecţi, mai ales cānd vor să vāndă o maşină.

Īn plus, poate căuta un E60 sau un X5 4.4i orice sărăntoc inconştient.
Mihai_AMD
CITAT(Ciupanezu @ Sep 13 2011, 08:52 AM) *
Pe E39 non-M cu pachet sport exista diferenţial autoblocant, cel puţin pentru 535i şi 540i este corectă informaţia.

CITAT(db85amd @ Sep 12 2011, 10:19 PM) *
si sigla aia spate cu 540 lasa de dorit smile.gif dar,omu caua eventuale variante de e60 sau x5 4.4i,si din treaba asta se cam vede ca e un om cu bani,care mai mult ca sigur a intretinut-o corespunzator,nu e un sofer de 520d


Nu te lua după aşa ceva, poate fi doar o aparenţă.
Mulţi oameni cu bani sunt incredibil de zgārciţi şi infecţi, mai ales cānd vor să vāndă o maşină.

Īn plus, poate căuta un E60 sau un X5 4.4i orice sărăntoc inconştient.

referitor la blocnat,repet,stiu un 525i NOU luat de la bavaria cu blocant.a costat mult optiunea asta insa omu,ca si e39 in cauza statea in zona muntoasa si a vrut neaparat blocant.

referitor la partea 2,da,asa e,nu am generalizat,insa te cam arunci inconstient la 4.4i cand ai avut logan sau renault,si ai dat de bani si na,tr sa fi jmeker...dar in cazu asta,na,daca nu te saturi de consumul unui 2.5,iei unu mai mare poate ala te satisface..anyway,astept sa fac un drum sa il vad live si mai vb...
Ciupanezu
Mă rog, ideea e că n-are rost să-ţi faci idei īn funcţie de aparenţe, realitatea poate fi extrem de variabilă.
Mihai_AMD
CITAT(Ciupanezu @ Sep 14 2011, 08:51 AM) *
Mă rog, ideea e că n-are rost să-ţi faci idei īn funcţie de aparenţe, realitatea poate fi extrem de variabilă.

dap.....ramane sa il vad live
printre altele,omu a zis la telefon ca masina a fost 32000euro noua in 2002(nu am stat sa investighez sa vad cat era un 525 nou cu dotarile alea atunci) si ca acu are vreo 140mi km,acu 3 ani a intrat in tara cu 40mi km smile.gif) ramane de vazut/verificat si asta,i-am propus/acceptat si un test la contempo BV cu ocazia ca ma duc sa o vad
Mihai_AMD
rog sa modifice cineva titlul in "E38/E39 gasite de vanzare",caci accept si un 728 daca e ca cel de mai jos,,,
Arpi,incerc sa ajung la oradea sa vad minunatia,din poze m-a convins biggrin.gif
http://www.autovit.ro/bmw-728-C21063057.html

sg lucru care ma cam enerveaza e ca nu are navi.,,,,
in rest e nava tongue.gif
si impozitu la fel ca la vapor smile.gif) daca ar ramane asa cca 2000ron e ok sa nu mai se majoreze de la anu cum zic handicapatii astia sad.gif((
bine,cand zic 2000ron impozit ok,sa nu va ganditi ca ma dau banii afar din casa,ma refer ca e ok pt un seria 7,daca plateam 2000ron la o chiftea de opel corsa atunci era problema
TiL
Superb, cutie manuala, piele gri... era sa zic ca trapa ii lipseste... dar o are si pe-aia! wub.gif
Mihai_AMD
CITAT(TiL @ Oct 18 2011, 09:54 PM) *
Superb, cutie manuala, piele gri... era sa zic ca trapa ii lipseste... dar o are si pe-aia! wub.gif

ahhh....deci mi-ai dat 2-3 batai de inima mai rapide smile.gif)) eu sunt goga dupa trape,si am citit ca ai zis "trapa ii lipseste" fara restul...huh
deci...am un ghinion cumplit in a avea trapa....toate,DAR TOATE masinile care le-am taiat/dezmembrat/mi-au calcat curtea,chiar si cateva e12,au avut trapa.numai e12 meu nu are.app,am gasit la targul de accesorii se la SAB acu 2 sapt,trapa cu 2 pozitii,electrica Webasto,cum ai oamenii astia la bemveuri...de sticla,cu deschiderea cum sunt astea oem spre spate,insa pe exterior,ca sa nu necesiti plafon dublu,de sticla,superba! cca 500euro cu montaj! daca voi vrea vreodata sa ajung cu e12-ele la apogeu,sa-l fac de show,am sa ii pun si o trapa din aia
TiL
biggrin.gif touché!



O trapa de-aia mi-ar trebui si mie, tabla decupata e numai buna sa carpesc locurile unde a ramas doar rugina.
georgem
QUOTE (db85amd @ Oct 18 2011, 10:33 PM) *
rog sa modifice cineva titlul in "E38/E39 gasite de vanzare",caci accept si un 728 daca e ca cel de mai jos,,,
Arpi,incerc sa ajung la oradea sa vad minunatia,din poze m-a convins biggrin.gif
http://www.autovit.ro/bmw-728-C21063057.html

Arata incredibil e bine, sper sa fie asa si in realitate. Ai vorbit cu proprietarul?
Mihai_AMD
CITAT(georgem @ Oct 19 2011, 06:32 AM) *
CITAT(db85amd @ Oct 18 2011, 10:33 PM) *
rog sa modifice cineva titlul in "E38/E39 gasite de vanzare",caci accept si un 728 daca e ca cel de mai jos,,,
Arpi,incerc sa ajung la oradea sa vad minunatia,din poze m-a convins biggrin.gif
http://www.autovit.ro/bmw-728-C21063057.html

Arata incredibil e bine, sper sa fie asa si in realitate. Ai vorbit cu proprietarul?

inca nu,nu am avut timp dry.gif
MeHigh
iti tin pumnii Mihai, sa fie shaptaru cum iti doresti si sa ni-l arati pe viu peste 2 saptamani la gratar biggrin.gif
Mihai_AMD
CITAT(MeHigh @ Oct 19 2011, 10:35 AM) *
iti tin pumnii Mihai, sa fie shaptaru cum iti doresti si sa ni-l arati pe viu peste 2 saptamani la gratar biggrin.gif

offf mihai,nu stiu daca pun mana asa repede pe el,inca ma gandesc ,daca maresc astia impozitele,considerabil,de la 1 ianuarie?sad.gif...e o intrebare retorica,nu astept raspuns smile.gif))
elvislorin
in monitorul oficial din 10 iunie scrie clar ca le reduc...se revine la impozitarea de dinainte de 1 iulie 2010...dar problema o sa fie la cartea verde...cine stie cat o sa platim pt ca merem cu masini non-euro
MeHigh
a aparut o ordonanta dupa monitorul de care zici, din 10 iunie, care precizeaza ca si pentru anul 2012 vor fi impozitele la acelasi nivel cu 2011.

elvislorin
A ZIS BOC CA NU NE LASA SA SCAPAM...imi dai si mie un link, un nr de ordonanta?
MeHigh
sigur, e mentionata ordonanta in linkul urmator:
http://www.capitalul.ro/macro-economie/imp...si-in-2012.html
elvislorin
magari ordinari
tomado e28 owner
Mie mi-e sa nu le mareasca...
elvislorin
pai o sa se mareasca suma de bani pe care o platim pt luxul de a merge cu niste "cazane"...o sa bage si cartea verde...cine stie cat o fi si aia
Mihai_AMD
praful sa se aleaga de ei,o zic asa fara scrupule si fara frica de Dumnezeu!
frica de Cel de sus am cand intentionez a vrea raul cuiva care mie nu imi vrea raul...dar cand vad ca ei cei de sus "ucid" un popor de 3 ani incoa,sustin fraza de mai sus pt cei de acolo,care prin ceea ce fac au impins imping si vor impinge oameni la suicid.cunosc persoane care lucreaza pe 600ron lunar...cat ar vrea,prefera sa se gandeasca la apa si sapun si funie decat la copii...
in fine
am derapat de la topic...
....................................
elvislorin
rau de tot laugh.gif ..pt taxe impozite si alte probleme avem alte topicuri
Mihai_AMD
CITAT(elvislorin @ Oct 20 2011, 11:43 PM) *
rau de tot laugh.gif ..pt taxe impozite si alte probleme avem alte topicuri

ma,rau de tot nu am derapat,e topic despre un potential 2.5 sau 2.8,motor care vine la pachet cu blesteme si injurii pt cei de sus laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.