Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Recomandare solutie audio
BMWZone > BMW TEHNIC > Electronica / Navigatie / Audio / Video
florin83
Am un prieten care are pe masina casetofon si vrea ceva cu mp3 (cdplayer sau magazie).

are 2 solutii:
1. schimbarea casetofonului cu unul cu mp3, dar aici intervin alte 2 chestii:
a) trebuie ceva sa se integreze perfect in bord (identic cu cel din poza).. sa aiba fata cam aceiasi culoare (gri-negru), sa nu aiba in zeci de mii de culori ca la discoteca. restul butoanelor de pe bord sunt verzi. ceva in genul asta
cool.gif o sa mai mearga comenzile de pe volan cu alt cdplayer?

2. montarea unei magazii cu mp3-uri. magazie se gaseste, dar cablaraia si adaptorul pt casetofonul respectiv nu prea.. Pe net am gasit decat intr-un singur loc adaptorul respectiv care costa si 100$..
Gabi_323i
iti raspund eu mai tarziu ca acum am treaba biggrin.gif
Darren
Din poza mie mi se pare ca are dimensiunile unui HU standard. Daca singura ta problema e culoarea, exista HU alpine care au butoanele verzi (printre alte culori setabile), si nu arata ca luminile de discoteca. Uita-te la modelele 9851, 9847.
Culoarea carcasei e negru sau gri (sau ceva intre).
florin83
da, locul ala e standard!
m-am uitat la modelele de care ai zis tu si au o gramada de beculete biggrin.gif
trebuie ceva cat mai sobru si cu beculetele verzi, sau ceva mai discret..
Darren
tie ti se par modelele astea cu multe beculete? pai si ce, toate beculetele se pot colora in verde (optiune in meniu) iar scrisul este gri.

http://www.alpine-europe.com/content/engli...47R%94-copy.htm
http://www.alpine-europe.com/content/engli...DE-9846R-RM.htm
florin83
hehe.. pai tocmai de asta ziceam.. beculetele verzi (si oricum nu e acelasi verde cu restul butoanelor), ecranu alta culoare, unele butoane de-o culoare, altele de alta culoare...
nu-i place asa. adevaru e ca nu prea se integreaza nici unul in bord calumea..
in fine.. asta e chestie de gusturi pana la urma, dar ramane problema cu comenzile de pe volan. se pot pune la alt HU?
sixx
La Alpine sigur da.
Se poate lega si la dimmer-ul de lumina din bord.
florin83
cum se cheama optiunea asta? ca sa stiu ce sa cautam..
florin83
mda.. deci la alpine nu exista adaptor pt comenzile de pe volan de la nissan..

optiunea se cheama " Steering Wheel Remote Control Ready"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.