Help - Search - Members - Calendar
Full Version: My baby BMW e39 523IA
BMWZone > COMUNITATEA BMWZONE.RO > Masina mea
84 HOT
Prezint si eu masina mea aici:) sa-mi spuneti ce fel de body kit e asta.... L-am gasit pe real oem la vreo 3000 de euro dar nu imi e clar daca e M -tech sau altceva....

Masina are piele gri, scaune electrice cu memorie, jante 17, 128.000 mile, cutie automata steptronic cu 5 viteze.... apropo, ce ulei pun in ea si cum il schimb... am inteles ca e zf sealed for life(100.000 mile) in motor ce ulei sa pun? cat ulei e nevoie? .... si contact de la un avocat ptr inmatriculare fara taxa:) de la Cluj daca se poate:)))

Apropo.... e avion masina:)))) cand ma gandesc la ce se intampla cand apas pedala de acceleratie.... eventual pe deal in sus... imi vine in mint un cuvant:)))) Orgasm:)))))) eu compar cu masini cu motoare pana in 2.0 si un e28 avut mai demult cu motor 2.4d...
tomado e28 owner
E mijto, daca te-ai obisnuit cu volanul pe dreapta tongue.gif Jantele acestea s-au pus pe e39 de fabrica?
84 HOT


Pai nu mi-a luat mult sa ma obisnuiesc... mai greu e cu latimea drumului de la 140 km/h in sus:))))) se ingusteaza drumul mai ales cele judetene .... si apoi nu-i plac denivelarile cu gumele de 235 /17 . Si ca sa-ti raspund la intrebare, da s-au pus pe e39 pre facelift in general pe motorizarea v8 dar aici au aparut ptr ca masina e ceva versiune sport.... Pun mai tarziu si poze cu interiorul.... e superba masina:) In alta ordine de idei, fiind automata, nu m-a deranjat volanul pe dreapta.... daca trebuia sa mestec in usa din dreapta.... lua putina obisnuinta....
NitoiCristi
Sunt barile normale de NFL cu prelungiri , personal mie nu imi plac !

Jantele sunt BBS style 5 ( 8j all around banuiesc ) si s-au pus pe e39 inca din 1996 doar pe masinile NFL !

Ce an este ? M52-urile fabricate pana in martie 1998 sunt considerate cele mai proaste motoare puse pe e39 datorita motorului fabricat din Nikasil dar majoritatea care sunt trecute de 100k km au fost rechemate in service si remediata problema in germania !

Per total masina arata bine !

Bafta cu ea pe viitor !
Ciupanezu
Bările astea fac parte din pachetul aerodinamic pentru E39, indiferent că e facelift sau prefacelift.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...;fg=95&hl=1

Costă 1300 €, în nici un caz 3000 €.
Sportivu
jantele :X BBS rc090
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.