Help - Search - Members - Calendar
Full Version: REPARATII casete de directie
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Oferte/cereri servicii
Pages: 1, 2
dorub98nic
REPARATII casete de directie BMW, pret 500 lei, tel 0765378223 Doru,locatie Bucuresti sos. Giurgiului.
dorub98nic
...valabil...o cremaliera inainte de rectificare.
Shark
In ce constau reparatiile la casetele de directie (mai exact ce se poate face la ele)?
Pentru ce modele de BMW e valabila oferta?
Dobricaliviu
le dai tu jos , daca-ti trimit client ? , sau doar le reconditionezi ?
dorub98nic
@ in functie de problemele care sunt... se schimba componente sau elemente de etansare sau centrare, se rectifica cremaliera si i se reface oginda acesteia...
@nu doar rectificare, oriunde mergi sa iti dea caseta jos de pe masina te costa 500 lei...deci la banii astia la mine vii cu ea in punga ,dar ai grija pentru ca cine o da jos de pe masina trebuie sa o puna si la loc...lucru care nu ii mai iese si itervin si alte costuri legate de: unghiul de fuga, panglica rupta de la inelul volanului,airbagul sarit de la loviturile aplicate in coloana volanului, etc...se tine seama de anumite cote la demontare...iar daca dumneata esti ,,service auto" sa stii ca in acest moment colaborez cu anumiti agenti de acest gen pentru mai multe marci auto...ce preturi ai dumneata nu ma intereseaza. garantia oferita de mine este de 6 luni.
dorub98nic
QUOTE (dorub98nic @ May 6 2011, 09:21 AM) *
@ in functie de problemele care sunt... se schimba componente sau elemente de etansare sau centrare, se rectifica cremaliera si i se reface oginda acesteia...
@nu doar rectificare, oriunde mergi sa iti dea caseta jos de pe masina te costa 500 lei...deci la banii astia la mine vii cu ea in punga ,dar ai grija pentru ca cine o da jos de pe masina trebuie sa o puna si la loc...lucru care nu ii mai iese si itervin si alte costuri legate de: unghiul de fuga, panglica rupta de la inelul volanului,airbagul sarit de la loviturile aplicate in coloana volanului, etc...se tine seama de anumite cote la demontare...iar daca dumneata esti ,,service auto" sa stii ca in acest moment colaborez cu anumiti agenti de acest gen pentru mai multe marci auto...ce preturi ai dumneata nu ma intereseaza. garantia oferita de mine este de 6 luni.

o cremaliera rectificata si aceeasi dar inainte.
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
VALABIL
uwe
crucea cardanica (intre caseta si axul volanului) se poate rectifica??? (are joc)
dorub98nic
ambele piese nu se pot reconditiona...desmembrari...
uwe
CITAT(dorub98nic @ Aug 23 2011, 06:31 PM) *
ambele piese nu se pot reconditiona...desmembrari...


dupa 20 de ani nu mai gasesti fara joc....
o sa cumpar noua...
dorub98nic
QUOTE (uwe @ Aug 24 2011, 06:32 AM) *
QUOTE (dorub98nic @ Aug 23 2011, 06:31 PM) *
ambele piese nu se pot reconditiona...desmembrari...


dupa 20 de ani nu mai gasesti fara joc....
o sa cumpar noua...

ai dreptate.
Adrian Pintea
Cu motorul oprit daca fac repede stanga-dreapta de volan se aude toc-toc, cred ca e din caseta ca la articulatie nu se vede joc, caseta e de E36 adaptata pe E30, nu pierde deloc ulei, cam care ar fii defectul si solutia?
dorub98nic
[quote name='Adrian Pintea' date='Sep 7 2011, 08:05 PM' post='137244']
Cu motorul oprit daca fac repede stanga-dreapta de volan se aude toc-toc, cred ca e din caseta ca la articulatie nu se vede joc, caseta e de E36 adaptata pe E30, nu pierde deloc ulei, cam care ar fii defectul si solutia?
[/quot
bucsile care centreza cremaliera...refacute...
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil...garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pana la un an de zile... ohmy.gif
surul25
salut caseta directie dupa un e38 merge reconditionata ?
dorub98nic
QUOTE (surul25 @ Sep 28 2011, 08:40 AM) *
salut caseta directie dupa un e38 merge reconditionata ?



se reconditioneaza si aia...cu garantie 6 luni.
dorub98nic
valabil...alte lucrari...
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
Dobricaliviu
QUOTE (dorub98nic @ Dec 8 2011, 07:24 AM) *
valabil

e 60 din 2008 curge caseta , pret si timp de lucru ? cu respect
dorub98nic
doua zile lucratoare timp de rectificare si pretul......este E 60 totusi... wink.gif ai numarul meu suna-ma.
dorub98nic
valabil
dorub98nic
VALABIL
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
dorub98nic
Reparatii casete de directie: Reparatii casete de directie autoturisme , indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei, schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine. doru.
dorub98nic
valabil
dorub98nic
reparatii casete de directie autoturisme ,indiferent de gradul de uzura al acestora. reparatia consta in reconditionarea cremalierei,schimbarea bucsilor, a chitului de etansare, rulmentilor si a altor piese uzate.garantia lucrarii este de 6 luni cu posibilitate de extindere pina la un an.pretul este de 700 lei doar reparatia casetei in sine.
0765378223 doru.



dorub98nic
REPARATII casete de directie autoturisme...
dorub98nic
valabil
dorub98nic
...valabil...
dorub98nic
lucrare pentru saptamina asta si poate si cea lalta

montare sau mai bine zis adaptare servodirectie la acesta bijuterie...
dorub98nic
valabil
dorub98nic
valabil
SUN 83
La o casta de E 30 plangacioasa cam cat ar costa sa-i stergem lacrimile? merci anticipat
dorub98nic
QUOTE (SUN 83 @ Aug 7 2012, 11:27 AM) *
La o casta de E 30 plangacioasa cam cat ar costa sa-i stergem lacrimile? merci anticipat





undeva la 350 lei cu 6 luni garantie la caseta.
dorub98nic
REPARATII casete de directie autoturisme, pret 700 lei, tel 0765378223 Doru,locatie Bucuresti sos. Giurgiului.
dorub98nic
reparatii/reconditionari casete de directie auto.0765378223.
dorub98nic
...valabil...
dorub98nic
Reparatii casete de directie auto....0765378223
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.