Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bruiaj casetofon cand actionez buton dezaburire
BMWZone > BMW TEHNIC > Electronica / Navigatie / Audio / Video
Mihai_AMD
am problema asta de mai mult timp,insa mi s-a parut prea miCA CA sa ii fac un topic biggrin.gif dar am zis sa intreb totusi.......
cand apas butonu de dezaburire luneta,imi bruiaza radio,zici ca pierde semnalu ,doar pe radio,cand e pe caseta nu are nimic..
am pus si alt buton degeaba
sckhreech
verifica modulul de recepltie de la antena ..... pt ca foloseste acest modul foloseste in loc de antena liniile de deaburire din luneta . Aceiasi problema am avut-o si eu la E34 si s-a rezolvat prin schimbarea modului respectiv.
Mihai_AMD
CITAT(sckhreech @ Apr 25 2011, 05:38 PM) *
verifica modulul de recepltie de la antena ..... pt ca foloseste acest modul foloseste in loc de antena liniile de deaburire din luneta . Aceiasi problema am avut-o si eu la E34 si s-a rezolvat prin schimbarea modului respectiv.

daca te referi la cutiuta aia mica neagra de pe stalpul C din stanga,la e12 nu este asa ceva,nu exista modul de antena...
Mihai_AMD
nimeni nimic? nici o alta idee?
reamintesc...am bruiaj la radio,cand dau drumu la dezaburire luneta..pe caseta nu face asa...si am probat si alt buton de dezab si la fel este..pana prin toamna cand o sa mai folosesc dezaburirea as vrea sa rezolv:D
bartro
Este influentat de consum electric in general? Adica, daca mai dai si drum la faruri, sa agraveaza? Sau la aeroterma? Sunetul sa schimbe in functie de turatie a motorului?
Daca da, iti trebuie un condensator pe alternator.
Ai incercat sa alimentezi radio din alt fir? sau direct de pe baterie? Asa, ca un test... Sau chiar de pe o baterie neconectate la masina, dar cu casetofon in masina, ca sa vezi daca problema e un semnal ciudat introdus in aer de la instalatie de dezaburire (nu cred ca e caz, ar fi unicat..), sau daca probleme vin de la alimentare.
Antena de care ai? E pe fata?
Mihai_AMD
CITAT(bartro @ Jun 1 2011, 10:15 AM) *
Este influentat de consum electric in general? Adica, daca mai dai si drum la faruri, sa agraveaza? Sau la aeroterma? Sunetul sa schimbe in functie de turatie a motorului?
Daca da, iti trebuie un condensator pe alternator.
Ai incercat sa alimentezi radio din alt fir? sau direct de pe baterie? Asa, ca un test... Sau chiar de pe o baterie neconectate la masina, dar cu casetofon in masina, ca sa vezi daca problema e un semnal ciudat introdus in aer de la instalatie de dezaburire (nu cred ca e caz, ar fi unicat..), sau daca probleme vin de la alimentare.
Antena de care ai? E pe fata?

antena da e originala e12 pe fata.o s aincerc sa turez sa vad daca se modifica briuajul....decat la dezab face asa,nu mai face la nici o alta comanda gen aeroterma sau lumini...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.