Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vand BMW 520
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Vanzari/cumparari BMW
shapte
M-am decis sa imi vand E12-ele. Masina este din anul 1980, luna februarie, motor m20b20 de 125 CP.
La masina s-au facut urmatoarele:
-s-a montat injectie L-jetronic, motorul este refacut si am mers cu masina de cand am facut motorul cca 600 km, injectia este reglata pe tester de noxe, injectoare curatate.
-la motor s-au schimbat segmentii(cota 0) si semeringurile de la supape, distributia este noua.
-filtrele schimbate recent(filtru de aer in vara, filtru de ulei si uleiul Mobil 10w40 in noiembrie cand am facut si motorul, filtrul de benzina acum o saptamana).
-masina are servodirectie, 3 din 4 geamuri electrice(nu am mai gasit si a 4-a macara electrica, dreapta spate este manuala).
-s-au curatat etrierii si s-au schimbat garniturile, s-a schimbat si un cilindru de frana de pe spate, placute noi.
-2 aripi fata noi.
-dispersoare semnale fata noi.
-s-a montat electroventilator(mi s-a rupt suportul de la vasc si am pierdut si vascul, drept urmare am pus elecroventilator).
-s-a schimbat bordul cu unul foarte putin crapat(cel al masinii era foarte crapat).
-electromotorul este refacut complet(bucse, perii, platou, bendix noi).
-flansa si rulment cardan noi(cardanul nu bate, nu troncane, nu face urat).
-releu alternator si curea.
-antigelul si lichidul de frana schimbate in octombrie-noiembrie
-masina are schimbate toate 4 cauciucurile(noi) cele de pe spate au 1500km iar cele de pe fata 1300 km
Masina nu troncane si nu bocane din articulatii.
Ca dotari masina are 3 geamuri dupa cum am spus mai sus, servodirectie, servofrana, trapa(trapa nu merge, nu curge in masina dar nu poate fi deschisa pt ca sunt rupte niste plastice pe acolo si pt ca lipseste cu desavarsire manivela, masina asa am luat-o cu trapa defecta si nu am reusit sa gasesc manivela si ce piesulici mai are pe acolo), interior de piele negru, fetele de usi sunt si ele negre dar nu din piele, oglinzi electrice, inchidere centralizata oem(toate 4 usile, porbagaj si rezervor)

Probleme:
-masina prezinta rugina la podele, in zona pedalelor si in aceiasi zona in partea dreapta, in partea dreapta in spate la picioarele pasagerului din spate, in coltul parbrizului mici inflorituri si la fel si la luneta, putina rugina si pe la copertina.
-capitonajul plafonului este rosu(schimbat de fostul proprietar, eu nu am dat nici o data parbrizu si luneta jos).
-dezaburirea spate nu functioneaza(ori contacte proaste ori intrerupatorul stricat, tind sa cred ca intrerupatorul pt ca nu am avut altul de schimb iar contactele le-am tot curatat)
-masina are nevoie de o vopsea, aripile fata fiind negre(luate noi si nevopsite) plus ca exista zgarieturi facute cu cheia de diferite animale
-inimile chederelor crapate si imbatranite de vreme.

Masina nu prezinta rugina la oale stalpi, lonjeroane, praguri!


Impreuna cu masina se mai da inca un sac mare de piese, sac care consta in:
-motor, tot m20b20 doar ca este desfacut;
-usi(nu au geamuri acestea fiind sparte) si capote fata spate in stare foarte buna;
-o instalatie de aer conditionat la care lipseste doar radiatorul
-stopuri, faruri;
-inca 4 amortizoare cu tot cu arcuri;
-punte fata;
-diferential(nu ii stiu raportul pt ca nu am cautat);
-cardan;
-planetare;
-2 lunete si un geam stanga fata;
-ornametne cromate;
-4 fete de usi si stalpi negri(cei care vin cu centura)
-4 etrieri, si lista inca continua dar nu stau sa o mai scriu aici.........


Actele, seriile sunt in regula, motorul este trecut in acte, ITP valabil pana in Septembrie si asigurare pana la inceputul lui Aprilie


Piesele nu se dau separat!

Pret: 1300 euro.

contact: 0722561370 in timpul saptamanii dupa ora 4 pt ca atunci termin cursurile

sau pe mail/messenger : i.pr_gherila@yahoo.com


poze maine sau poimaine




Mihai_AMD
oh god,another one sad.gif
daman
poate te razgandesti.e pacat de ea.
shapte
up to date. pozele promise smile.gif

inca

...

.

.

smile.gif
shapte
up smile.gif
shapte
Negociabil, pt mai multe poze pe mail ca sunt cam mari sa le incarc pe forum
shapte
1250 .......
shapte
valabil........
shapte
1200 euro:)
shapte

Oferta de Paste: 4500 RON sau variante Cupoane Remat dosar complet


shapte
se poate inchide/sterge. Multumesc bmwzone
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.