Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Geam termopan PVC
BMWZone > PIATZA BMWZONE.RO > Oferte/cereri servicii
bartro
Face cineva de aici geam termopan? Caut sa fac 3 geamuri la un apartament in Bucuresti.
lucian
QUOTE (bartro @ Jan 19 2011, 08:01 PM) *
Face cineva de aici geam termopan? Caut sa fac 3 geamuri la un apartament in Bucuresti.

nu cred sa fie cineva. cu farest am facut balconul si bucataria. sunt ok. cel putin respecta termenul de livrare/montaj.
daca ai nevoie de mobiler, stiu pe cineva. biggrin.gif
bartro
Am trimis cerere de oferta ca cativa, far-est inclus. Se vedem.
Pe vremuri am chiar prioectat termopane, stiam cine era mai ok pe piata, dar vad ca multe firme de atunci au disparut..
brown.shark
bart, daca blocul nu e inca izolat exterior, sa pozitionezi rama / tocul cat mai in exterior permite zidaria, cei ce monteaza nu prea gandesc pt proprietar, gandesc pt ei.....
din pacate nu prea e sezon de montaj acum, cu temperaturile astea, cati ani are blocul si ce tip de geamuri ai acum ?
bartro
Bloc e din '66, cred are tamparie de fag, sau macar nu e brad. Bloc e de caramida si beton armat. Nu stiu daca sunt liber sa aleg unde sa fac montaj; parca exista o buza de beton pe acolo in gol care nu as vrea sa sparg. Geamuri nu sunt putrede, dar nu prea sa inchid cum trebuie, sunt strambe. Cum a plouat ultimi 2 ani, a intrat apa in casa.

E si sezon de montaj acuma, nu prea te afecteaza frigul. Singura chestie deosebita fata de vara e ca trebuie folosit spuma poliuretanica de iarna. Sunt si oferte bune acuma, tocmai pentru lumea nu prea face treaba de gen asta iarna.

Vreau sa-mi fac o studie mica de piata, daca nu imi permit, o sa reconditionez cele de lemn; vopsit, etansat, si sa fac sant si gauri de drenaj intre cele 2 randuri de geam. Si asa prefer materiale naturale.
eugene12


Am 2 baieti care lucreaza particular, si fac ieftin.Daca vrei iti dau numarul lor pe privat.
bartro
Vreau sa fie firma totusi, garantie, 'baieti care fac' nu sune chiar bine..
brown.shark
QUOTE (bartro @ Jan 20 2011, 09:28 AM) *
Bloc e din '66, cred are tamparie de fag, sau macar nu e brad. Bloc e de caramida si beton armat. Nu stiu daca sunt liber sa aleg unde sa fac montaj; parca exista o buza de beton pe acolo in gol care nu as vrea sa sparg. Geamuri nu sunt putrede, dar nu prea sa inchid cum trebuie, sunt strambe. Cum a plouat ultimi 2 ani, a intrat apa in casa.

E si sezon de montaj acuma, nu prea te afecteaza frigul. Singura chestie deosebita fata de vara e ca trebuie folosit spuma poliuretanica de iarna. Sunt si oferte bune acuma, tocmai pentru lumea nu prea face treaba de gen asta iarna.

Vreau sa-mi fac o studie mica de piata, daca nu imi permit, o sa reconditionez cele de lemn; vopsit, etansat, si sa fac sant si gauri de drenaj intre cele 2 randuri de geam. Si asa prefer materiale naturale.


faci poze si vorbim, daca vrei.
depinde si d tine cat preconizezi sa stai acolo sau te muti.
poti sa pui geam unde vrei.

geamurile se monteaza cum trb doar dupa ce in urma demontarii geamului vechi se repara cu tencuiala (bca / caramida) ancadramentul si se face/aduce perfect la 90', acesta se usuca bine, (macar 24hrs + pistol termic), apoi montaj, nu poti compensa cu spuma zidarie, e o carpeala romaneasca.
io'sŪ
incearca sa iei oferte de la cat mai multi, ai sa vezi ca preturile difera destul chiar si cu tamplarie de aceiasi marca. si eu am avut nevoie in toamna si am dat peste o firma serioasa, si cele mai bune preturi, daca vrei am sa caut e-mail-ul si-ti trimit pm cu ne de tel.
bartro
Mersi, e bine sa am o referinta. O sa le cer oferta, deja am 6-7 oferte, ma apuc sa le compari acuma.
Costynnn
Am si eu un prieten, om serios care lucreaza cu termopane. Stiu ca nu are firma, deci nici garantie sau factura nu cred ca poate da. Dar nu l-am auzit niciodata sa imi spuna ca s-a plans cineva de lucrarile lui, desi a avut destule. Preturile sunt foarte ok. Daca e cineva interesat , ii pot da numarul. smile.gif
bartro
Am ales o oferta pana la urma, Deceuninck Zendow pentacameral, geam dual protect, feronerie GU.

O sa am nevoie de cineva care e bun cu ziderie ca sa refacem peretele + aplicat ceva termoizolare. Daca cineva sa pricepe, sa scrie aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.