Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum schimb cureaua d distibutie
BMWZone > BMW TEHNIC > BMW Seria 3 > E36
by_Alex_zEu
Am si eu o intrb sau mai multe in primul rand unde este localizta cureaua de distributie la un e36 318i din 91 motorul este exact ca cel din imagine Click to view attachment
cum o schimb dak puteti sa imi dati si mie niste instructiuni si ce ar fi bine sa fac,sau cum pot sa imi dau seama daca cureaua este dusa fara sa desfac cv sau sa desfac cv minor si ce firma de curea imi recomandati??? biggrin.gif
Dobricaliviu
mot. este m 40 , poti desface capacul de delco , are o aparatoare peste ,trei suruburi cu cap de 8 , poti vizualiza cureaua dupa ce dai jos cu un imbus de trei sau patru distribuitorul , pentru inlocuire ma poti contacta , sau pe altcineva care a mai facut asa ceva
crisdum
Recomand si schimbarea pompei de apa , daca tot umbli pe la distributie .Vezi ca ar trebui sa ai si o rola de ghidaj ce trebuie schimbata .
Arunca un ochi la poza atasata !
by_Alex_zEu
si cum pot sa imi dau seama daca tre schimbata urgent sau mai merge??? huh.gif
Dobricaliviu
dintii curelei sa fie crapati , uzati ,imbatraniti , pompa apa nu este actionata de distributie si merge inlocuita separat , rolele inlocuite deabia dupa ce dai jos cureaua , care fac zgomot sau au joc , de obicei se inlocuiesc odata cu distributia
crisdum
Citeste atasamentul postat , si-ti vei da seama . Oricum , o distractia te va costa in jur de 400 ron .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.