IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> cunoaste cineva pe cineva care se pricepe la cutii automate ?, post facut la rugamintea lui evildeath
ionusunt
post Dec 15 2007, 04:48 PM
Post #1


jah soldier
*****

Group: Members
Posts: 3,737
Joined: 5-May 06
From: cocalartown berceni
Member No.: 276
Car: E46 sedan 2.0d
Engine: M47TUD20 nusestieCP



cutia lui evildeath pierde ulei,din cate am inteles pierdea de mai demult dar f putin,el a tot mers cu ea,pana aseara cand a inceput o simptoma de genul abreiajului care patineaza,si dupa ce a lasat-o 2 ore in parcare era balta de ulei sub ea,nu stiu exact de la ce,m-a sunat acum m-a rugat sa pun acest post.asa ca cine cunoaste pe cineva sau cine se pricepe la cutii automate e binevenit cu orice sfat.


--------------------
Bob
Marley and the
Wailers




OO=[][]=OO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Dec 15 2007, 09:55 PM
Post #2


zijdelings geïnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



QUOTE (ionusunt @ Dec 15 2007, 04:48 PM) *
cutia lui evildeath pierde ulei,din cate am inteles pierdea de mai demult dar f putin,el a tot mers cu ea,pana aseara cand a inceput o simptoma de genul abreiajului care patineaza,si dupa ce a lasat-o 2 ore in parcare era balta de ulei sub ea,nu stiu exact de la ce,m-a sunat acum m-a rugat sa pun acest post.asa ca cine cunoaste pe cineva sau cine se pricepe la cutii automate e binevenit cu orice sfat.

Ambreiaj patineaza daca nu mai are ulei destul. A rezolvat cu furtunele? Poate are TiL ceva la oferta, ca dezmembreaza un E28 cu cutie automata. Trebuie vazut in primul rand unde pierde ulei. Mai are garantie la reparatie?


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evildeath
post Dec 15 2007, 10:47 PM
Post #3


pull the rag of the three five
****

Group: Members
Posts: 842
Joined: 25-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 996
Car: E23
Engine: M30 3.5





QUOTE (bartro @ Dec 15 2007, 09:55 PM) *
Ambreiaj patineaza daca nu mai are ulei destul. A rezolvat cu furtunele? Poate are TiL ceva la oferta, ca dezmembreaza un E28 cu cutie automata. Trebuie vazut in primul rand unde pierde ulei. Mai are garantie la reparatie?

nu mai am garantie ...sad.gif si nici nu prea am unde sa vad pe unde pierde...cer e ca am lasat picaturi de ulei pe calea victoriei sad.gif....automata de la til are futunele pe partea stanga cum te uiti la masina eu le am pe partea dreapta...sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 03:25 PM