IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V  « < 7 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> E30 - 325i - Drift Car, Under Construction
316i
post Aug 31 2009, 08:03 PM
Post #161


Road Runner
*****

Group: Members
Posts: 3,336
Joined: 17-October 05
From: La dreacu'
Member No.: 9
Car: BMW E30 08/90
Engine: 08/94 M42 318iST



QUOTE (alex230ro @ Aug 31 2009, 04:13 PM) *
sway bars vroiam sa zic smile.gif

+ 1
L.E.: Toate bucsile sunt de poliuretan?


--------------------
16 valves, 24 hours a day, 1bar boost. A vulgar display of power. Making boost since 30-06-2008.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Aug 31 2009, 09:33 PM
Post #162


zijdelings geļnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,950
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



QUOTE (Ciupanezu @ Aug 30 2009, 06:04 PM) *
Nu vreau să demonstrez nimic, doar mi-am expus nişte păreri.

Dacă nu eşti de acord cu ele, pur şi simplu nu mă interesează.

Da, nu exista nici un fel de risc. Īn afară de băiatul care filma, mai era cineva care se asigura să nu treacă nimeni.
Iar cercurile le-am făcut īn zone unde n-aş fi putut deranja nici măcar din cauza zgomotului.

Nu-l iau la mişto, i-am spus nişte lucruri īntr-un mod civilizat şi i-am dat şi argumente.

Maşina mea face doar un cerc complet pentru că nu are autoblocant, nu pentru că este automată.
Pentru că aşa am avut eu chef.

Sunt dezamagit, mergi cu faruri de ceata aprinse.

This post has been edited by bartro: Aug 31 2009, 09:35 PM


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 31 2009, 09:43 PM
Post #163


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





Īn general, nu. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlad_RLG
post Sep 1 2009, 02:17 AM
Post #164


18% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 232
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 975
Car: 2 x E30
Engine: M20 2.5 171CP



QUOTE (Silviu @ Aug 31 2009, 07:25 PM) *
S-a simtit diferenta in raspunsul masinii la schimbarile bruste de directie ? Merita ?

Confortul a avut de suferit ?

Eu zic ca merita 100%. In drift se lasa foarte putin, ceea ce e normal, iar in oras, la o schimbare brusca a directiei (evitat o groapa, depasire) nu se misca aproape deloc.
La inceput, in primele 2-3 zile sa zic ca mi-a fost putin mai greu sa ma obisnuiesc, acum as vrea sa le fac incarc mai tare de atat, dar din pacate nu se mai poate.

QUOTE (316i @ Aug 31 2009, 09:03 PM) *
+ 1
L.E.: Toate bucsile sunt de poliuretan?

Dap. Au fost 245 de lire, luate de la Racing Nick
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LEX
post Sep 6 2009, 05:53 PM
Post #165


9% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 118
Joined: 4-January 09
From: Bucuresti
Member No.: 2,432
Car: E30 '86
Engine: M20B20 motronic 130CP



Sal om.. Bai.. Alex sunt.. JFN .. dak mai stii eu am luat interiorul de la tine acum 2 luni cam asa.. citeam ieri dimineata despre cum ti-ai lovit tu masina si etc si ma jur ca ma gandeam ..frate eu dak miash lovio nu as stii cum as reactiona si ce as face.. si aseara a intrat un idiot in curu meu, mi-a bagat jumate din c** inauntru si m-a impins si in ala din fata si mi-a indoit si fatza in interior..nu asa rau ca spatele.. eu nu am ITP nici RCA.. Teoretic ala mi-a dat RCA si copie de talon ale lui dar eu nu am cum sa ma duc la asigurare pentru ca nu m-ar ajuta cu nimic deoarece eu nu am ITP valabil..

Dar totusi sunt curios: daca declar ca masina era parcata si ala m-a lovit in parcare?

TIpu e un prieten..care n-a fost atent cand am oprit eu si a intrat cu 40-50 la ora direct in mn fara frana pentru ca se uita pe la picioare dupa telefon..
Acum na, tablaraia a suferit mult.. o sa pun poze zilele astea.. dar daca ai idee care sunt procedurile pune si tu aici niste info te rog. ms
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Sep 6 2009, 06:03 PM
Post #166


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp





Daca e din vina lui accidentul, conteaza daca ai verificare? Eu stiam ca lui nu i-ar deconta pagubele produse daca nu ar avea ITP...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionusunt
post Sep 12 2009, 12:54 PM
Post #167


jah soldier
*****

Group: Members
Posts: 3,737
Joined: 5-May 06
From: cocalartown berceni
Member No.: 276
Car: E46 sedan 2.0d
Engine: M47TUD20 nusestieCP



QUOTE (tomado e28 owner @ Sep 6 2009, 07:03 PM) *
Daca e din vina lui accidentul, conteaza daca ai verificare? Eu stiam ca lui nu i-ar deconta pagubele produse daca nu ar avea ITP...

un prieten a patit urmatorul lucru.a primit o lopata de zapada in parbriz ,i-a spart parbrizul zapada inghetata,iar la politie au vazut aia ca nu avea itp,iar cell care a dat cu zapada in parbrizul lui a fost scutit de orice amenda depagubiri etc...deci in romania e cam cu curu in sus totul .deci cred ca din pacate conteaza sad.gif


--------------------
Bob
Marley and the
Wailers




OO=[][]=OO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Sep 12 2009, 01:33 PM
Post #168


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



De ce spui asta?

Daca nu ai ITP, din punct de vedere legal nu ai ce cauta pe strada.
Este o lege de bun simt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionusunt
post Sep 12 2009, 02:19 PM
Post #169


jah soldier
*****

Group: Members
Posts: 3,737
Joined: 5-May 06
From: cocalartown berceni
Member No.: 276
Car: E46 sedan 2.0d
Engine: M47TUD20 nusestieCP



QUOTE (Ciupanezu @ Sep 12 2009, 02:33 PM) *
De ce spui asta?

Daca nu ai ITP, din punct de vedere legal nu ai ce cauta pe strada.
Este o lege de bun simt.

poti sa IL AI EXPIRAT SI SA NU TE PRINZI ca nu te uiti in talon la spate des....SE VEDE CA NU CIRCULI CU MASINA DECAT LA INTALNIRILE BMWCLUB SI ZONE. lege de bun simt
zimi si mie cat de bun simt e ca toate daciile care se rup de la jumate au itp valabil. tu chiar nu gandesti logic.deloc. gandesti dupa niste sabloane.legi.

sa inteleg ca esti fan statele unite si george bush si astea nu ?11 septembrie e facut de teroristi este ? laugh.gif

ce legatura logica gasesti tu intre faptul ca boul ala da cu zapada in strada si faptul ca tu care esti lovit nu ai itp. din cauza ca nu ai itp ti a dat ala cu zapada ? nu inteleg

normal era sa il sanctioneze pe boul ala ca arunca in strada si loveste masini. dupa care ok te au prins fara itp,te sanctioneaza si pe tine. dar din moment ce masina ta are roti frane faruri etc. este intro stare tehnica corespunzatoare pt circulatie. boul ala facea ceva necorespunzator nu cu legea,ci cu bunul simt.
urat ba sa fii asa de spalat pe creier. sa ma ierti dar ai niste raspunsuri total lipsite de logica si gandire.e ultimul raspuns pe care ti l dau in speranta ca iti vei da seama si pe viitor vei analiza lucrurile FOLOSIND PROPRIUL TAU CREIER! nu niste chestii spuse de altii pe niste hartii in anumite interese.

This post has been edited by ionusunt: Sep 12 2009, 02:30 PM


--------------------
Bob
Marley and the
Wailers




OO=[][]=OO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlad_RLG
post Sep 12 2009, 06:19 PM
Post #170


18% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 232
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 975
Car: 2 x E30
Engine: M20 2.5 171CP





QUOTE (ionusunt @ Sep 12 2009, 03:19 PM) *
poti sa IL AI EXPIRAT SI SA NU TE PRINZI ca nu te uiti in talon la spate des....SE VEDE CA NU CIRCULI CU MASINA DECAT LA INTALNIRILE BMWCLUB SI ZONE. lege de bun simt
zimi si mie cat de bun simt e ca toate daciile care se rup de la jumate au itp valabil. tu chiar nu gandesti logic.deloc. gandesti dupa niste sabloane.legi.

sa inteleg ca esti fan statele unite si george bush si astea nu ?11 septembrie e facut de teroristi este ? laugh.gif

ce legatura logica gasesti tu intre faptul ca boul ala da cu zapada in strada si faptul ca tu care esti lovit nu ai itp. din cauza ca nu ai itp ti a dat ala cu zapada ? nu inteleg

normal era sa il sanctioneze pe boul ala ca arunca in strada si loveste masini. dupa care ok te au prins fara itp,te sanctioneaza si pe tine. dar din moment ce masina ta are roti frane faruri etc. este intro stare tehnica corespunzatoare pt circulatie. boul ala facea ceva necorespunzator nu cu legea,ci cu bunul simt.
urat ba sa fii asa de spalat pe creier. sa ma ierti dar ai niste raspunsuri total lipsite de logica si gandire.e ultimul raspuns pe care ti l dau in speranta ca iti vei da seama si pe viitor vei analiza lucrurile FOLOSIND PROPRIUL TAU CREIER! nu niste chestii spuse de altii pe niste hartii in anumite interese.

Aseara ai trecut pe la carol sau mi s-a parut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Sep 12 2009, 10:13 PM
Post #171


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (ionusunt @ Sep 12 2009, 03:19 PM) *
poti sa IL AI EXPIRAT SI SA NU TE PRINZI ca nu te uiti in talon la spate des....SE VEDE CA NU CIRCULI CU MASINA DECAT LA INTALNIRILE BMWCLUB SI ZONE. lege de bun simt
zimi si mie cat de bun simt e ca toate daciile care se rup de la jumate au itp valabil. tu chiar nu gandesti logic.deloc. gandesti dupa niste sabloane.legi.


Tu nu gāndeşti absolut deloc şi tragi concluzii aiurea..
Merg cu maşina īn fiecare zi, iar la īntālnirele bmwclub şi bmwzone nu am mai fost de multă vreme.
Ce legătură au Daciile rupte? E ca şi cum ai spune: "Dacă multă lume aruncă gunoaie pe jos, eu de ce să nu arunc?"

Orice om raţional ar trebui să gāndească īn funcţie de legi şi principii.


QUOTE (ionusunt @ Sep 12 2009, 03:19 PM) *
sa inteleg ca esti fan statele unite si george bush si astea nu ?11 septembrie e facut de teroristi este ? laugh.gif

Nu, chiar dimpotrivă.

QUOTE (ionusunt @ Sep 12 2009, 03:19 PM) *
ce legatura logica gasesti tu intre faptul ca boul ala da cu zapada in strada si faptul ca tu care esti lovit nu ai itp. din cauza ca nu ai itp ti a dat ala cu zapada ? nu inteleg

Păi nu īnţelegi pentru că tragi concluzii pripite.
Eu m-am referit la LEX, băiatul care spunea că merge fără ITP şi fără RCA. Pur şi simplu nu avea ce să caute pe stradă fără ITP şi RCA.
Nu există scuze pentru aşa ceva.
Ţie ţi-ar plăcea să dea peste tine cineva fără ITP şi RCA şi să-ţi zică: "Nu ştiu frate, ne īnţelegem noi cumva."
Īţi dai seama cāt de greu ar fi să te despăgubească?

QUOTE (ionusunt @ Sep 12 2009, 03:19 PM) *
urat ba sa fii asa de spalat pe creier. sa ma ierti dar ai niste raspunsuri total lipsite de logica si gandire.e ultimul raspuns pe care ti l dau in speranta ca iti vei da seama si pe viitor vei analiza lucrurile FOLOSIND PROPRIUL TAU CREIER! nu niste chestii spuse de altii pe niste hartii in anumite interese.


Nu sunt spălat la creier, vezi-ţi de treaba ta pe viitor.
Cu atāt mai bine, nu am ce discuta cu tine.

This post has been edited by Ciupanezu: Sep 12 2009, 10:14 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
little six bmw
post Oct 19 2009, 04:03 PM
Post #172


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 457
Joined: 9-November 08
Member No.: 2,316
Car: ex e30_e46_e36
Engine: m20b25 - 170cp



bravo pt. prestatia de la Pitesti biggrin.gif

This post has been edited by little six bmw: Oct 19 2009, 04:16 PM
Attached thumbnail(s)
Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image

 


--------------------
1999 e36 320i convertible
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlad_RLG
post Oct 27 2009, 04:57 AM
Post #173


18% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 232
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 975
Car: 2 x E30
Engine: M20 2.5 171CP



Salutare!
Nu am mai scris demult pe topic si m-am gandit sa va tin si pe voi la curent cu ce se mai intampla cu "cazanul"...biggrin.gif

-Deoarece nu mai dau de boul care a intrat in mine, si pana se solutioneaza dosarul mai dureaza ceva am indreptat singur masina cu ajutorul unui baros si o şufă agăţată de un 730D e38. Am muncit cam 6 ore dar zic eu ca a meritat, decat sa umblu cu plastic pe ea sa nu intre apa.
Cu ocazia asta, masina a primit si lumini pe partea stanga, stopul zburand la accident, si numarul a fost pus unde trebuie, el fiind lipit pe luneta.

-I-am montat un traseu de evacuare stock. Acum masina s-a transformat intr-un urs de drift dat pe silent:D

-I-am montat leduri in stopuri (pozitie, frana si semnal) becuri galbene in proiectoare si un kit xenon de 35w si 6000k care si-a scos banii din primul drum, si care nu se compara cu lumanarile pe care le-am avut pana acum.

-Saptamana viitoare trebuie sa schimb uleiul+filtru si antigelul (+aerisit instalatia), sa bag filtrul la loc, sa pun faza lunga pe stanga (db85amd astept pozele:D) si sa pun rotile de iarna pe fata.

P.S.: Stiti pe cineva care are 2 anveloe de iarna 195-65/R15 la un pret acceptabil?



Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V  « < 7 8 9
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:47 PM