IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> bmw 725tds probleme cutie, ~~
raduh
post Sep 23 2008, 11:58 AM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 2
Joined: 23-September 08
Member No.: 1,807
Car: 725tds
Engine: 2.5 143CP



Salut .. poate a mai patit cineva asa ceva...mi s-a blocat in treapta 3..si nu mai schimba...adica pleaca de pe loc cu a3a si asa ramane...am schimbat uleiul din cutie dar degeaba tot asa face...daca o pun pe tester si imi sterge erorile...merge vreo 20km perfect apoi iar face asa ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MeHigh
post Sep 24 2008, 08:02 AM
Post #2


Roadrunner
*****

Group: Members
Posts: 2,378
Joined: 10-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,273
Car: E39
Engine: M57D30



QUOTE (raduh @ Sep 23 2008, 12:58 PM) *
Salut .. poate a mai patit cineva asa ceva...mi s-a blocat in treapta 3..si nu mai schimba...adica pleaca de pe loc cu a3a si asa ramane...am schimbat uleiul din cutie dar degeaba tot asa face...daca o pun pe tester si imi sterge erorile...merge vreo 20km perfect apoi iar face asa ...


filtrul de ulei al cutiei, l-ai schimbat? daca da, inseamna ca ai o problema tehnica. Am vazut la un moment dat o pancarda pe care scria ceva de reparatii cutii automate, pe autostrada A1, ajung curand in zona si ma uit mai atent.


--------------------
Cash only, no I will not trade + cash for your ETA, nor do I want any wheels, ex girlfriends, puppies, or sexual favors....well maybe but PM me about that one
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raduh
post Sep 25 2008, 10:32 AM
Post #3


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 2
Joined: 23-September 08
Member No.: 1,807
Car: 725tds
Engine: 2.5 143CP





QUOTE (MeHigh @ Sep 24 2008, 08:02 AM) *
filtrul de ulei al cutiei, l-ai schimbat? daca da, inseamna ca ai o problema tehnica. Am vazut la un moment dat o pancarda pe care scria ceva de reparatii cutii automate, pe autostrada A1, ajung curand in zona si ma uit mai atent.



da..am schimbat si filtru
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:07 AM