IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Preturi repere originale BMW, la Bavaria, Augsburg, etc.
Shark
post Mar 26 2008, 09:35 PM
Post #1


73% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 748
Joined: 3-February 06
From: Iasi
Member No.: 176
Car: E30 316i
Engine: M40B16 100CP



Am constatat de ceva vreme ca preturile la reperele orignale BMW pe care le achizitionez de la Augsburg International au mai crescut. Imi aduc aminte prin vara ca facusem un calcul si constatasem cu bucurie ca EXACT aceleasi preturi pe care le vedeam la bmwfans.info se regaseau si la Augsburg (+TVA). Acum insa au crescut cam cu 15-20%!!!
Celalat furnizor de piese originale din iasi, Trado Motors, dealer BMW iese complet din schema incrucat preturile lui erau din start cu 30-40% mai mari decat pe site.
Poate cineva sa imi confirme/infirme noua politica de preturi Augsburg?

In alta ordine de idei, noi suntem totusi in UE de ceva vreme! De ce trebuie sa platim TVA pe niste produse achizionate de furnizor din Germania pe care acesta la randul sau a platit TVA statului german? Si nu-mi spuneti ca furnizorul nu plateste TVA ca nu-i asa! Un pic de adaos inteleg, trasportul, dar ha isa fim seriosi, piesele ajung la 200% in lei la enduser (la noi) fata de pretul de catalor. Asta e pura nesimtire.

In plus, oare cand va aparea si in Romania REPREZENTATA BMW? Pana acum tot ce am vazut sunt dealeri, Trado, Contempo, Filaret, blabla ...



--------------------
You only need two tools in life: WD-40 and "Duck" Tape.
For everything that doesn't move and it should, use WD-40.
For everything that shouldn't move and it does, use the duct tape.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 04:43 AM