IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> am nevoie de bujii pentru un urusulet
angeldarkboy2
post Jul 3 2009, 05:07 AM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 1
Joined: 3-July 09
Member No.: 2,844
Car: e30
Engine: 1800



salutatre lume,
am o problema cu ursu meu, de la un timp park merge doar pe turatie mare,adik in 1a nu pot sa il las sub 1000de turatii ca se ineaca,
eu am o problema cu evacuarea i sa cam bulit toba la iesire din motor si are o evacuare mai rapida:d biggrin.gif
sa fie din cauza asta sau e posibil sa am o problema cu aprinderea,bujii ceva,si un site bun de unde sa cumpar niste bujii cine stie

astept cateva pareri mersi
Attached thumbnail(s)
Attached Image
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario.b
post Jul 3 2009, 06:18 AM
Post #2


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 498
Joined: 31-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,112
Car: E30
Engine: M20 2.0 93kW



salutare, daca ne spui si ce motor ai pe masina ar fii mai bin. ca ideea www.srz.ro au super bujii, eu am cumparat de la ei si sant multumit. eu am luat pt un motor de 2000 12valve Ngk Iridium, mai scumpe dar fff bune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edutxu
post Jul 3 2009, 11:42 AM
Post #3


73% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 733
Joined: 13-May 08
From: iasi
Member No.: 1,647
Car: E12
Engine: M30B25 150CP





QUOTE (mario.b @ Jul 3 2009, 07:18 AM) *
salutare, daca ne spui si ce motor ai pe masina ar fii mai bin. ca ideea www.srz.ro au super bujii, eu am cumparat de la ei si sant multumit. eu am luat pt un motor de 2000 12valve Ngk Iridium, mai scumpe dar fff bune.

iei ertificatul si mergi la magazin. sigur au sa te lamureasca ei....totusi daca ma gandesc bine s a mai discutat despreasa ceva p aici...da un search...
dar pana sa cumperi bujii scoate le si vezi cum arata...
mai curata le daca ti se par afumate...darn u cuperia de sarma, incearca cu un spray carburator cleaner


--------------------
Eu am dreptate, tu nu. Dar pentru libertatea ta de a nu avea dreptate, eu voi lupta pānă la moarte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eugene12
post Oct 11 2009, 09:30 PM
Post #4


64% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 637
Joined: 30-January 08
From: bucuresti
Member No.: 1,439
Car: EX E12/E36
Engine: 1.8 /318is m44



Salutare.Motorul meu are cam aceeasi problema,dar numai cand se incalzeste daca apas cate putin acceleratia da sa moara.Am crezut ca e de la clapeta de acceleratie dar face numai la cald.M-am gandit ca are prea multa benzina.Debitmetrul e f bun.E 1.8i M10 motorul.Ce poate sa aiba??bujiile sunt noi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 02:48 AM