IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Tradator de sezon, Un cazan plutitor
Halogen
post Oct 25 2014, 03:09 PM
Post #141


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,032
Joined: 5-June 11
From: Bucuresti
Member No.: 17,575
Car: BW E39 530D
Engine: M57



Asa cum uni schimba garderoba toamna si din pasiunea pentru natura si iarba verde si drumetii(iubesc muntele foarte mult)si pentru utilitatea ei pe timpul ierni am zis hai sa incerc si eu alta marca...si ce sa vezi s-a nimerit un terrano 1 din 91 sau 92 motor 3.0 v6 manual cu 154 de cai la isirea din fabrica (slava domnului) cam cheala cei drept are: ac, servo, 4xgeamuri electrice,inchidere centralizata, si cam atat in rest masina isi arata varsta logic are niste ani si 0 tinichigerie facuta vreo data pe bune ! propietari 1 singur din anul 92 intretinuta bine la viata ei si de consum nare rost sa mai zic mirific in oras impozit "mic" si decent. Construita in Japan pentru piata din SUA jante chromate dispersoare galbene pe laterale doar 1 mai e celalat a fost schimbat.

Parti bune :
-intretinuta cu piese numai de calitate ff buna (omul in ani 90 00 era importator filtre mann si piese auto si uleiuri de top asa ca si-a comandat si schimbat pe masina piesele necesare)
-caroserie in stare buna
-160.000 de km reali
-nu a fost folosita in off-road
-interior in stare foarte buna pentru ani acestia
-bancheta spate pliabila 90* (exact ce-mi doream sa pot dormi in spate)
-v6 manual configuratie foarte rara
-culmea totul functional pe masina orice buton

Parti rele :
-inchiderea centralizata face figuri
-masina ne folosita de mai bine de 3-4 ani
-sasiul prezinta inflorituri de rugina de genul curatat la perie de sarma si grunduit
(a mai fost facuta operatiunea asta dar acum muulti ani)
-detali minore la exterior (rugina, zgarieturi ,infundatura pe dreapta) atentie vopseaua este originala!
-esapamenul refacut la un stangaci , a fost refacut esapamentu integral dar a fost montat prea aproape de podeaua soferului si era sa iau foc in benzinarie azi- urmari gaura in podea sofer si mocheta arsa destul de terifianta intamplarea si trebuie remediata neaparat.
(podeaua de la sofer trebuie refacuta din cauza prostiei asta condens caldura ciclu repetat pe timp de iarna=rugina extrem de rapid)
-fostul propietar si-a bagat nasul si a strangulat motoru destul de urat pentru "a economisi carburant" ca suge mult
drept urmare se balbaie daca o turezi bursc ,da in nas cand mergi cuea, nu intelge daca bruschezi acceleratia chestiile astea se intampla cand e motoru rece.
-Constat ca`s mai multe defecte decat parti bune iara m-am bagat in cacat si muncesc pentru fiare......dar macar la iarna stau linistit laugh.gif

This post has been edited by Halogen: Oct 25 2014, 03:16 PM
Attached thumbnail(s)
Attached Image
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
- Halogen   Tradator de sezon   Oct 25 2014, 03:09 PM
- - drujbex   esti vecin cu mine! cred ca te-am si vazut can...   Feb 17 2017, 01:08 PM
|- - Halogen   QUOTE (drujbex @ Feb 17 2017, 01:08 PM) e...   Feb 22 2017, 06:42 PM
- - alex230ro   Ai dat Nissanul pana la urma nu?   Mar 11 2019, 11:08 PM
- - Halogen   QUOTE (alex230ro @ Mar 11 2019, 11:08 PM)...   Mar 12 2019, 09:20 PM
2 Pages V  < 1 2


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th May 2024 - 09:18 AM