IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> New cars vs Old cars
brown.shark
post Aug 5 2010, 12:05 PM
Post #1


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,111
Joined: 18-February 07
Member No.: 659
Car: e 28
Engine: m 21



QUOTE (TiL @ Aug 5 2010, 12:46 PM) *
Mda, ma gandeam ca era simplu... biggrin.gif
Dar pana la urma am pus benzinar pe masina, avea prea multe belele dizelul.


crede-ma ca motorul ala avea o calitate a materialelor in el de nu mai gasesti azi la BMW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 5 2010, 01:07 PM
Post #2


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Motoarele de la BMW sunt cel puţin la fel de bune īn prezent, d-aia cāştigă premii peste premii şi sunt atāt de lăudate.

Mă rog, de fapt sunt mult mai bune.

This post has been edited by Ciupanezu: Aug 5 2010, 01:07 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Aug 5 2010, 01:30 PM
Post #3


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp





Castiga premii si sunt laudate motoarele noi, abia scoase din fabrica, e normal sa functioneze bine wink.gif Cat de rezistente sunt se va putea spune peste vreo 20 de ani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 5 2010, 01:37 PM
Post #4


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Eu cred că se poate spune chiar de acum.

Aceste motoare sunt testate, multe parcurg foarte mulţi km, BMW nu are probleme cu fiabilitatea motoarelor.

Eu am īncredere īn BMW cānd vine vorba de motoare.

Aceste premii sunt cāştigate īn ultimii 10-15 ani, nu este ceva nou.

This post has been edited by Ciupanezu: Aug 5 2010, 01:38 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Aug 5 2010, 01:38 PM
Post #5


zijdelings geļnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



QUOTE (tomado e28 owner @ Aug 5 2010, 02:30 PM) *
Castiga premii si sunt laudate motoarele noi, abia scoase din fabrica, e normal sa functioneze bine wink.gif Cat de rezistente sunt se va putea spune peste vreo 20 de ani.

Vorbim atunci.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brown.shark
post Aug 5 2010, 01:44 PM
Post #6


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,111
Joined: 18-February 07
Member No.: 659
Car: e 28
Engine: m 21





hai sa nu ne mai dam dupa cires, oricum frecventa pb aparute la masinile noi nu se compara cu ce era la cele vechi. iar ca materiale...sa lasam....la astea noi, articolele d cauciuc d p punti....o padure d senzori facuti la micron sa nu tina mai mult d xx km...nu e comparatie d facut
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 5 2010, 01:52 PM
Post #7


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Apar probleme la piese care pe maşini vechi de multe ori nu există.

Motoarele sunt bune, despre asta discutam, hai să lăsăm subiectivismul.

Motoarele īn sine sunt foarte fiabile şi rezistente.

Fiabilitatea a scăzut din cauza creşterii complexităţii tehnice dar şi din cauza marketing-ului.

Pe de altă parte, este foarte greu să emiţi păreri despre maşinile noi cānd nu ai avut īn viaţa ta aşa ceva.
Cu alte cuvinte, să vorbească de fiabilitate unul care a avut un BMW luat nou sau măcar luat de la primul proprietar, īntreţinut ca lumea, şi nu vechi de 10 ani.
Fiabilitatea este foarte lejer influenţată de īntreţinere şi exploatare, aşa că majoritatea BMW-urilor din ţară nu sunt deloc un etalon, fiind maşini aduse īn Romānia cānd deja aveau peste 150 000 km.

Sau putem discuta discuţii īn continuare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brown.shark
post Aug 5 2010, 02:13 PM
Post #8


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,111
Joined: 18-February 07
Member No.: 659
Car: e 28
Engine: m 21



relax. un e38 luat d nou d la bavaria a avu un pomelnic d belele absurde, si marea majoritate d la calitatea pieselor, s-au dus bucsele d la bratele d AL d p spate in 1 an, masina doar d oras si rareori 3 persoane, jantele ei originale si condusa civilizat, a l doilea set la fel, originale, garantie, la al treilea incercau sa ne scoata cu amanari din garantie...dar... electrice aiurea nu mai vb...asa ca...oamenii fac economie dar p buzunarul clientului...si nu numa bmw...sa nu crezi ca as avea cva cu firma...la merc oricine stie masinile zice ca w126 e ultima masina cu feeling d merc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Aug 5 2010, 04:31 PM
Post #9


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp



S-au adaptat. Se castiga bine din piese. Am avut ocazia sa studiez de aproape un seria 3, noua generatie, expus pe o platforma. E vizibil ca merg si ei la minim cu consumul de material, pentru a rezista concurentei. Probabil in UE, datorita calitatii infrastructurii rutiere rezista, aici multa lume se plange de calitatea lor.

Cat despre motoare, marca asta e renumita pentru performanta si calitatea lor. Nu neaga nimeni cresterea performantelor, dar compromisul poate fi scaderea fiabilitatii. Ne vom da seama peste ceva timp daca e asa. Din start ideea de a face o masina sa tina 20 de ani a fost abandonata. Trebuie sa iasa din circulatie dupa o vreme ca sa poti vinde altele noi.

Cineva care-si da cu parerea despre absolut orice nu poate sa le ceara altora sa nu-si exprime opinia, mai ales daca e fundamentata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 5 2010, 09:39 PM
Post #10


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





Şi cum ţi-ai dat tu seama de proasta calitate a unui E90?
Culmea, E90 e unul dintre cele mai fiabile modele īn producţie.

Calitatea materialelor a crescut simţitor la modelele noi.

O maşină ţină şi 20 de ani dacă o īntreţii corespunzător, totul ţine de proprietar.
A mea īţi garantez că va fi īn stare perfectă de funcţionare şi peste 10 ani deşi nu este E12, E28 sau E34.

Pe de altă parte, o grămadă de BMW-uri, vechi sau noi, sunt nişte cazane infecte, iar asta nu din cauza producătorului ci din cauza proprietarilor.

Simt nevoia să te corectez, eu nu-mi dau cu părerea despre orice ci doar despre domeniile la care mă pricep. Cānd nu ştiu ceva, prefer să tac şi să mă documentez foarte bine, nu vorbesc fără argumente niciodată.
Fundamentul poate fi doar aparent.
Argumentele sunt de calitate diferită.


QUOTE (brown.shark @ Aug 5 2010, 03:13 PM) *
relax. un e38 luat d nou d la bavaria a avu un pomelnic d belele absurde, si marea majoritate d la calitatea pieselor, s-au dus bucsele d la bratele d AL d p spate in 1 an, masina doar d oras si rareori 3 persoane, jantele ei originale si condusa civilizat, a l doilea set la fel, originale, garantie, la al treilea incercau sa ne scoata cu amanari din garantie...dar... electrice aiurea nu mai vb...asa ca...oamenii fac economie dar p buzunarul clientului...si nu numa bmw...sa nu crezi ca as avea cva cu firma...la merc oricine stie masinile zice ca w126 e ultima masina cu feeling d merc


Sunt foarte relaxat, īnsă am cam ajuns la saturaţie cu aceste păreri fără fundament real.

Eu īţi zic de motoare, iar tu īncepi cu bucşele care au picat īntr-o ţară cu drumuri similare cu alte ţări care au trecut recent prin război.

Părerea mea este că absolut orice maşină abia apărută are destule probleme īn primii 2 ani de fabricaţie, probleme rezolvate ulterior pe garanţie prin recall-uri, iar modelele mai recente sunt corectate, astfel īncāt devin mai bune, iar o singură maşină nu este un etalon nici măcar pentru acel model, darămite pentru o generaţie īntreagă de maşini.

Iar feeling-ul de Mercedes există cu siguranţă īn marea majoritate a Mercedes-urilor actuale.
Cu siguranţă nu sunt la fel de fiabile ca un bot de cap sau o Cobra, īnsă feeling-ul există īn continuare.
Aud foarte des tot felul de afirmaţii similare, de exemplu: "BMW-urile noi nu mai sunt, frăţie, BMW-uri. E34 e ultimul Bemve."

Ai mai spus tu acum ceva vreme, dacă-mi amintesc bine, că nişte plăcuţe originale sh sunt mai bune decāt unele noi.
Cam īn aceeaşi manieră e şi chestia asta cu materialele slabe din care sunt fabricate motoarele moderne.

Īn zeci de ani a avansat mult tehnologia, acum există materiale mai uşoare şi culmea, mai rezistente decāt īn trecut.

This post has been edited by Ciupanezu: Aug 5 2010, 09:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Aug 5 2010, 10:07 PM
Post #11


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp



Nu vorbeam de e90, ci de noul model. Stii tu ca aliajele utilizate acum sunt mult mai rezistente decat otelul folosit acum 30 de ani? Ai studiat treaba asta? Ai niste date? Plasticul e mai fiabil, adevarat, nu rugineste. Mie mi s-a parut destul de subtirel facut. Depinde dupa ce standarde privesti. Probabil isi indeplineste foarte bine functia de bun de consum. Ca design imi place.

Fiabilitate se vede mai bine in Ro, unde conditiile nu sunt asa de bune. Masina ta nu e etalon, sunt convins ca o poti mentine in stare buna. Si eu o pot mentine inca 100 ani, nu e relevant. Plus ca ai avut ceva probleme. Deja e o masina veche, proiectata acum 15 ani, nu mai reprezinta noua generatie de masini BMW.

Nu ma corectezi, ma contrazici, e o diferenta. Si orice topic s-ar face, de la m21 pana la maimute spatiale, gasesti tu ceva de adaugat.

Scuze de off-topic, dar trebuie sa-i raspund omului tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post Aug 5 2010, 11:51 PM
Post #12


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



Eu nu vad aici decat offtopic masiv.

Ciupa tu cumva ai dreptate, dar nu vrei sa accepti si alt punct de vedere, vad ca pe nicaieri nu faci asta. Intelege o data pentru totdeauna ca in momentul in care explici punctul tau de vedere, trebuie sa-l argumentezi.

La e30 bordul era din lemn presat (ori ceva de genul asta) la e46 este din plastic.

Ideea e ca altfel se simtea acela, altfel asta. Ce-i asa complicat?

Si tot offtopic: cate bmw-uri ai avut tu? Eu am avut 3, sunt la al 4-lea, ca sa fim intelesi de ce pot compara cum erau facut acum 30 ani fata de acum 10 ani smile.gif

PS: Nu ma cert, pun o intrebare si-mi exprim parerea. Nu e un atac la persoana. Si daca tonul pare condescendent, e pentru ca asa e. Respect si ascult opiniile altora, vreau doar sa stiu care-i motivul pentru care sunt exprimate. Ori imi bat eu capul prea mult cu troll-ii?


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Aug 6 2010, 06:59 AM
Post #13


zijdelings geļnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



on-topic va rugam. Nu avem nici un troll pe aici, xox smile.gif


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post Aug 6 2010, 10:38 AM
Post #14


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16





Ai dreptate, dar nu-mi mai pot edita mesajul, some1 else must do it 4me. smile.gif


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 6 2010, 12:50 PM
Post #15


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (tomado e28 owner @ Aug 5 2010, 11:07 PM) *
Nu vorbeam de e90, ci de noul model. Stii tu ca aliajele utilizate acum sunt mult mai rezistente decat otelul folosit acum 30 de ani? Ai studiat treaba asta? Ai niste date? Plasticul e mai fiabil, adevarat, nu rugineste. Mie mi s-a parut destul de subtirel facut. Depinde dupa ce standarde privesti. Probabil isi indeplineste foarte bine functia de bun de consum. Ca design imi place.

Fiabilitate se vede mai bine in Ro, unde conditiile nu sunt asa de bune. Masina ta nu e etalon, sunt convins ca o poti mentine in stare buna. Si eu o pot mentine inca 100 ani, nu e relevant. Plus ca ai avut ceva probleme. Deja e o masina veche, proiectata acum 15 ani, nu mai reprezinta noua generatie de masini BMW.

Nu ma corectezi, ma contrazici, e o diferenta. Si orice topic s-ar face, de la m21 pana la maimute spatiale, gasesti tu ceva de adaugat.

Scuze de off-topic, dar trebuie sa-i raspund omului tongue.gif


Nu există un alt nou model.
Există E90 prefacelift şi E90 LCI.

Eu mă refer la motoare, nu la aripi sau alte elemente de caroserie.

La ce plastic te referi?
La aripi? La bări? Care-i problema dacă sunt din plastic?
Eu am nişte standarde destul de īnalte, sunt chiar foarte pretenţios.
Avānd īn vedere că o maşină modernă este mai sigură decāt una mai veche, prima este superioară.
O maşină modernă e mai sigură īn caz de accident, cred că nu are rost să ne contrazicem pe acest subiect.
Bunuri de consum sunt şi BMW-urile de acum 20 de ani.
O maşină care nu-i un bun de consum este o maşină fabricată īn serie limitată, asamblată manual.

Eu nu cred că fiabilitatea se vede bine īn Romānia pentru că la noi sunt condiţii anormale.
Combustibil prost, exploatare extremă, revizii făcute după ureche, condiţii slabe de servisare.

Nici n-am spus că reprezintă generaţia nouă, īnsă sunt mulţi care vorbeau aiurea spunānd că E39 e o maşină proastă din plastic, că nu e un BMW adevărat, plus multe alte elucubraţii.

Am ceva de comentat pentru că e un forum auto.
Dacă ar fi vorba de lucruri la care nu mă pricep, n-aş posta.


QUOTE (xox @ Aug 6 2010, 12:51 AM) *
Eu nu vad aici decat offtopic masiv.

Ciupa tu cumva ai dreptate, dar nu vrei sa accepti si alt punct de vedere, vad ca pe nicaieri nu faci asta. Intelege o data pentru totdeauna ca in momentul in care explici punctul tau de vedere, trebuie sa-l argumentezi.

La e30 bordul era din lemn presat (ori ceva de genul asta) la e46 este din plastic.

Ideea e ca altfel se simtea acela, altfel asta. Ce-i asa complicat?

Si tot offtopic: cate bmw-uri ai avut tu? Eu am avut 3, sunt la al 4-lea, ca sa fim intelesi de ce pot compara cum erau facut acum 30 ani fata de acum 10 ani smile.gif


Eu īntotdeana īmi argumentez punctul de vedere, problema este că cei mai mulţi oameni nu vor să accepte părerile altora.
Eu am aproape īntotdeauna un contraargument logic.

La E46 şi E39 bordul este dintr-un plastic cauciucat.
Avānd īn vedere că bordul īşi face foarte bine treaba, arată foarte bine, este rezistent, care-i problema?
Cei mai mulţi nu reclamă felul īn care te simţi īntr-un BMW nou ci calitatea, īnsă vorbesc de lucruri pe care nu le cunosc şi pe care nu şi le permit, aici e problema.

Am avut un singur BMW, īnsă tata a avut un Mercedes W124 cu care am mers destul de mult, aşa că ştiu şi cum este o maşină veche.
Iar E30 am condus şi eu.

Nu cred că are vreo relevanţă cāte BMW-uri am avut, te asigur că am condus foarte multe, atāt mai vechi cāt şi mai recente, chiar şi unele noi.

Ca să īncheiăm subiectul, pe mine mă deranjează părerile fără nici o legătură cu realitate ale celor care spun că BMW-urile noi sunt mult mai slabe decāt cele vechi, fiabilitatea e la pămānt, practic ei nu-şi permit aşa ceva dar nici n-ar vrea, se simt bine cu ce au, adică, mai pe scurt:


Normal că maşinile vechi au ceva special, īnsă asta nu īnseamnă că maşinile mai noi sunt proaste sau slabe din punct de vedere calitativ.

This post has been edited by Ciupanezu: Aug 6 2010, 12:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post Aug 6 2010, 01:21 PM
Post #16


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



va rog eu frumos.pe orice topic unde este ciupanezu lasa til in pace.pe mine ma oboseste rau sa i citesc explicatiile .asa ca va implor..daca eu pot sa rezist sa nu ma mai obosesc s ai raspund.sa faceti la fel.lasa ti omu cu masina care si o permite .......in lume alui perfecta..
una peste alta..s a rezolvat ceva cu masina


rog orice moderator sa faca ceva cu divergentele astea ca au devenit plictisitoare.gen ciupanezu vs old cars..

nuu
cred ca tu nu ai inteles
noi nu avem nimic cu astea noi.nu ne intereseaza.iar tu incerci sa ne speli creierulsi insisti..daca vezi ca suntem settati pe ceva si deconsideram orice inovatie tehnica...........obosesc sa citesc pagini de argumente
sunt bune sunt frumoasa sunt mai sigure mai economice..........tot nu ai inteles .nu en intereseaza.si stai linistit ca daca vroiam avem e 39 sau 3 46.....de foarte mult timp.insa nu ma inter
si de aia schimbul de replici este inutil
de aia i rog pe baieti sa te lase .sa nu te mai racaie.ca eu sincer m am saturat.
eu nu intr u pe bmw owners sa faca pe acolo scandal si schimb de replici old vs new
da l dreacu de forum.ca ma enerveaza discutiile astea in contre
zici ca suntem pdl vs psd vs pnl

This post has been edited by INTERCEPTOR: Aug 6 2010, 01:29 PM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 6 2010, 01:22 PM
Post #17


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



laugh.gif

Tu n-ai īnţeles că eu nu am nimic cu maşinile vechi, chiar īmi plac.
Eu nu sunt de acord cu cei care vorbesc aiurea despre maşinile moderne, fără să folosească argumente care stau cu adevărat īn picioare.
Adevăraţii pasionaţi iubesc BMW-urile īn general.

This post has been edited by Ciupanezu: Aug 6 2010, 01:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coman cosmin
post Aug 6 2010, 02:16 PM
Post #18


91% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 919
Joined: 11-April 08
From: aleea circului
Member No.: 1,580
Car: E28
Engine: 3.5/218hp





QUOTE (INTERCEPTOR @ Aug 6 2010, 02:21 PM) *
va rog eu frumos.pe orice topic unde este ciupanezu lasa til in pace.pe mine ma oboseste rau sa i citesc explicatiile .asa ca va implor..daca eu pot sa rezist sa nu ma mai obosesc s ai raspund.sa faceti la fel.lasa ti omu cu masina care si o permite .......in lume alui perfecta..
una peste alta..s a rezolvat ceva cu masina


rog orice moderator sa faca ceva cu divergentele astea ca au devenit plictisitoare.gen ciupanezu vs old cars..

nuu
cred ca tu nu ai inteles
noi nu avem nimic cu astea noi.nu ne intereseaza.iar tu incerci sa ne speli creierulsi insisti..daca vezi ca suntem settati pe ceva si deconsideram orice inovatie tehnica...........obosesc sa citesc pagini de argumente
sunt bune sunt frumoasa sunt mai sigure mai economice..........tot nu ai inteles .nu en intereseaza.si stai linistit ca daca vroiam avem e 39 sau 3 46.....de foarte mult timp.insa nu ma inter
si de aia schimbul de replici este inutil
de aia i rog pe baieti sa te lase .sa nu te mai racaie.ca eu sincer m am saturat.
eu nu intr u pe bmw owners sa faca pe acolo scandal si schimb de replici old vs new
da l dreacu de forum.ca ma enerveaza discutiile astea in contre
zici ca suntem pdl vs psd vs pnl



+1 laugh.gif


--------------------
E28 FOREVER
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Aug 6 2010, 02:31 PM
Post #19


zijdelings geļnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



Loc pentru discutii despre masini moderne versus masini vechi.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Aug 6 2010, 04:02 PM
Post #20


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (INTERCEPTOR @ Aug 6 2010, 02:21 PM) *
nuu
cred ca tu nu ai inteles
noi nu avem nimic cu astea noi.nu ne intereseaza.iar tu incerci sa ne speli creierulsi insisti..daca vezi ca suntem settati pe ceva si deconsideram orice inovatie tehnica...........obosesc sa citesc pagini de argumente
sunt bune sunt frumoasa sunt mai sigure mai economice..........tot nu ai inteles .nu en intereseaza.si stai linistit ca daca vroiam avem e 39 sau 3 46.....de foarte mult timp.insa nu ma inter
si de aia schimbul de replici este inutil


Tu mai bine vorbeşti pentru tine, nu pentru alţii.
Dacă pe alţii nu i-ar interesa maşinile mai noi, nu ar face comparaţii īntre ele şi cele vechi.
O discuţie n-ar trebui să fie inutilă, problema este că mulţi nu suportă să fie contrazişi.

Pe tine ştiu că nu te interesează, tu ai nişte defecţiuni tehnice. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:13 PM