IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ghinion
xox
post May 18 2007, 09:51 AM
Post #1


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



Am reusit s-o comit si eu. Neacordare de prioritate la intersectia Primaverii cu Tudor V. Am asteptat in rand cu inca 3 masini sa iesi de pe Primaverii, nu vedeam nimic stanga, dreapta liber, dacia din stanga mea am avut impresia ca se misca de pe loc, pleaca, si am plecat brusc de pe loc, sperand sa ma incadrez spre metalurgie inaintea lui. A venit din stanga fiat-ul, destul de tare, a franat si a tras de volan sa-mi evite macar portiera.
Tot ce-mi aduc aminte a fost o frana, un trosc si apoi knock-out de stalpul de la portiera. Cel din fiat n-a patit nimic, doar durere mica de piept de la centura.

Rezultat: Eu: permis suspendat pentru neacordare de prioritate, amenda si o durere de cap. Masina: Directia praf, tablaraia si motorul sarit de pe tampoane. El: ok. Masina lui: Spoilere, capota, aripi, faruri, radiator, si nu mai stiu ce, ca n-a mai putut deschide capota.
Attached thumbnail(s)
Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image


Attached Image
Attached Image
 


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulian325
post May 18 2007, 10:05 AM
Post #2


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 1,511
Joined: 25-May 06
From: IASI
Member No.: 307
Car: -
Engine: -



asta e
bine ca n-ai crapat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alex230ro
post May 18 2007, 10:51 AM
Post #3


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 4,458
Joined: 18-October 05
Member No.: 15
Car: E30
Engine: M42





Hmm verifica lonjeroanele si ce mai e pe acolo daca sunt ok,s-a deplasat si oala amortizorului sau nu vad eu bine?sad.gif

This post has been edited by alex230ro: May 18 2007, 10:53 AM


--------------------
cotetz 1,8is
cazan 140i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post May 18 2007, 11:00 AM
Post #4


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



S-a deplasat oala tare. Si portiera din dreapta fata n-am reusit s-o deschid, deci banui ca e stramba oleaca fata.


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexxx
post May 18 2007, 11:00 AM
Post #5


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 371
Joined: 17-November 06
From: Bucharest
Member No.: 477
Car: E46
Engine: 325



Nu te-a luat la omor ala cu Fiatul? Eu cred ca nervi cand ma dedeam jos din masina te luau aia de la SMURD pe targa!
Imi pare rau de ce s-a intamplat dar ...ma abtin de la comentarii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alex230ro
post May 18 2007, 11:03 AM
Post #6


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 4,458
Joined: 18-October 05
Member No.: 15
Car: E30
Engine: M42





De ce sa il ia la omor?alovit vreo bijuterie de masina sau ce?? Se repara pe CASCO sau RCA mai grav era daca nu avea RCA. @ XOX imi pare rau ca trebuie sa zic dar cam scrie dezmembrare pe masina ta:(

This post has been edited by alex230ro: May 18 2007, 11:04 AM


--------------------
cotetz 1,8is
cazan 140i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexxx
post May 18 2007, 11:13 AM
Post #7


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 371
Joined: 17-November 06
From: Bucharest
Member No.: 477
Car: E46
Engine: 325



QUOTE (alex230ro @ May 18 2007, 12:03 PM) *
De ce sa il ia la omor?alovit vreo bijuterie de masina sau ce?? Se repara pe CASCO sau RCA mai grav era daca nu avea RCA. @ XOX imi pare rau ca trebuie sa zic dar cam scrie dezmembrare pe masina ta:(

Ce mentalitate!!!!!
CUM BA SE REPARA??? Pai omul ala e obligat acum sa stea fara masina cel putin o luna jumate (poate nu mai are alta masina si merge PE JOS, sa lipseasca de la munca), masina aia desi se repara nu o sa mai fie niciodata ca noua, va fi o masina LOVITA IN FATA, revopsita, fapt ce diminueaza valoarea de revanzare + zeci de drumuri, hartogaraie, hartii, bani platiti din buzunar pe care astepti sa ii recuperezi, incompetenta din service, zile pierdute la politie, cozi, etc.
TU JUDECi inainte sa tastezi o prostie de genul asta????.
Tie daca ti-ar face cineva o masina varza te-ai gandi...eh....se repara...ai fost vreodata implicat intr-un accident sa vezi ce inseamna????

This post has been edited by Alexxx: May 18 2007, 11:15 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alex230ro
post May 18 2007, 11:15 AM
Post #8


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 4,458
Joined: 18-October 05
Member No.: 15
Car: E30
Engine: M42



Ba ai grija cum vorbesti mai intai,si din ce vad eu masina nu e lovita grav e doar capota bara si farurile,de unde stii ca sta o luna jumate in service ?esti mecanic la Fiat si nu stim noi?


--------------------
cotetz 1,8is
cazan 140i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexxx
post May 18 2007, 11:18 AM
Post #9


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 371
Joined: 17-November 06
From: Bucharest
Member No.: 477
Car: E46
Engine: 325



QUOTE (alex230ro @ May 18 2007, 12:15 PM) *
Ba ai grija cum vorbesti mai intai,si din ce vad eu masina nu e lovita grav e doar capota bara si farurile,de unde stii ca sta o luna jumate in service ?esti mecanic la Fiat si nu stim noi?

N-are rost sa stam de vorba. Pai tu nu stii ce inseamna la orice reprezentanta (nu numai la Auto Italia....si la Peugeout, etc) sa te duci cu masina sa o repare sau sa faci comanda de ceva...timpi de asteptare, cozi, birocratie...
Logic ca nu stii....
N-are rost sa intru in polemica...dar faza cu...e...si ce daca l-a lovit fara sa aibe nici o vina??? EH....SE REPARA! ....EH....ma dezgusta!

This post has been edited by Alexxx: May 18 2007, 11:20 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alex230ro
post May 18 2007, 11:19 AM
Post #10


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 4,458
Joined: 18-October 05
Member No.: 15
Car: E30
Engine: M42





Lol,masina de 20 ani nu mai e,am o masina mai noua acum,si aia de 20 ani a lovit-o unu in parcare da nu am sarit sa ai sparg dintii...ideea e ca Fiatul nu e pocnit grav ,banuiesc ca are lonjeroanele intregi airbagurile nu cred ca au sarit e de schimbat bara o capota si farurile.bine de fapt un far si mai e aripa stanga

This post has been edited by alex230ro: May 18 2007, 11:27 AM


--------------------
cotetz 1,8is
cazan 140i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post May 18 2007, 11:30 AM
Post #11


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



Fiat-ul era pe o firma, are casco, e in garantie, etc. Tipul a fost super ok si de treaba, m-a intrebat in primul rand daca sunt ok si n-am patit nimic.

@Alexxx: Explica-mi si mie ce rezolvi daca sari la bataie din cauza la niste fiare indoiate? Mai pune mana citeste legea din romania cauta pedepsele pentru vatamare corporala, asa ca idee. Si mai gandeste-te inainte sa apesi pe "Add reply".

LE: da, s-a miscat lejer, lonjeroanele ii sunt intregi, a absorbit socul cam tot. Rotile s-au invartit ok. Deci el in afara de ce a mentionat alex n-are decat radiator spart.

This post has been edited by xox: May 18 2007, 11:36 AM


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionusunt
post May 18 2007, 11:37 AM
Post #12


jah soldier
*****

Group: Members
Posts: 3,737
Joined: 5-May 06
From: cocalartown berceni
Member No.: 276
Car: E46 sedan 2.0d
Engine: M47TUD20 nusestieCP



nu intelegeti.... laugh.gif ......alexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx are si el fiat intelegi?si a lovit un "cazan de 20 de ani",din cauza cazanului,deci cum sa nu fi sarit propietarul fiatului (un fel de ferrari tongue.gif ) la bataie,ca asa e normal.nu sa vorbesti ca omul si sa rezolvi problema pe cai amiabile.tre sa fi taran ca multe ai de castigat laugh.gif noroc ca nus toti ca la bucuresti biggrin.gif


--------------------
Bob
Marley and the
Wailers




OO=[][]=OO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ionut
post May 18 2007, 11:43 AM
Post #13


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 1,723
Joined: 19-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 29
Car: BMW E46 318I 2002
Engine: N42 2.0 143CP



Domnu alexxx, nu vrei sa ne lasi, sa ne bucuram de masinile noastre de 20 de ani si sa iti vezi in continuare de problemele pe care le ai cu tabla aia noua a ta?...chiar te rog...daca pt fiecare accident minor petrecut in trafic ne-am lua la omor, am fi animale nu oameni....oricum cineva cu un jaf nou ca al tau mi-a lovit mie masina de 20 de ani pentru ca a zis ca el e smecher....dar nu l-am luat la omor....asta e...se mai intampla...de aia exista asigurari, de aia exista politie etc....am reaparat-o pe asigurarea lui si asta e....nimeni nu vrea sa loveasca pe nimeni...si tudor nu cred ca a iesit in fata acelui brav cazan de masina sa zica: gata azi vreau sa ma lovesc cu tine....in fine....te rog abtinete de la comentarii aberante....daca ai ceva interesant de spus, te ascultam cu mare placere, daca nu, nu mai face posturi aiurea.... wink.gif


--------------------

ex...e36 316i
ex...e30 327i
ex...e46 318i
ex...e60 520i

today just off-road - Navarone
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post May 18 2007, 11:49 AM
Post #14


zijdelings geïnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,950
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp





Eu as schimba topic in 'noroc'. Daca in loc de fiat era un TIR? Sau daca sofer de Fiat nu era asa civilizat?

Despre 'se repare', ce sa zic, adevarul este ca pierzi o gramada de timp si ca nevinovat, uniori mai mult decat cel care e vinovat la accident. Evident nu trebuie rezolvat situatia prin bataie, dar totusi cred ca nu as fi plin de bucurie daca cineva intre in mine ca nu a acordat prioritate. Cred ca toate lumea e de acord cu asta.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionusunt
post May 18 2007, 11:54 AM
Post #15


jah soldier
*****

Group: Members
Posts: 3,737
Joined: 5-May 06
From: cocalartown berceni
Member No.: 276
Car: E46 sedan 2.0d
Engine: M47TUD20 nusestieCP



QUOTE (bartro @ May 18 2007, 12:49 PM) *
Eu as schimba topic in 'noroc'. Daca in loc de fiat era un TIR? Sau daca sofer de Fiat nu era asa civilizat?

Despre 'se repare', ce sa zic, adevarul este ca pierzi o gramada de timp si ca nevinovat, uniori mai mult decat cel care e vinovat la accident. Evident nu trebuie rezolvat situatia prin bataie, dar totusi cred ca nu as fi plin de bucurie daca cineva intre in mine ca nu a acordat prioritate. Cred ca toate lumea e de acord cu asta.


la accidente nu e vorba de bucurie...toti suntem tristi ca stim ce ne asteapta..si pagubitul si vinovatul.ambii raman pietoni,asta e clar.ideea e cum sa faci sa rezolvi cat mai repede sa nu mai fi pieton.iar asta doar civilizat se poate face.intr-adevar,nu sunt de acord cu cei care nu dau prioritate,dar sa stiti ca de multe ori am patit sa ies de pe strada cu cedeaza,si ori sa-mi ia vederea cate un bou care se baga in stanga mea ,sa nu mai vad nimic,ori cate un alt inteligent care parcamasina fix pe coltul strazii fix sa nu ai cum sa te asigrui(ma rog,decat daca scoti masina jumate afara de pe strrada cu cedeaza..


--------------------
Bob
Marley and the
Wailers




OO=[][]=OO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nmg
post May 18 2007, 12:05 PM
Post #16


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 372
Joined: 30-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 499
Car: E23
Engine: M30 2,8 135 kW



QUOTE (Alexxx @ May 18 2007, 12:00 PM) *
Nu te-a luat la omor ala cu Fiatul? Eu cred ca nervi cand ma dedeam jos din masina te luau aia de la SMURD pe targa!
Imi pare rau de ce s-a intamplat dar ...ma abtin de la comentarii!


Mooama, ce fortzos esti tata. Targa, smurd ... nu inteleg de ce te mai abtii de la comentarii. Da-i drumul, tata, spune tot, nu ierta nimic, arata-i cum ai face tu in locul lui.


--------------------
Life is too short to drive anything less than a BMW ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post May 18 2007, 12:09 PM
Post #17


zijdelings geïnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,950
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



QUOTE (ionusunt @ May 18 2007, 12:54 PM) *
la accidente nu e vorba de bucurie...toti suntem tristi ca stim ce ne asteapta..si pagubitul si vinovatul.ambii raman pietoni,asta e clar.ideea e cum sa faci sa rezolvi cat mai repede sa nu mai fi pieton.iar asta doar civilizat se poate face.intr-adevar,nu sunt de acord cu cei care nu dau prioritate,dar sa stiti ca de multe ori am patit sa ies de pe strada cu cedeaza,si ori sa-mi ia vederea cate un bou care se baga in stanga mea ,sa nu mai vad nimic,ori cate un alt inteligent care parcamasina fix pe coltul strazii fix sa nu ai cum sa te asigrui(ma rog,decat daca scoti masina jumate afara de pe strrada cu cedeaza..


Sigur ca nu este mereu posibil sa respectezi reguli de cedeaza din cauza situatii mentionate de tine mai sus, dar totusi starter de topic a declarat ca 'a plecat brusc de pe loc'. Exista o diferenta. In cazuri de gen asta trebuie avansat cu grija. Daca si atunci totusi sa intample un accident, atunci e vorba de ghinion.

Bine ca nu a fost ranit nimeni serios.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexxx
post May 18 2007, 12:11 PM
Post #18


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 371
Joined: 17-November 06
From: Bucharest
Member No.: 477
Car: E46
Engine: 325





QUOTE (ionusunt @ May 18 2007, 12:37 PM) *
nu intelegeti.... laugh.gif ......alexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx are si el fiat intelegi?si a lovit un "cazan de 20 de ani",din cauza cazanului,deci cum sa nu fi sarit propietarul fiatului (un fel de ferrari tongue.gif ) la bataie,ca asa e normal.nu sa vorbesti ca omul si sa rezolvi problema pe cai amiabile.tre sa fi taran ca multe ai de castigat laugh.gif noroc ca nus toti ca la bucuresti biggrin.gif

Ce gandire...incredibil. Toti sunteti viteji in spatele monitoarelor sau in cazul asta civilizati. Dar daca ar veni un tip CARE NU A ACORDAT prioritate si v-ar stalci cazanul parca va vad cat de mega civilizati sunteti si il invitati si la o cafea (amiabil).
@Ionut Asta nu e accident minor, eu vorbeam exact pe CAZUL asta cand cineva nu acorda prioritate (Nu am nimic cu xox). Nu zic sa iei pe nimeni la bataie pentru un accident minor. Deci o sa te rog si pe tine sa nu mai faci posturi aiurea si sa-ti vezi si tu de cutia aia de conserve care probabil cand ii inchizi capota se dezintegreaza (asa cum imi vad si eu de "jaful" meu).
Probabil ala cu masina noua ti-a lovit masina tot din vina ta...

This post has been edited by Alexxx: May 18 2007, 12:12 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
316i
post May 18 2007, 12:14 PM
Post #19


Road Runner
*****

Group: Members
Posts: 3,336
Joined: 17-October 05
From: La dreacu'
Member No.: 9
Car: BMW E30 08/90
Engine: 08/94 M42 318iST



Alecs, iti sugerez sa te calmezi. Numai primatele sar la bataie, noua ne place sa credem ca am evoluat putin peste acel stadiu.Tu ai evoluat?
LE: Suntem destui viteji si civilizati si cand nu suntem in spatele monitoarelor. Te-am invitat la o discutie, dar ai evitat confruntarea. tease.gif


--------------------
16 valves, 24 hours a day, 1bar boost. A vulgar display of power. Making boost since 30-06-2008.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexxx
post May 18 2007, 12:21 PM
Post #20


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 371
Joined: 17-November 06
From: Bucharest
Member No.: 477
Car: E46
Engine: 325



QUOTE (316i @ May 18 2007, 01:14 PM) *
Alecs, iti sugerez sa te calmezi. Numai primatele sar la bataie, noua ne place sa credem ca am evoluat putin peste acel stadiu.Tu ai evoluat?

Am evoluat mai dar cred ca in conditiile alea cand iti vezi masina praf in fata de CINEVA CARE NU A ACORDAT PRIORITATE poate te scapi...poate de nervi pe moment nu mai esti rational.
PS: M-AM SATURAT CA LA FIECARE POST DE-AL MEU SA-MI FACETI DE FIECARE DATA CAND AVETI OCAZIA MASINA jaf, ascutitoare, cazan, glume de kkt de gen ferrari, etc, iar eu sa tac si sa inghit ca de...sa nu jignesc pe careva, motiv pentru care din momentul asta, ASA CUM am facut si mai sus voi raspunde cu aceiasi moneda la toti, fara sa mai menajez...
LE: Ca pana la urma toate jignirile vin numai de la oameni cu masini de 25 de ani si care mai valoreaza cateva mii de EUR (daca mai valoreaza si atat...numai emblema aia mai e din ele ca in rest nu-s cu nimic mai presus de o Dacia 1310). In rest tot respectul pt posesorii de urs care tin masina din pasiune dar care STIU in acelasi timp sa nu fie cu nasu' pe sus ca au BMW si sa nu jigneasca pe altii!

This post has been edited by Alexxx: May 18 2007, 12:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:54 PM