IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> cateva probleme cu un bmw 316i din 94, sper sa imi fiti de folos
whatboy
post Aug 6 2009, 11:44 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 1
Joined: 6-August 09
From: Craiova
Member No.: 2,900
Car: 316 i
Engine: 1.6,1596



Salut in primul rand salut la toata lumea fiindca sunt nou in "gashka" voastra . Am un bmw din 94 316 i motor 1.6 ,si as avea si eu cateva nelamuriri cu ceea ce mi se intampla la el.

1. Bordul de la clima (butoanele acelea cu grade pe care nici pana acum nu am resuit sa merg cu ele) imi licare in momentul in care aprind luminile. cateodata nu se aprind deloc cateodata sta cateva secunde dupa care iar licare si tot asa. Care credeti ca ar fi problema, ce ar trebui sa verific? cineva zicea ca ar putea fi bateria desi nu cred. Eu as zice ca ar fi vreun fir imperfect,dar unde sa caut ? astept un raspuns folositor tongue.gif

2. cand pun contactul se aude ceva silentios la clima,(la butoanele de ventilatie) cand opresc masina se aude iar daca asculti cu atentie si daca pun mana se si cunoaste ,dupa vreo 5-10 min. se opreste ..ce ar putea fi ? nu cred ca ar fi vreo problema ,ma gandesc ca ar fi clima care inca mai lucreaza ,(apropo nu imi merge nu baga aer rece ,cred ca trebuie sa ii incarc freonul)

3.am suspensii sport(ca deh asa am luat-o) arata bine dar e prea joasa pentru drumurile noastre ,as dorii sa o ridic,
Trebuie schimbate suspensiile sau cele sport sunt si reglabile cum am auzit pe cineva

Astept cateva sfaturi si raspunsuri utile. Multumesc anticipat rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 12:43 PM