IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Tehnici de depasire
RedCap
post May 28 2006, 10:57 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



No comment legat de intalnirea voastra, am fost acolo... aso. Vreau si eu insa sa stiu care dracu are masina cu numere de VN, 5-ar mai vechi ca mi-a mancat zilele ala pe drum. Pe drumul spre Cheia am intalnit caravana voastra, am depasit masina dupa masina... si la un moment dat dau de un 5-ar mai vechi de VN care de 2 ori s-a apropiat de cel din fata lui blocandu-ma in felul asta. Din ce am auzit eu respectivul ar fi Robert sau ma rog, neinteresant asta. Daca cel care totusi a facut asta e de pe forumul asta il rog sa imi explice si mie ce gandea atunci. Nu de alta dar daca imi venea ceva din fata mai mult ca sigur ca trageam dreapta de volan, adica direct in el.

P.S. Eu eram cu un Renault Clio argintiu, PH 56 CID. Am cautat de dimineata masina prin parcare pe la hotel insa nu mai era. Tot ce vroiam sa stiu era ce fel de gluma nesarata avea omul in cap, eu unul nu am ras la gluma aia si eram curios daca el a ras.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
5 Pages V   1 2 3 > »   
Start new topic
Replies (1 - 19)
RedCap
post May 28 2006, 11:09 PM
Post #2


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



QUOTE (jaffar)
RedCap

imi pare rau ca esti nervos, dar peste tot s-a anuntat clar ca masinile de alta marca vor merge DUPA coloana. scopul coloanei era sa fie exclusiv una de bmwuri. nu prea se intelege din ce povestesti in ce conditii si cu ce scop vroiai sa te intercalezi acolo, dar sint sigur ca daca te linistesti putin robert te va lamuri chiar el. sper ca nu aveai vreun gind urit legat de masina lui cind o cautai prin parcare smile.gif

daca cauti pe la accidente o sa vezi o poveste similara in care eu am fost depasit (posibil in alte conditii decit ce a fost intre tine si robert) de un nene care a tras nonsalant de volan dreapta si a intrat in mine. era curba, linie continua si se circula in coloana. in cazul vostru ce era, ca daca depaseai deduc ca era o singura banda, iar coloana era coloana. robert n-o sa intre decit miine, asa ca va trebui sa mai astepti putin pentru raspunsul lui.



exceptind coloana si incidentul, cum ti-a placut la fest ?


Prietene, eu nu aveam de gand sa merg in coloana voastra, ma durea undeva de ea sincer sa fiu, eu tot ce aveam de gand era sa ajung la Cheia ca un impatimit de BMW ce sunt si nimic altceva, momentan nefiind si posesor de asa ceva, momentan insa. Ia spune-mi tu mie te rog daca pe drumul ala nou turnat vedeai daca era dunga continua sau discontinua ... Si in afara de asta, ce vroiai oare sa fac daca venea ceva din fata ? Sa ma duc frontal in el ? No way chika, il plezneam pe Robert din lateral cat puteam eu de bine ca sa imi fac loc in nici un caz nu as fi preferat un accident frontal. Repet : nu ma interesa de coloana voastra, eu tot ce vroiam era sa scap de ea ca nu aveam chef sa merg cu 50 km/h pe un drum proaspat turnat pe care puteam alerga in voie cum fac de obicei. Restul din coloana chiar imi faceau loc inainte de a vrea eu sa ma bag la loc, numai el s-a gasit sa faca chestii d-astea. Era de fiecare data loc sa ma bag suficient insa el poate ca vroia sa imi demonstreze ca are BMW si eu am Renault si cat gandeste el probabil cand e in stare de asemenea lucru. Eu stiu un lucru : daca ma grabesc lasa-ma frate sa ma duc, daca insa nu ma grabesc ii voi lasa eu pe toti sa ma depaseasca chiar daca au caruta, nu conteaza.

P.S. Cautam masina in parcare sperand ca e si el la ea sau ca imi va spune cineva a cui e si sa il gasesc in felul asta sa imi explice si mie ce ii bubuia lui mintea atunci.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 28 2006, 11:11 PM
Post #3


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP





QUOTE (Robert)
Back home from Bimmerfest 2006 wink.gif

Concluziile mele personale sunt urmatoarele:

- Caravana Bucuresti - Cheia, din dimineata zilei de 27 mai 2006, a fost unul dintre cele mai placute momente ale Bimmerfest-ului. S-a circulat corect, civilizat, amical.


Daca toti or fi circulat la fel ca tine... e clar. Eu chiar ma intreb de unde atata tupeu sa minti despre cum s-a circulat avand in vedere ca tocmai tu ai fost cel fara obraz pe drum. Lasa-i pe altii macar sa spuna de aspectul asta, tu vorbeste de altceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andreea
post May 28 2006, 11:12 PM
Post #4


BimmerfestGirl
****

Group: Members
Posts: 694
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 11
Car: E36 320i



QUOTE (RedCap)
No comment legat de intalnirea voastra, am fost acolo...


Care intalnirea noastra? ca n-ai participat la nici una! tongue.gif
Vorbesti cumva de BIMMERFEST Romania 2006? biggrin.gif
A fost intalnirea nationala a paisonatilor de BMW (atat cati au fost ei 70, 84, 103 cat a numart fiecare..apropo cati au fost ca am auzit diverse cifre dupa numaratoarea fiecaruia ) nu intalnirea noastra!
Poate intalnirea noastra a pasionatilor marcii! tongue.gif Si tu fiind pasionat declarat n-ar trebui sa fie si intalnirea ta? :cool:


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zom
post May 28 2006, 11:16 PM
Post #5


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,167
Joined: 17-October 05
From: bucuresti
Member No.: 6



n-ai cu cine discuta. doamne fereste-ne pe toti cand o avea bmw! n-auzi ca se grabea?! o fi avut vreo urgenta la cheia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 28 2006, 11:16 PM
Post #6


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP





QUOTE (jaffar)
@RedCap,

"prietene", din cite stiu esti prieten cu persoane pe care eu personal nu le agreez, deci te rog sa pastrezi pentru ei apelativele astea.

apoi, noi vrem sa pastram aici o atmosfera prietenoasa, motiv pentru care te-am rugat sa te calmezi si sa astepti raspunsul lui robert. asa ar fi corect, nu crezi ? altfel, poti sa-l faci in toate felurile pina miine dimineata, vei rezolva ceva ?

daca vrei mai putem conversa pe tema condusului, dar pe alt ton. daca venea ceva din fata zici... eu cind am trafic din celalalt sens, NU ma angajez in depasire in speranta ca voi forta pe careva sa-mi faca loc, sau voi intra in el. iar daca nu pot sa vad daca am sau nu trafic din celalalt sens, inseamna ca nu pot sa ma asigur pentru depasire, asa ca nu inteleg ce motiv ai fi putut avea sa depasesti si in acelasi timp sa te temi de accident frontal si... pe bune, e exagerat ce spui tu smile.gif


Sa iti explic, tocmai incepeam sa nu mai vad daca venea ceva din fata asa ca era cel mai prudent sa ma bag la loc in coloana. Cum insa sa fac lucrul asta cand Robert nu ma lasa ?? Da-mi tu o explicatie mai buna si sunt de acord cu tine. Hai ca poate imi dai si lectii de condus chiar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 28 2006, 11:58 PM
Post #7


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



QUOTE (barrriton)
n-ai cu cine discuta. doamne fereste-ne pe toti cand o avea bmw! n-auzi ca se grabea?! o fi avut vreo urgenta la cheia...


Pai era RMS p-acolo care tot ma suna de zor sa ajung si eu o data si de obicei nu imi dezamagesc amicii. Mai bine sa va fereasca Dumnezeu sa nu imi iau vreun Hummer ca in momentul cand mi-ar face vreunul o faza d-asta m-as urca pe el direct. Eu insa n-am fost pus pe scandal, nu am avut nici un chef de asa ceva si nici macar o injuratura nu i-am aruncat, nici un gest, absolut nimic... Josnica interventia ta barriton insa. La fel ca acum ceva vreme pe messenger cand imi tot aruncai verzi si urcate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 29 2006, 12:00 AM
Post #8


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



QUOTE (Andreea)
QUOTE (RedCap)
No comment legat de intalnirea voastra, am fost acolo...


Care intalnirea noastra? ca n-ai participat la nici una! tongue.gif
Vorbesti cumva de BIMMERFEST Romania 2006? biggrin.gif
A fost intalnirea nationala a paisonatilor de BMW (atat cati au fost ei 70, 84, 103 cat a numart fiecare..apropo cati au fost ca am auzit diverse cifre dupa numaratoarea fiecaruia ) nu intalnirea noastra!
Poate intalnirea noastra a pasionatilor marcii! tongue.gif Si tu fiind pasionat declarat n-ar trebui sa fie si intalnirea ta? :cool:


Intalnirea voastra adica organizata de voi. Recunosc, sunt membru bmwclub dar cand am auzit de bimmerfest am zis sa vin ca doar e vorba de o intalnire cu si despre marca mea favorita. Nu am avut nici o jena sa apar, dar repet, intalnirea voastra organizata de voi, pentru care voi ati facut eforturi, nu eu. Eu tot ce am facut a fost sa ma urc in masina sa vin pana acolo si nimic mai mult. Bun, sunt si eu pasionat de BMW inseamna ca e si intalnirea mea dar din punct de vedere organizatoric a fost a voastra, nu a mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 29 2006, 12:05 AM
Post #9


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



No comment legat de intalnirea voastra, am fost acolo... aso. Vreau si eu insa sa stiu care dracu are masina cu numere de VN, 5-ar mai vechi ca mi-a mancat zilele ala pe drum. Pe drumul spre Cheia am intalnit caravana voastra, am depasit masina dupa masina... si la un moment dat dau de un 5-ar mai vechi de VN care de 2 ori s-a apropiat de cel din fata lui blocandu-ma in felul asta. Din ce am auzit eu respectivul ar fi Robert sau ma rog, neinteresant asta. Daca cel care totusi a facut asta e de pe forumul asta il rog sa imi explice si mie ce gandea atunci. Nu de alta dar daca imi venea ceva din fata mai mult ca sigur ca trageam dreapta de volan, adica direct in el.

P.S. Eu eram cu un Renault Clio argintiu, PH 56 CID. Am cautat de dimineata masina prin parcare pe la hotel insa nu mai era. Tot ce vroiam sa stiu era ce fel de gluma nesarata avea omul in cap, eu unul nu am ras la gluma aia si eram curios daca el a ras.

@ sper ca nu va mai muta nimeni postul asta de aici si Robert va raspunde, ca asta caut aici, o amarata de explicatie. Numai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
n3o
post May 29 2006, 12:08 AM
Post #10


CSL fan
*****

Group: Insiders
Posts: 1,944
Joined: 11-December 05
From: Bucharest, Pta. Romana
Member No.: 120
Car: e39 530da touring
Engine: 3.0D





QUOTE (RedCap)
No comment legat de intalnirea voastra, am fost acolo... aso. Vreau si eu insa sa stiu care dracu are masina cu numere de VN, 5-ar mai vechi ca mi-a mancat zilele ala pe drum. Pe drumul spre Cheia am intalnit caravana voastra, am depasit masina dupa masina... si la un moment dat dau de un 5-ar mai vechi de VN care de 2 ori s-a apropiat de cel din fata lui blocandu-ma in felul asta. Din ce am auzit eu respectivul ar fi Robert sau ma rog, neinteresant asta. Daca cel care totusi a facut asta e de pe forumul asta il rog sa imi explice si mie ce gandea atunci. Nu de alta dar daca imi venea ceva din fata mai mult ca sigur ca trageam dreapta de volan, adica direct in el.

P.S. Eu eram cu un Renault Clio argintiu, PH 56 CID. Am cautat de dimineata masina prin parcare pe la hotel insa nu mai era. Tot ce vroiam sa stiu era ce fel de gluma nesarata avea omul in cap, eu unul nu am ras la gluma aia si eram curios daca el a ras.

@ sper ca nu va mai muta nimeni postul asta de aici si Robert va raspunde, ca asta caut aici, o amarata de explicatie. Numai bine.


sa inteleg k u ti-ai facut user doar k sa dai de cel care ti-a taiat calea sau nu te-a lasat sa ii tai u calea si sa il injuri nitel :retard: inseamna k ai mult timp de pierdut sau nu intelegi ca a fost coloana si toata lumea a incercat sa tina aproape de cel din fata sa nu s strice randul si sirul de bmw-uri :dis: sau mai simplu cauti cearta :dis:


--------------------
www.printareieftina.uv.ro - Servicii dtp, printare, copiere si multe altele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andreea
post May 29 2006, 12:08 AM
Post #11


BimmerfestGirl
****

Group: Members
Posts: 694
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 11
Car: E36 320i



Am inteles smile.gif

PS: am mutat mesajele in alta sectiune


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andreea
post May 29 2006, 12:13 AM
Post #12


BimmerfestGirl
****

Group: Members
Posts: 694
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 11
Car: E36 320i



QUOTE (RedCap)
@ sper ca nu va mai muta nimeni postul asta de aici si Robert va raspunde, ca asta caut aici, o amarata de explicatie. Numai bine.


Poti sta linistit!
100% Robert iti va raspunde, indiferent in ce zona ai postat


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 29 2006, 12:13 AM
Post #13


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



QUOTE (jaffar)
@RedCap

eu vad situatia asa:

- cei din arad au sosit la cheia pe la 7 din cite am inteles. la 8 cind am ajuns eu deja se simteau foarte bine smile.gif
- tu ai plecat din ploiesti o data cu cei care s-au alaturat coloanei, sau citeva minute mai tirziu si i-ai ajuns din urma
- RWS te suna sa vii mai repede, probabil ca sa-l ajuti la whiskyane smile.gif
- cu sau fara depasire, ai fi ajuns la whisky cu o marja de + sau - citeva minute, caci zona asfaltata unde nu exista marcaj e foarte aproape de cheia. sint sigur ca amicii ar fi fost extrem de dezamagiti daca ai fi intirziat 5 minute si cred ca ti-ar fi purtat pica toata viata.

in aceste conditii, tu ai considerat necesar sa faci o depasire riscanta a unei coloane (fie ea si de bmwuri), fara sa ai spatiu sau vizibilitate suficienta. parerea mea de sofer este ca tu esti cel vinovat si ca ar trebui sa conduci cu ceva mai multa atentie. cred ca si tu si eu si toti ne dorim sa ne suim la volan fara frica de a ne trezi pusi in situatii limita de cineva, iar situatia aia e clar ca tu ai creat-o.

uite si ce scrie in legea dupa care (ar trebui sa) conducem cu totii:

Art. 150. - Conducatorul de vehicul care efectueaza depasirea este obligat:

a) sa se asigure ca cel care îl urmeaza sau îl preceda nu a semnalizat intentia începerii unei manevre similare si ca poate depasi fara a pune în pericol sau stânjeni circulatia din sens opus;

cool.gif sa semnalizeze intentia de efectuare a depasirii;

c) sa pastreze în timpul depasirii o distanta laterala suficienta fata de vehiculul depasit;

d) sa reintre pe banda de circulatie initiala dupa ce s-a asigurat ca poate efectua aceasta manevra în conditii de siguranta pentru vehiculul depasit si pentru ceilalti participanti la trafic.

Art. 152. - (1) Se interzice depasirea vehiculelor:

[...]

cool.gif în apropierea vârfurilor de rampa, când vizibilitatea este redusa sub 50 m;

c) în curbe si în orice alte locuri unde vizibilitatea este redusa sub 50 m;


ce sa mai zic, RWS este primul care a inceput sa arunce cu noroi in noi (noi astia care am organizat intilnirea, si noi astia toti care am participat la ea) asa ca "acum se vad caracterele", sic smile.gif

bun, eu abia astept sa vina robert sa auzim si cum a vazut el intimplarea, eventual cei care erau inainte si dupa el ar putea spune ceva interesant.

later edit, am corectat, nu observasem ca ai plecat din ploiesti spre cheia.


Conducatorii tre sa pastreze o distanta regulamentara fata de cei din fata lor... stiai asta ?? Eu depaseam, si cand am vazut ca deja devine riscant am vrut sa intru la loc nevrand sa risc nimic. Robert ce a facut ? O mare idiotenie si nimic mai mult. Asa ca scuteste-ma cu decretul ala si nu te mai baga degeaba in seama. Ai rabdare sa apara omul sa raspunda si gata. Sau poate esti avocatul lui si de-asta raspunzi, desi dupa cum vorbesti si cum arati nu ai fata de asa ceva, cu tot respectul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TiL
post May 29 2006, 12:16 AM
Post #14


100% BMW corupt
*****

Group: Administrators
Posts: 8,476
Joined: 17-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 7
Car: E28 525i
Engine: M30 2.5 147cp





N-am fost la bimmerfest, nu stiu ce s-a intamplat pe traseu. Dar zi-mi, RedCap, chiar asa nu puteai depasi doua amarate de masini care mergeau in coloana cu 50 km/h? Ca te stiu racer, din cate am observat pe bmwclub.ro Sau cumva nu aveai spatiu/vizibilitate? Atunci de ce te bagai in depasire?

Nu incurajez comportamentul lui Robert. E impotriva legii sa accelerezi cand cineva te depaseste. Dar si eu fac la fel cand vad un inconstient.

Aceleasi cuvinte ca si Barriton le mai am de adaugat: Doamne fereste sa ajungi la volanul unui BMW, mai ales daca o fi ursulet sau alta bomba usoara de spate.


--------------------
Inline 6 in a 5-er 4 ever
E28 528i, E39 525i touring, E39 520i touring, E53 X5 4.4i, E70 X5 3.0si, E46 318i

ex E39 520i exclusive, E39 525tds, E46 318d touring, E28 525i, E34 525i, E28 524td, E30 318i, E28 525i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 29 2006, 12:33 AM
Post #15


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



QUOTE (Andreea)
QUOTE (RedCap)

@ sper ca nu va mai muta nimeni postul asta de aici si Robert va raspunde, ca asta caut aici, o amarata de explicatie. Numai bine.


Poti sta linistit!
100% Robert iti va raspunde, indiferent in ce zona ai postat


Mai bine stai totusi cu jaffar la acelasi pc si nu mai va schimbati atat locul cand raspundeti, ba andreea ba jaffar ca deja ma doare capul. Stati amandoi, ganditi cate o replica si poate in felul asta va iesi ceva bun ca pana acum vad numai aberatii din partea voastra. Hai ca sunt sigur ca puteti mai mult, nu ma dezamagiti. Si apropo, ati plecat de pe bmwclub ca va cenzura cineva si tot asa... oare de ce nu lasati postul asta in topicul unde l-am pus eu? E vorba despre impresiile legate de bimmerfest, nu ? Jos cenzura, nu de alta dar altfel acuzati un om de niste lucruri pe care si voi la randul vostru le faceti... Oare va da prost la imaginea voastra ca tocmai cel care a spus ca s-a mers bine in caravana fara alte evenimente nu stie sa conduca si deranjeaza ceilalti participanti la trafic ? In afara de asta daca tot vreti sa mergeti in coloana cumparati-va voi soseaua voastra pe care sa mergeti in coloana si gata. Daca eu am chef sa depasesc si sa ma bag intre voi, asta voi face fara sa ma opreasca nici unul din voi, desi pe mine ma astepta RMS la whiskane si n-aveam timp de voi sincer sa fiu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 29 2006, 12:37 AM
Post #16


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



QUOTE (TiL)
N-am fost la bimmerfest, nu stiu ce s-a intamplat pe traseu. Dar zi-mi, RedCap, chiar asa nu puteai depasi doua amarate de masini care mergeau in coloana cu 50 km/h? Ca te stiu racer, din cate am observat pe bmwclub.ro Sau cumva nu aveai spatiu/vizibilitate? Atunci de ce te bagai in depasire?

Nu incurajez comportamentul lui Robert. E impotriva legii sa accelerezi cand cineva te depaseste. Dar si eu fac la fel cand vad un inconstient.

Aceleasi cuvinte ca si Barriton le mai am de adaugat: Doamne fereste sa ajungi la volanul unui BMW, mai ales daca o fi ursulet sau alta bomba usoara de spate.


Spatiu aveam, vizibilitate aveam, ultima depasire pe care o mai puteam face prima oara era cea a lui Robert. Era spatiu intre el si cel din fata de cam 2 metri, ajung sa ma pot baga si ma trezesc cu spatiul ala inchis. Practic era in dreptul meu atunci, ma forta sa fac inca o depasire, in conditiile in care nu mai aveam vizibilitate. Si tu faci la fel ?!? Super, inseamna ca omori omul, nu de alta dar in loc sa bage la loc in fata ta, va trebui sa franeze si sa bage la loc in spatele tau, eventual riscand ca in spatele tau sa fi aparut deja altul care sa fi inchis spatiul, deci niste timpi pierduti aiurea, timpi care pot fi fatali. Nu mai incercati voi sa educati omul pe sosea, lasati-l sa mearga cum stie mai bine si atata tot.[/b]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zom
post May 29 2006, 12:38 AM
Post #17


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,167
Joined: 17-October 05
From: bucuresti
Member No.: 6



"prietene", matale confunzi cenzura cu ordinea. este o mare diferenta intre ele. pe bmwclub esti luat la misto grupa mare, si nici nu cracnesti, nu cumva sa fii scos din cercul celor care se cred mai sus doar pentru ca au buzunarele mai groase. si stii ceva? tot ameninti ca te sui pe ala de nu te lasa sa te bagi in coloana unde vrea muschiuletul tau... suie-te, poate dai peste unul care te pune la punct pentru tot restul vietii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 29 2006, 12:40 AM
Post #18


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP





QUOTE (jaffar)
e clar, pe tine nu te intereseaza siguranta celor de pe strada ci numai sa ti se faca loc sa ajungi cu 5 minute mai devreme la chestii foarte urgente si importante. eu sper sa nu mergem vreodata pe aceeasi sosea, sincer nu-mi doresc sa-mi faci ce i-ai facut lui robert smile.gif eu prefer sa merg linistit, legal si, mai important, cu respect fata de ceilalti soferi. ce bine ca nu trebuie sa-ti placa tie de fatza mea, nu stiu ce m-as fi facut smile.gif si mai grav era daca fatza conta la job, atunci ar fi fost chiar nasol de mine, of of.


Spune-mi si mie cu ce am atentat eu la siguranta oamenilor de pe strada. Ala ma face sa fac o manevra in plus, in conditiile in care venea ceva din fata era o mare idiotenie, putea fi ceva extrem de primejdios, si tot eu atentez la siguranta celor de pe strada. Interesant mod de gandire mai ai, esti jos palaria, cel mai bun la logica... No comment. Cand vei spune in sfarsit si tu ceva inteligent iti voi mai da vreo replica, pana atunci e pierdere aiurea de vreme. Acum fa schimb de locuri cu Andreea si debitati amandoi ceva inteligent.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andreea
post May 29 2006, 12:42 AM
Post #19


BimmerfestGirl
****

Group: Members
Posts: 694
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 11
Car: E36 320i



QUOTE (RedCap)
Mai bine stai totusi cu jaffar la acelasi pc si nu mai va schimbati atat locul cand raspundeti, ba andreea ba jaffar ca deja ma doare capul.


Dc recitesti iti dai seama cate aberatii poti sa scrii!
Cum am putea face acest lucru la interval de cateva secunde?
Ia sa vedem?
Uimeste-ma!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RedCap
post May 29 2006, 12:43 AM
Post #20


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 49
Joined: 28-May 06
Member No.: 317
Car: E46
Engine: M54 2.5 192 CP



QUOTE (barrriton)
"prietene", matale confunzi cenzura cu ordinea. este o mare diferenta intre ele. pe bmwclub esti luat la misto grupa mare, si nici nu cracnesti, nu cumva sa fii scos din cercul celor care se cred mai sus doar pentru ca au buzunarele mai groase. si stii ceva? tot ameninti ca te sui pe ala de nu te lasa sa te bagi in coloana unde vrea muschiuletul tau... suie-te, poate dai peste unul care te pune la punct pentru tot restul vietii.


Hmm, tu cea care acum mai bine de juma' de an ma imbarligai cu fel si fel de dracovenii te-ai gasit acum sa comentezi ? Cristina, imi pareai mai inteligenta si demna de o replica mai buna, m-am inselat se pare. Te astept insa vreo cateva zile sa te ajute vreun prieten sa imi dai o replica sau du-te la andreea si jaffar si faci schimb de locuri cu ei si poate poate ganditi ceva mai bun. Desi... dupa cum imi pareti toti 3, slabe sperante. Numai bine si tie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:52 PM