IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Despre magazin Xpert-auto, off-topic
axoo
post Mar 11 2013, 08:57 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 32
Joined: 3-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 240
Car: E30 325ix coupe '89
Engine: M20B25 170CP



"Cel mai mic pret la piese auto. Intra si convinge-te. Daca ti-a placut da un like pentru a fi la curent cu cele mai noi oferte."


Am intrat. Nu sint prea convins smile.gif
Vezi print screen-uri atasate. Acelasi etrier Bosch (aceeasi marca, acelasi cod) costa la voi mai mult cu 6 lei decat la unul dintre concurentii vostri. Sigur, nu-i un capat de tara, dar e suficient ca afirmatia "cel mai mic pret la piese auto" sa nu fie adevarata.

Plus ca nu aveti preturi afisate la (prea) multe repere.

This post has been edited by axoo: Mar 11 2013, 08:58 PM
Attached thumbnail(s)
Attached Image
Attached Image
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xpert-auto
post Mar 11 2013, 10:26 PM
Post #2


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 5
Joined: 11-March 13
Member No.: 47,092
Car: e46
Engine: m47 320d 136cp



QUOTE (axoo @ Mar 11 2013, 08:57 PM) *
"Cel mai mic pret la piese auto. Intra si convinge-te. Daca ti-a placut da un like pentru a fi la curent cu cele mai noi oferte."


Am intrat. Nu sint prea convins smile.gif
Vezi print screen-uri atasate. Acelasi etrier Bosch (aceeasi marca, acelasi cod) costa la voi mai mult cu 6 lei decat la unul dintre concurentii vostri. Sigur, nu-i un capat de tara, dar e suficient ca afirmatia "cel mai mic pret la piese auto" sa nu fie adevarata.

Plus ca nu aveti preturi afisate la (prea) multe repere.

Imi suna putin a reclama negativa. Te-ai legat de 1-2 coduri la care diferenta este de cativa lei, dar nu ai precizat nimic despre codul 0 986 473 871 pe care l-ai ascuns in printscreen-ul de pe xpert-auto.ro si care costa la noi 322,21 lei si la firma enumerata de tine costa 678,30. La fel nu vad nimic precizat despre producatorul TRW unde cred ca avem preturi mai mult decat bune. In plus, cu extradiscountul de 5% oferit membrilor forumului, pretul este mai mult decat acceptabil. Eu zic sa lasam clientii sa aleaga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axoo
post Mar 12 2013, 11:08 AM
Post #3


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 32
Joined: 3-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 240
Car: E30 325ix coupe '89
Engine: M20B25 170CP





QUOTE (Xpert-auto @ Mar 11 2013, 10:26 PM) *
QUOTE (axoo @ Mar 11 2013, 08:57 PM) *
"Cel mai mic pret la piese auto. Intra si convinge-te. Daca ti-a placut da un like pentru a fi la curent cu cele mai noi oferte."


Am intrat. Nu sint prea convins smile.gif
Vezi print screen-uri atasate. Acelasi etrier Bosch (aceeasi marca, acelasi cod) costa la voi mai mult cu 6 lei decat la unul dintre concurentii vostri. Sigur, nu-i un capat de tara, dar e suficient ca afirmatia "cel mai mic pret la piese auto" sa nu fie adevarata.

Plus ca nu aveti preturi afisate la (prea) multe repere.

Imi suna putin a reclama negativa. Te-ai legat de 1-2 coduri la care diferenta este de cativa lei, dar nu ai precizat nimic despre codul 0 986 473 871 pe care l-ai ascuns in printscreen-ul de pe xpert-auto.ro si care costa la noi 322,21 lei si la firma enumerata de tine costa 678,30. La fel nu vad nimic precizat despre producatorul TRW unde cred ca avem preturi mai mult decat bune. In plus, cu extradiscountul de 5% oferit membrilor forumului, pretul este mai mult decat acceptabil. Eu zic sa lasam clientii sa aleaga.



Clientii aleg intotdeauna, asta-i clar.
Eu am facut o chestie simpla. Am luat o afirmatie bombastica facuta de tine si am verificat-o.
Si eu tot potential client sint, iar cumparatul e si chestie de incredere, nu numai de pret.
Afirmatia cu "cele mai mici preturi" nu e adevarata, iar asta e fapt. E suficient sa vinzi un singur reper la pret mai mare decat altii si afirmatia asta nu mai sta in picioare.
Crezi ca sta vreun client sa faca media preturilor voastre sau sa izoleze preturile pe producator?
E treaba voastra sa va alegeti mesajele, daca tot va obositi sa va faceti reclama pe forumuri.
Numai ca prima impresie e greu de sters. Nu imposibil, dar greu.

In fine, fiecare isi face promovarea cum crede de cuviinta.
Iar noi, astia de pe forum, putem sa ne expunem punctul de vedere. Si sa cumparam sau nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Mar 12 2013, 11:40 AM
Post #4


zijdelings geïnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,950
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



Sunt si lanturi de magazine de electronice care dau 'garantie' de pret cel mai mic, e o tehnica de marketing obisnuita in tara. Tu ca client ai de ales de unde cumpari.
Va rog, de acuma, discutati on topic.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:22 AM