IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mare grija la unii useri, review useri BMWzone
INTERCEPTOR
post Jan 18 2010, 11:34 AM
Post #61


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



am inteles mas daca a achitat datoria ta nu inseamna ca peste noapte a devenit un bun coleg si cetatea,
la mine nesimtirea lui dureaza de 2 sau 3 ani
daca as putea as da si pe post la tv sa spun cat de caracter infect este el ca om
si cat de prost sunt eu ca l am ajutat si acuma regret faputl asta ca am fost prost

ca de masina nu mi pare rau ca am facut o chiar daca o avea un animal retardat care traieste in evul mediu

sa nu stearga nici postul tau pt ca trebuie lumea sa stie ca el este un gunoi nesimtit


si ar mai fi unu de pe vw club insa nu i mai stiu id .......l am uitat ala e mai vechi are 4 ani:P a luat o piesa a zis ca revine a 2 a zi cu bani si dus a fost la fel ca pocu de da joint

This post has been edited by INTERCEPTOR: Jan 18 2010, 11:36 AM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MeHigh
post Jan 18 2010, 07:59 PM
Post #62


Roadrunner
*****

Group: Members
Posts: 2,378
Joined: 10-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,273
Car: E39
Engine: M57D30



~AUTODENUNT~
@Vladut 316 - inca mai am cheia aia de vasc pe care mi-ai dat-o cand stateam in Rahova, de n-ai vrut sa o iei cand am schimbat motoru'. oricand te razgandesti, imi zici si ti-o aduc cu placere, mi-a fost de mare ajutor de vreo 3-4 ori cand am umblat la vasc, iar acum sta in portbagaj. au trecut 2 ani si vreo luna de cand e la mine cheia.

In rest, in afara de beri prietenesti, am de dat ceva la cineva? Intreb, poate oi avea si am uitat.


--------------------
Cash only, no I will not trade + cash for your ETA, nor do I want any wheels, ex girlfriends, puppies, or sexual favors....well maybe but PM me about that one
Go to the top of the page
 
+Quote Post
316i
post Jan 18 2010, 08:52 PM
Post #63


Road Runner
*****

Group: Members
Posts: 3,336
Joined: 17-October 05
From: La dreacu'
Member No.: 9
Car: BMW E30 08/90
Engine: 08/94 M42 318iST





S-au facut 2 ani deja? laugh.gif Stai linistit, pastreaza-o! Daca ma ardea asa tare te sunam. Oricum am luat alta demult. Succes! wink.gif


--------------------
16 valves, 24 hours a day, 1bar boost. A vulgar display of power. Making boost since 30-06-2008.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post Jan 19 2010, 01:06 AM
Post #64


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



auto denunt
vladut tu ai lasat la mine o cheie de bujii de fapt un prelungitor cu tubulara sau e de la vre un alt prieten si eu nu stiu


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coman cosmin
post Jan 19 2010, 02:04 PM
Post #65


91% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 919
Joined: 11-April 08
From: aleea circului
Member No.: 1,580
Car: E28
Engine: 3.5/218hp



[quote name='bartro' date='Jan 15 2010, 08:32 AM' post='113279']
As vrea sa adaug ca nu apare el pe pozele smile.gif (sa nu ia alti bataie).


eu apar in poza din spatele masinii
mersi bart.


--------------------
E28 FOREVER
Go to the top of the page
 
+Quote Post
comisaru
post Jan 19 2010, 03:06 PM
Post #66


73% BMW corupt
****

Group: Insiders
Posts: 746
Joined: 21-December 05
From: Ploiesti
Member No.: 135





QUOTE (xox @ Jan 12 2010, 08:05 PM) *
Care vanzatori? Era vorba de altceva aici. Tepe de genul hai ajuta-ma ca vedem noi cum facem.

Apropo, si eu am trimis bani la comisarul pentru un geam de proiector E30 pre-facelift si sunt convins ca mai exista geamul ala pe undeva chiar daca nu am apucat sa-i spun unde sa-l trimita smile.gif Si asta pentru simplul motiv ca mai suntem amandoi activi pe forum.

Da, sunt vinovat.
Mesajul de la tine a fost: "Salut, vreau eu proiectoarele, pun banii pe un card (ideal ar fi daca ai un ing) sau ceva. Si cu ajunsul la mine mai vedem, oricum nu-i nici o graba pentru mine. ". Am vb. atunci la tel. si am stabilit ca urmeaza sa ma intalnesc cu un prieten din Bucuresti ca sa i le dau. Treaba e ca asteptand o solutie de a ma intalni cu persoana de contact din Bucuresti, am uitat complet si de fiecare data cand mi-am adus aminte am fost in cate un loc nepotrivit. Bine, am uitat si geamul de proiector (pe langa alte prostii gen flansa de carburator, chedere...) in debaraua apartamentului atunci cand m-am mutat din Bucuresti si sansele sa-l recuperez sunt mici.
Am sa te despagubesc... Imi pare rau ca am iesit din treaba asta cu imaginea de nesimtit desi stiu ca nu ma cunosti si ca ai motive sa ma consideri asa (era de datoria mea sa te sun sa-ti amintesc, pt. ca tu imi dadusei deja banii, nu a ta sa-mi amintesti mie).


--------------------
316
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post Jan 19 2010, 05:12 PM
Post #67


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



Ops, n-am zis reply-ul in sensul ala smile.gif Sa nu ma intelegi gresit, stiu ca ai vrut sa-l trimiti. Oricum in perioada respectiva mi-am lovit si eu masina si-ti dai seama ca numai la asta nu mi-a fost gandul. Deci e totul ok, iti trimit si raspuns la mesajul privat.

In alta ordinde de idei: auto-denunt: Mai trebuie sa-i dau bani lui Cristic sad.gif La fel din cauza ca mi-am pocnit in perioada aia masina nu prea m-am mai gandit nici eu la asta. Nici nu mai stiu suma unsure.gif


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rotti
post Jan 19 2010, 05:28 PM
Post #68


82% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 871
Joined: 23-October 05
From: bucuresti
Member No.: 49
Car: E30
Engine: S54 3.2 343 cp



QUOTE (MAD520 @ Jan 14 2010, 05:36 PM) *
...apropo de Florin MEN Luna viitoare se fac 2 ani de cand are sa-mi dea 10 mil. Aveam un E12 functional, dar radiat si care nu mai merita sa investesc in el. Florin nu avea inca MEN-ul asa ca isi dorea sa cumpere BMX-ul meu si mai nou acel E12 radiat. Deoarece nu avea bani, a zis in cele din urma ca il ia doar pe cel radiat... cam asta ar fi povestea pe scurt. A fost de acord sa-mi dea 10 mil pe el, in rate. Pt ca tot am fost intelegator si am acceptat sa il dau in rate, care oricum nu au fost stabilite la niste date exacte, sau ceva de genul asta, pt ca eram "prieteni" (eram prieteni pt ca el avea un e12 imprumutat cu care mergea in perioada aia si care se mai strica, iar eu mergeam la orice ora noaptea, cand ma suna, pe unde ramanea el in pana, sa i-o repar pt ca parea baiat de treaba si imi place sa ajut) am zis sa mai fac o fapta buna, pt ca el trebuia sa plateasca platforma cu care sa duca masina acasa, si am zis ca de cele 10 mil care oricum urma sa le primesc intr-un interval destul de mare, sa-i duc si masina la poarta, pe riscul meu. Si am condus eu masina pana la el la poarta ca sa nu mai dea bani si pe platforma. Apoi la scurt timp a luat MEN-ul iar pe mine m-a amanat cu banii. A inceput sa cumpere foarte multe piese noi pt MEN, dar imi spunea mereu ca nu are bani. Am inteles ca ii placea enorm masina si ca vroia sa o vada mergand.. dar totusi... Apoi a ramas fara srviciu si de cate ori sunam sau ne intalneam imi zicea ca nu are bani... asta e.. nu are omu... ce sa ii fac... l-am inteles... Apoi a luat banii pe MEN de la asigurare si nu mi-a dat nici un leu, cu toate ca i-am zis sa imi dea macar 1 mil pe luna ca tot e ok... dar nimic. De aprox 1 an nu imi mai raspunde la telefon, nici pe mess... Chiar inainte sa incep sa scriu aici l-am sunat din nou... ca sa vad ce mai zice, daca imi raspunde ca sa nu mai scriu; dar nu mi-a raspuns...

un jeg de om

This post has been edited by Rotti: Jan 19 2010, 05:37 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAD520
post Jan 19 2010, 06:57 PM
Post #69


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 389
Joined: 25-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 64
Car: E12, E34
Engine: M20 & M50



Ieri, dupa ce am primit offline-ul tau, ti-am raspuns, am asteptat pana azi, dar nu am mai primit nimic. Poate nu ai primit ce ti-am scris, mi se mai intampla si cu alte persoane pe messenger sa nu ajunga ce le scriu, asa ca scriu si aici.
Vad ca ai probleme cu memoria !!! Nu mi-ai dat nici macar 1 leu pe masina!!! iar de pe masina ti-am cerut DOAR turometrul ca sa il pun pe e12le alb. ATAT !!! Puteai macar sa imi dai inapoi eleronul pe care ti l-am dat odata cu masina si pe care eu dadusem 1 mil. Parca iti propusesem la un moment dat sa imi dai eleronul inapoi si sa ramai cu 9 mil de plata. Dar probabil ca si asta ai uitat sau nici nu ai auzit cand am spus.
Zici ca ti-am dat teapa cu motorul... cum adica?! Sa-ti aduc aminte ca eu nu ti-am vandut motorul! Eu ti-am vandut INJECTIA de pe motor! Cu 3,5 mil. Bani pe care mi i-ai dat. Dar intelegerea a fost in felul urmator: pt ca eu nu aveam unde sa tin motorul, ai fost de acord sa iti aduc motorul EXACT CUM A FOST DAT JOS DE PE MASINA cu tot cu cutie de viteze (in stare de functionare, fara sa bata, doar consuma mult ulei) urmand ca eu cand o sa am nevoie de alternator sau electromotor sa vin sa le iau. Eu am luat de pe acel motor DOAR GALERIA DE EVACUARE!!! Pe acel motor erau: injectia care mergea perfect! cu debitmetru aproape nou, cotul din cauciuc de la admisie aproape nou, calculator, alternator schimbat recent (numai pe debitmetru, cot admisie si alternator, care le schimbasem recent, dadusem in jur de 3 mil), electromotor, discul de ambreaj era aproape NOU pt ca imi picase ambreajul si nu gasisem inca motor si l-am schimbat ca sa pot sa merg cu masina. Si toate au ramas la tine! Cand am avut nevoie de alternator nu mi-ai raspuns la telefon, si mi-am cumparat. Cand am avut nevoie de radiator nu mi-ai raspuns, si mi-am cumparat si tot asa...
Deci, chiar nu inteleg cum ai luat tu teapa si cum de eu sunt ala care mananca kkt. Iar la masina ti-am dat pana si jantele mele pe 14 care le aveam atunci pe BMX pt ca iti placeau mai mult decat cele care erau pe cea care ti-am dat-o.
Chiar nu imi imaginam ca poti sa fii atat de nesimtit si nerecunoscator !

This post has been edited by MAD520: Jan 19 2010, 07:00 PM
Attached thumbnail(s)
Attached Image
 


--------------------
// E12-520-'79 / E34-525-'90
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evildeath
post Jan 19 2010, 11:04 PM
Post #70


pull the rag of the three five
****

Group: Members
Posts: 842
Joined: 25-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 996
Car: E23
Engine: M30 3.5





imi place cum a scris pe messenger cu liniuta de dialog lgh (24).gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io's®
post Jan 19 2010, 11:05 PM
Post #71


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .



mda... vad ca nu vreti sa faceti alte topicuri... clar trebuie schimbat numele acestui topic

am mai spus si voi mai spune, cand acest topic va avea sute de pagini vreau sa vad cine il va citi 2-3 zile sa vada de care useri sa se fereasca si de care nu sad.gif


CITAT
imi place cum a scris pe messenger cu liniuta de dialog

vad ca apare si aliniat cu litera mare, probabil a scris de pe un telefon unsure.gif


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Jan 19 2010, 11:37 PM
Post #72


zijdelings geïnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,950
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



Inca odata, nu mi se pare corect ca va faceti aici dreptate.
Rezolvati-va probeleme din viata reala in viata reala, nu pe un forum.
Internet e o chestie foarte puternica, si nu uita nimic. Aveti grija cu cea ce faceti.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAS
post Jan 24 2010, 12:04 AM
Post #73


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 58
Joined: 31-October 05
From: Banana-Land
Member No.: 74



Dreptate se face prin toate modurile. Si pe forum tot viata reala este. Eu nu sunt unul pe forum si altul in realitate, si cei care ma cunosc pot sa confirme asta. Asa ca, apelam la toate posibilitatile atunci cand avem o problema. Un forum este in primul rand un loc de discutii si schimb de impresii, iar prezentul topic fix asta face. Ca nu e vorba de BMW, nici o problema... este vorba despre oameni care sunt mai mult sau mai putin printre noi.

This post has been edited by MAS: Jan 24 2010, 12:07 AM


--------------------
E34 520i 24v & Locomotiva CR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post Jan 26 2010, 11:57 PM
Post #74


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10





corect


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robert_tzara
post Jan 27 2010, 05:25 AM
Post #75


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 310
Joined: 24-May 07
From: bucuresti
Member No.: 938
Car: E30/E53
Engine: 2,5=171cp,30i=231cp



auto denunt= Interceptor n-am uitat, se apropie ziua cu pasi repezi ----danke
=Vladutz nici pe tine nu te-am uiat si la tine se apropie ziua ----danke


barem sa scriu eu inaintea lor smile.gif)

This post has been edited by robert_tzara: Jan 27 2010, 05:28 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post Feb 9 2010, 10:22 PM
Post #76


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



nu cred ca se pune problema in cazul tau
asa ca te ai denuntat degeaba
te declar nevinovat:P


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soare
post May 22 2010, 05:51 PM
Post #77


9% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 143
Joined: 27-May 09
From: bucuresti
Member No.: 2,762
Car: e30
Engine: m42



QUOTE (316i @ Jan 12 2010, 12:36 PM) *
Lasa ma ca pe tine nu pot sa ma supar. biggrin.gif
Ce topic de "Din dragoste" o sa fie si asta. "Mami, mami, mi-a furat mingea!" din ciclul...nene aveti probleme rezolvati-le direct cu persoana in cauza. Atata scrieti pe forum atata va plangeti, a ajuns forumul asta pe post de terapie in grup. Macar de ar fi fost vreo mare comunitate unita, dar sunt 5 oameni.(~)



smile.gif)smile.gif))smile.gif)macar da rezultate ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MAD520
post May 26 2010, 11:34 AM
Post #78


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 389
Joined: 25-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 64
Car: E12, E34
Engine: M20 & M50





Oarecum. De exemplu am aflat ca sustine ca eu i-am dat teapa. I-am dat teapa ducandu-i o masina la poarta pe care nu am vazut nici un leu pana in ziua de azi. Si i-am mai dat o teapa cand mi-a dat banii pe o injectie L-Jetronic completa, iar eu i-am dus la poarta motorul complet cu toate accesoriile plus cutie de viteze... adica exact cum l-am dat jos de pe masina! Sunt un mare tepar!!! aveti grija.
Acum na, fiecare judeca in felul lui, totul este relativ. Prostia este infinita.


--------------------
// E12-520-'79 / E34-525-'90
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post May 26 2010, 05:42 PM
Post #79


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



a deci din cauza ta nu imi mergea bine masina atunci....erai invidios si ai vrut sa nu imi fuga mai tare masina ca a ta laugh.gif laugh.gif

mare tepar madu asta laugh.gif laugh.gif laugh.gif

This post has been edited by haifisch: May 26 2010, 05:43 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post Jun 12 2010, 03:16 PM
Post #80


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



azi dim m am intalnit cu da joint:PP e prima oara cand am fost happy ca l vad,am mai vb una alta .si mi a achitat datoria.nu asta era intentia lui insa daca tot m a vazut,,,,,a scapat de mine.......tongue.gif


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:21 PM