IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> vopsesc,polishez,sudez,roluiesc jante auto
Ciupanezu
post Mar 8 2010, 05:59 PM
Post #21


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (xox @ Mar 8 2010, 05:54 PM) *
Din tot forumul asta vad ca tu esti singurul care sare repede sa spuna ceva.

Poate te-ai obisnuit cu altfel de "comunitati" si te retinem noi pe aici smile.gif



Nu e obiectivul meu să devin cel mai popular utilizator al vreunui forum.

Postez unde am eu chef şi nici nu vreau să am vreun dialog cu tine daca mă iei cu texte de genul acesta.

This post has been edited by Ciupanezu: Mar 8 2010, 06:00 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
b86dtm
post Mar 8 2010, 06:33 PM
Post #22


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 89
Joined: 16-September 08
Member No.: 1,795
Car: E30
Engine: m10 1.8



QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 05:59 PM) *
Nu e obiectivul meu să devin cel mai popular utilizator al vreunui forum.

Postez unde am eu chef şi nici nu vreau să am vreun dialog cu tine daca mă iei cu texte de genul acesta.

vorbeai de inteligenta superioara si de 7 ani de acasa.
daca le aveai pe amandoua nu imi distrugeai topicul pentru o tampenie.

in decursul anilor am schimbat multe marci de masini si am activat pe diverse forumuri.
pana sa te intalnesc pe tine am considerat ca posesorii de bmw sunt cei mai civilizati,seriosi etc.
dar tu ii depasesti cu mult pe cei de pe forumul dacia,acolo sunt cateva zeci ca tine care distrug tot ce le iese in cale.
am facut tuning pe masinile personale incepand de la mecanica,tinichigerie,vopsitorie...daca un coleg de forum imi arata un rahat de masina muncita de el nu zic un cuvant urat deoarece stiu prin ce a trecut,cate saptamani de munca,cata durere de cap si de maini.
daca esti inteligent respecta munca altora..respecta oamenii si ai sa fii respectat.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Mar 8 2010, 07:26 PM
Post #23


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





Nu ţi-a distrus nimeni nimic, nu mai exagera.
O să apară un moderator şi o să şteargă, nu s-a întâmplat nici o tragedie, nu mai dramatiza.

N-are nici o legătură maşina cu caracterul sau educaţia, ai spus asta ca să dea bine la public.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post Mar 8 2010, 07:56 PM
Post #24


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



omu vad ca a postat si poze cu munca lui.....

de preferat ar fi sa o terminati odata inclusiv tu ciupanezule si un moderator sa faca curat aici va rugam

f frumos lucrate jantele

bafta

This post has been edited by haifisch: Mar 8 2010, 08:02 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post Mar 8 2010, 08:44 PM
Post #25


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 05:59 PM) *
Postez unde am eu chef şi nici nu vreau să am vreun dialog cu tine daca mă iei cu texte de genul acesta.


Bai, nu stiu cum o fi la voi la capitala sau cum intelegi tu, dar nu "te-am luat" cu nici un fel de texte. Nici n-am stipulat asa-zisele tale obiective. Asa ca da-mi pace cu exprimarea ta de carton. Daca asa te porti si-n viata de zi cu zi, banui ca nu ai multi prieteni. Ori ai d'astia la fel de "chisati" ca tine. Si nu, nu era o tentativa de dialog.

Si acuma pe intelesul utilizatorilor normali: omul a zis clar ca pozele sunt cu titlu informativ. Ciupanezu o tine pe a lui, intr-o incapatanare puerila, fara sa-si dea seama ca devine ridicol. Pana si la comentariul meu, n-a vazut decat partea "intepatoare" si ca urmare n-a putut da un raspuns pertinent.

Succese ciupa laugh.gif


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Mar 8 2010, 08:54 PM
Post #26


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





Băi, nu ştiu cum e la tine în localitate (asta ca să-ţi întorc favoarea doar), însă când spui cuiva că poate mai bine postează în alte părţi şi că aici poate e reţinut aiurea, este evident că îţi depăşeşti rolul.
E un forum public, prin urmare poate posta oricine atâta timp cât foloseşte un limbaj civilizat.

Nu sunt deloc un inadaptat social dacă asta vrei să sugerezi, am fost iritat de faptul că, precum mulţi alţii, a pus nişte poze oarecare de pe net, fără să scrie în postul iniţial că e vorba de nişte poze cu titlu informativ.

Şi să fim serioşi acum, dacă nu era vorba de o antipatie clară, nu mai comenta nimeni nimic, este evident că atunci când spui că vopseşti jante, nu mai este nevoie de nici o poză cu caracter informativ.
De ce?
1. Toată lumea ştie cum arată o jantă.
2. Toată lumea înţelege ce înseamnă să vopseşti.

Când pui nişte poze într-un astfel de topic se înţelege că sunt jante vopsite de tine si că vrei să arăţi cât de priceput eşti.

Sper că ai înţeles acum punctul meu de vedere, şi, aşa cum ţi-am spus mai sus, mă poţi ignora dacă doreşti, dar nu mă inviţi tu pe alte forumuri.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post Mar 8 2010, 09:09 PM
Post #27


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



Te-am intrebat la modul politicos daca n-ai treaba in alta parte.

Daca vrei, pot reitera si atunci te invit la fel de civilizat pe alt forum. Suntem intelesi de data asta? A, inca ceva: poti si tu sa ma ignori smile.gif


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Mar 8 2010, 09:19 PM
Post #28


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Te invit şi eu la fel de politicos să-ţi vezi de treabă.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post Mar 8 2010, 09:36 PM
Post #29


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



doamne c eobositori sunteti
jante pe 18
zgarieturi 1 2 mm in adancime ma inter cat costa sa le iau o fata la strung pana in spite. are buza de 5 6 cm .deci marginea sa fie mai ok si din buza 1 2 sutimi asa cat de cat
in caz ca este vre una stramba si roluit sau ce o mai trebui
de vopsit mi le vopsesc singur tongue.gif mersi

ciupanezule asa cauti nod in papura si cu aia de pe bmwclub?
ca stii ca acolo nu prea citesc
da s curios daca te iei si de aia mereu ?

This post has been edited by INTERCEPTOR: Mar 8 2010, 09:37 PM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
b86dtm
post Mar 8 2010, 09:38 PM
Post #30


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 89
Joined: 16-September 08
Member No.: 1,795
Car: E30
Engine: m10 1.8





nu mai repeta la infinit....poze
ESTE O SINGURA POZA CU TITLU INFORMATIV

te-am rugat de n ori sa nu mai postezi aici daca nu esti interesat....ai un carcater infect.


ROG UN MODERATOR SA INCHIDA,SA STEARGA TOT TOPICUL.MULTUMESC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elvislorin
post Mar 8 2010, 11:29 PM
Post #31


Cazan owner
*****

Group: Members
Posts: 1,516
Joined: 19-September 07
From: Severin
Member No.: 1,153
Car: E28 525i
Engine: M50B25 192 CP



va rog nu-l inchideti...e asa de juicy.... laugh.gif ...multumim ciupanezule pt contributia ta inestimabila
on topic: imi plac lucrarile si ma tenteaza ideea de a imi vopsi si eu bbs-urile cu negru pe interior si cu buza polisata


This post has been edited by elvislorin: Mar 8 2010, 11:30 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportivu
post Mar 8 2010, 11:33 PM
Post #32


Mensch Maschine
*****

Group: Members
Posts: 1,339
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 976
Car: E34
Engine: M60B30



Ciupa= Neighbourhood watch laugh.gif


Acu serios vorbind, bre Ciupa, dtm, lasati-o moale, asa se fute un forum, de la discutii din astea...


on-topic: as vrea sa aduc si eu msw-urile la tine , nea `DTM, sa mi le polishezi biggrin.gif

This post has been edited by Sportivu: Mar 8 2010, 11:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario.b
post Mar 9 2010, 12:06 AM
Post #33


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 498
Joined: 31-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,112
Car: E30
Engine: M20 2.0 93kW



sincer are dreptate si ciupanezu, multa lume este satula de "experti" in diverse domenii, el doar a intrebat daca o janta este facuta de el, nu de alta dar pe deoparte te poate induce in eroare, stie toata lumea cu multi incearca sa isi faca publicitate moca pe spatele altor cand ei de fapt nu pot f mult (nu este vorba si de colegul DTM), ca idee toata lumea a sarit din cauza ca a comentat ciupanezu si nu altcineva, multi dintre noi incepem sa devenim subiectivisti, cand e cineva cu un comentariu si nu este cunoscut imediat este luat la rost, cand cineva cu experienta poate prea multa sau cu un nivel de cunostiinte tehnice ridicat posteaza niste lucruri care nu cand pe muchie cu restul de gloata (desi are dreptate) la fel este luat la rost, sincer deveniti prea subiectivisti, nu am cu nimeni de impartit nimic (poate doar cu niste tepari sper pe viiitor niste bate si leviere) dar nu mi se pare sa se faca tamtam pe dreptatea cuiva, sincer si pe mine ma deranjeaza lucrurile inflorite. Nicio data cand am vandut ceva pe forumu mintind, am fost mereu sincer si am incercat sa nu pacalesc (anumiti colegi stiu si apreciaza asta), nu pacalesc pentru ca nu imi place sa fiu pacalit. Asta astept si din partea altora, poate pe viitor nu va mai comportati ca o gloata, incercati va vedeti si partea buna comentariilor multe, daca tacem cu totii nu o sa ajungem nicaieri, sant satul sa fiu roman mut care nu spune nimic de rusine, am inceput sa imi exprim punctul de vedere chiar daca nu este la fel cu majoritatea, nu de alta dar daca ai argumente la ceea ce spui mereu vei fii diferit, suntem invatati cu totii sa tacem din gura, sper ca pe viitor daca vedem ceva care nu este ok sa semnalam, nu sa profite altii de necunostiile altora, nu toti neam nascut cu cheia in mana.
Poate ca deranjez, poate ca fac off topic, dar din punctul meu de vedere este adevarat ce am scris.
Scuze dtm de off, dar prea s-a sarit gardul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Mar 9 2010, 12:23 AM
Post #34


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp





Am recitit primul post. Poate mi-a scapat, dar nu vad unde ar fi scris ca jantele sunt vopsite de el. In postul lui putea pune poze si cu chiuaua daca voia, oricum e sec doar text. Nu vad cum ar fi putut cineva sa fie indus in eroare de acea poza. Dtm trebuia pur si simplu sa ignore un anumit personaj si gata. Prea mult tam-tam. Asteptam curatenia de primavara smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
b86dtm
post Mar 9 2010, 10:06 AM
Post #35


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 89
Joined: 16-September 08
Member No.: 1,795
Car: E30
Engine: m10 1.8



QUOTE (Sportivu @ Mar 8 2010, 11:33 PM) *
on-topic: as vrea sa aduc si eu msw-urile la tine , nea `DTM, sa mi le polishezi biggrin.gif


poza cu jante polishate integral,lucrare pe care am terimat-o duminica.

o poza cu jantele pe masina cum aratau inainte de polishare si dupa..pozele sunt facute cu telefonul si nu reda calitatea reala care este mult mai buna.
Attached thumbnail(s)
Attached Image
Attached Image
Attached Image
 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Mar 9 2010, 12:08 PM
Post #36


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (elvislorin @ Mar 8 2010, 11:29 PM) *
va rog nu-l inchideti...e asa de juicy.... laugh.gif ...multumim ciupanezule pt contributia ta inestimabila


Aici se vede mentalitatea românească pură, exact ca pe stadion.

Eşti singur, eşti cuminte, civilizat.

Eşti într-un grup mai mare, sentimentul de turmă intră în acţiune, începi să arunci şi tu cu pietre că să fii şi tu băiat.

QUOTE (Sportivu @ Mar 8 2010, 11:33 PM) *
Ciupa= Neighbourhood watch laugh.gif
Acu serios vorbind, bre Ciupa, dtm, lasati-o moale, asa se fute un forum, de la discutii din astea...


Dacă nu scriai tu şi cel de mai sus, nu mai scriam nimic.

QUOTE (tomado e28 owner @ Mar 9 2010, 12:23 AM) *
Am recitit primul post. Poate mi-a scapat, dar nu vad unde ar fi scris ca jantele sunt vopsite de el. In postul lui putea pune poze si cu chiuaua daca voia, oricum e sec doar text. Nu vad cum ar fi putut cineva sa fie indus in eroare de acea poza. Dtm trebuia pur si simplu sa ignore un anumit personaj si gata. Prea mult tam-tam. Asteptam curatenia de primavara smile.gif


Nici nu trebuia să scrie.
Poza aia nu trebuia să existe acolo, e foarte simplu.
Da, sunt un adevărat personaj. laugh.gif

@mario.b: Mulţumesc, ai înţeles perfect ideea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post Mar 9 2010, 12:26 PM
Post #37


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16



Parerea mea e ca tu gresesti.

Daca-ti expuneai punctul de vedere si te opreai, era altceva. Ce-ai facut tu aici nu se cheama ca esti o persoana civilizata ci o persoana aroganta. Concluzia e ca incepi sa pari demagog.

O zi buna si spor la ars gazul de pomana smile.gif


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Mar 9 2010, 01:17 PM
Post #38


zijdelings geďnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp





QUOTE (xox @ Mar 9 2010, 12:26 PM) *
... Concluzia e ca incepi sa pari demagog.


DEMAGÓG, demagogi, s.m. Persoană care caută să-și creeze o popularitate prin discursuri bombastice, prin promisiuni mincinoase etc. – Din fr. démagogue.

QUOTE (Ciupanezu @ Mar 8 2010, 05:59 PM) *
Nu e obiectivul meu să devin cel mai popular utilizator al vreunui forum.


Si avand in vedere ca toate lumea sare pe Ciupanezu, concluzia pare sa fie gresita.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elvislorin
post Mar 9 2010, 01:25 PM
Post #39


Cazan owner
*****

Group: Members
Posts: 1,516
Joined: 19-September 07
From: Severin
Member No.: 1,153
Car: E28 525i
Engine: M50B25 192 CP



draga ciupanezule te-as ruga in numele turmei sa iti expui parerile doar o data si nu sa faci praf topicul omului (cum mi-ai facut si mie)...e tipic pt tine...cand mai multi oameni iti spun ca exagerezi asculta-i...poate ca au dreptate...sau poate ca trebuie sa te muti pe alte meleaguri unde nu sunt turme ca noi...eu n-am aruncat cu pietre in tine...contributia ta chiar e inestimabila..adica nu se poate masura...mai pe romaneste de la 0 spre infinit...si da e juicy cand te vad cum te dai in stamba pe unde apuci...as ruga moderatorii sa faca o sectiune speciala numita ciupanezu...unde sa isi expuna omul parerile si unde sa putem comentam si noi fara a mai face praf topicul baietilor
ON TOPIC: DTM imi poti da un pret informativ pt polishat buza la jantele mele si vopsit interiorul cu negru...iti atasez si un link cu masina
http://bmwzone.ro/forums/index.php?act=att...st&id=26404

This post has been edited by elvislorin: Mar 9 2010, 01:32 PM
Attached image(s)
Attached Image
 


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportivu
post Mar 9 2010, 01:26 PM
Post #40


Mensch Maschine
*****

Group: Members
Posts: 1,339
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 976
Car: E34
Engine: M60B30



QUOTE (Ciupanezu @ Mar 9 2010, 12:08 PM) *
Dacă nu scriai tu şi cel de mai sus, nu mai scriam nimic.



M-am convins ca nu stii de gluma. Era o incercare de destindere a topicului. Asta e, nu mi-a reusit...

Nu zic mai mult, din politete si pentru simplu fapt ca nu m-ai apostrofat pana acum cu nimic...

Cele bune,
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:14 PM