IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

17 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Taxa de lux, ce ne mai asteapta?
TiL
post May 5 2010, 03:11 PM
Post #21


100% BMW corupt
*****

Group: Administrators
Posts: 8,477
Joined: 17-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 7
Car: E28 525i
Engine: M30 2.5 147cp



QUOTE (Ciupanezu @ May 5 2010, 12:40 PM) *
De multă vreme BNR-ul īncearcă să ţină asta sub control cumpărānd cantitaţi imense de valută de pe piaţă.
Este clar că nu vor putea face asta la nesfārşit, iar asta va duce la o īnrăutăţire a situaţiei financiare.


Credeam ca BNR cumpara Euro ca sa mentina cursul ridicat, nu ca sa-l coboare.


--------------------
Inline 6 in a 5-er 4 ever
E28 528i, E39 525i touring, E39 520i touring, E53 X5 4.4i, E70 X5 3.0si, E46 318i

ex E39 520i exclusive, E39 525tds, E46 318d touring, E28 525i, E34 525i, E28 524td, E30 318i, E28 525i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post May 5 2010, 04:35 PM
Post #22


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



referitor la ce spune-ti CRM si Ciupanezu

mentionez ca eu nu am votat pt ca nu am suportat pe niciunu....

crm-ule esti cam dur cand ii f*** pe toti cei care l-au votat pe basescu

si daca nu il votau pe basescu pe cine votau? pe geoana?

fiti seriosi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportivu
post May 5 2010, 07:11 PM
Post #23


Mensch Maschine
*****

Group: Members
Posts: 1,339
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 976
Car: E34
Engine: M60B30





Ciupanezule, iti repet: NESIMTIRE, INDOLENTA, LAMENTARE. cu asta cred ca am spus mai tot...

toata lumea se pricepe sa faca gargara, dar nici unu nu are cojones sa puna mana si sa faca ceva.

sincer sa fiu, o dam iar in polemici fara rost, hai dreacu sa ne strangem si sa le aruncam cateva molotovuri laugh.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post May 5 2010, 07:27 PM
Post #24


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



eu pun cadou dacia lu taica miu sa i dati foc la guvern tongue.gif
si merg si la miting si la bataie cu ei
unde vreti voi.dar nu cred ca se rez ceva
si faptul ca nu fac nimic e c anu mi permit financiar sa fac ceva.daca ridic gura imi baga repede o rama in hura sa ma innece sa nu mai pot zice nimic.asta e
traim intr un cacat si ne adancim unde este mai rau si mai imputit
hailfisch tongue.gifP
cine poate sa boteze pe basescu
decat manelisti
mancatori de seminte
tigani lui
si restu 3 mil de voturi furate:P
oameni batrani care nu prea inteleg ei cum merge treaba intr o tara care se vrea democratica sin in dezvoltare:PP
nu i nimic
nu i vina lor ca au fost pacaliti
si eu l am votat prima oara.,si regret si acuma:((
soo fuck mee .


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post May 5 2010, 08:19 PM
Post #25


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



cel mai bine va cautati un rost pe afara, si nu ami veniti niciodata pe aici sau doar dupa ce ati facut anii sa luati pensie din alta tara daca tot duceti dorul acestei minunate tari biggrin.gif
Desi inca sunt mic ca ani am facut planuri mapri !Pana in 2012 parasesc mizeria asta cu mama ,tata, sora, catel, pisica, purcel si tot asa smile.gif)e mai bine, aici nu am avut decat locuri de munca penale la 600 ron pe luna si munceam zi de zi cica 12 ore dar erau cam 14 si o zi libera pe saptamana la o fima locala din BR, si asta nu a fost singurul loc de munca in felul asta, in BR is salarii mizere, primesti salariu sa te duci la muca si sa mananci si de tine nimic, nu am bani sa imi pun o plomba la masea in tara asta si noi trebuie sa ramanem in ea? Ma f*t pe ea!

This post has been edited by Dani88br: May 5 2010, 08:20 PM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io's®
post May 5 2010, 08:35 PM
Post #26


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .





ba da' nu mai sare nimeni pro base.. inainte de alegeri daca spuneai ceva rau de base pe forum imediat se gaseau 2-3 sa-si spuna ei parerea si sa vina cu argumente ca el e cine e si ca va face ce va face si cacatul bici si ca o sa si pocneasca


ahahahaaaahhaaa


pe cei care l-ati votat:
CITAT(io's® @ May 4 2010, 09:19 PM) *
SA TRAITI ( si voi ) BINEEEEE !!!!!






muhahahahaaaaaa


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daman
post May 5 2010, 09:18 PM
Post #27


18% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 218
Joined: 7-May 09
From: bucuresti
Member No.: 2,727
Car: e36,e21
Engine: m43 1600 105 cp



e din ce in ce mai rau.jegosii astia in loc sa gaseasca alte solutii ,tot pe noi amaratii trag.o sa ajungem ca in grecia.in tara asta nu poti sa faci nimic,statul incearca sa te tina sclav,dator pe veci...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post May 5 2010, 09:32 PM
Post #28


zijdelings geļnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



QUOTE (io's® @ May 5 2010, 09:35 PM) *
ba da' nu mai sare nimeni pro base.. inainte de alegeri daca spuneai ceva rau de base pe forum imediat se gaseau 2-3 sa-si spuna ei parerea si sa vina cu argumente ca el e cine e si ca va face ce va face si cacatul bici si ca o sa si pocneasca


ahahahaaaahhaaa


pe cei care l-ati votat:


muhahahahaaaaaa

Te cam distrezi...
Eram mai degreaba anti Geoana, de fapt PSD, pentru ca am vazut de aproape ce e in bucateria lor. Drept la vot nu am, multumesc. Imi aduce aminte de o povestea de la tatal meu, de la scoala de cand era el mic. Profesor avea pedeapsa la alegere, bataie cu un bat gros, bat subtire sau curea.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post May 5 2010, 10:13 PM
Post #29


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



interceptor si tu ca restu de 22 de milioane au crezut ca si in alti ani ca "bai....hai sa vedem poate asta schimba ceva"

e acelasi kk....de 21 de ani se voteaza degeaba nu de acum 4-8 ani

asa s-a intamplat si cu constantinescu....toti s-au bucurat ca scapasera de iliescu....si de fapt ala era prea slab si era corupt de altii

nu mi-a placut si nu am fost niciodata fan comunism....dar parca ala bagat 2 metrii sub pamant si inca 2 sub beton parca era cu un pic mai mult cap...nu stiu....poate ca debitez prostii dar eu unul nu stiu ce sa mai cred

eu ca eu ca am 23 de ani...dar ce o fi in capul alora care au trecut prin alte vremuri?

@bart... nu cred ca io's se distreaza.....mai degraba ii dau dreptate


This post has been edited by haifisch: May 5 2010, 10:15 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io's®
post May 5 2010, 10:34 PM
Post #30


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .





CITAT(haifisch @ May 5 2010, 10:13 PM) *
interceptor si tu ca restu de 22 de milioane au crezut ca si in alti ani ca "bai....hai sa vedem poate asta schimba ceva"


ce dreaq sa mai schimbe, apai daca nu si-au dat seama ca din 2004 pana in 2009 nu a facut nimic*... poate isi dau seama pana in 2014 laugh.gif




bart, inca nu ma distrez, o sa ma distre peste vreo 2-3 ani asa, cand o sa se convinga toti laugh.gif sa vezi atunci ce mai rad... de ei muhahahaaahhaaaaa
fac pariu ca multi inca mai spera.. ca vb romanului, speranta moare ultima LOL


*- adica nimic pt noi, pleava/poporu'/tara/ asta nu inseamna ca nu pt ei ca doar se vede... analfabeta aia de fi-sa e europarlamentar si cred ca nimeni nu ma poate contrazice ca e analfabeta si se bate cu pumnii in piept ca trebuie sa se faca remaniere la educatie ca suntem la pamant... credeti ca s-a referit la fii-sa? fra-su o arde la greu cu toate cioarele interlope (care o fi miza?) , pe cacatul ala de boc il tine pm pt nimeni nu accepta sa-i fie catelus si sa fie condus din umbra etc etc etc , nu cred ca mai trebuie sa le insir ca doar le vedeto toti, probabil doar unii dintre voi nu le recunosc



inca odata va spun (si am sa o spun de cate ori o sa am ocazia):

SA TRAITI BINE !!! ...TOTI! tongue.gif


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post May 5 2010, 10:55 PM
Post #31


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (TiL @ May 5 2010, 04:11 PM) *
Credeam ca BNR cumpara Euro ca sa mentina cursul ridicat, nu ca sa-l coboare.


Din moment ce economia Romāniei este la pămānt, iar guvernul s-a īmprumutat de la FMI ca să aibă bani de salarii şi pensii, este evident că leul ar trebui să se deprecieze faţă de euro.

QUOTE (haifisch @ May 5 2010, 05:35 PM) *
referitor la ce spune-ti CRM si Ciupanezu

si daca nu il votau pe basescu pe cine votau? pe geoana?

fiti seriosi


Da, cu siguranţă n-ar fi fost mai rău de atāt.

Chiar şi Geoană ar fi fost un preşedinte mai bun decāt Băsescu, mai ales dacă Antonescu ar fi avut postul de prim-ministru.

Dar romānii ignoranţi au muşcat cardeala PDL conform căreia dacă-l votezi PSD, ne īntoarcem la comunism.
Populism şi manipulare, cam aşa se numeşte, şi am terminat o facultate de profil, sunt la un master de Relaţii internaţionale politice, ştiu despre ce vorbesc.

Băsescu e chiar cea mai proastă variantă, un jegos cu tendinţe dictatoriale, plin de tupeu şi cardeală ieftină.

Guvenul Boc este, cu siguranţă, cel mai prost guvern de după revoluţie.

Boc este prototipul oportunistului făra personalitate, valetul perfect fără pic de coloană vertebrală.

Nu sunt simpatizant PSD, īnsă nici ăia nu sunt īn halul ăsta.

Eu nu īnţeleg cum poate cineva să mai aibă īncredere īn Băsescu cānd justiţia a ajuns o glumă mai proastă decāt pe vremea lui Năstase.
Tot felul de arestări la comandă fără absolut nici o finalitate.
Pāine şi circ, nimic mai mult.

This post has been edited by Ciupanezu: May 5 2010, 10:59 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io's®
post May 5 2010, 10:59 PM
Post #32


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .



ciupane, vezi pe viitor ce faci daca ajungi politician tongue.gif


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post May 5 2010, 11:02 PM
Post #33


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Deja e foarte greu să faci orice īn Romānia.

Cānd mă gāndesc ce māndrii erau unii acum cāteva luni cānd a ieşit Băsescu din nou, parcă era victoria lor personală, victoria democraţiei nu altceva.

Să vezi ce rău va fi īntr-un an, acum e doar īnceputul.

Băsescu ăsta e incredibil de tupeist.
Deşi tot guvernul este propria lui operă, el īntotdeauna se disociază de probleme.
Dacă se vede clar că guvernul este praf, el nu-i de vină, n-are nici o treabă, de parcă nu ar controla el guvernul.

Aşa a făcut de fiecare dată, īntotdeauna e altcineva de vină, el e imaculat, perfect, nevinovat.

This post has been edited by Ciupanezu: May 5 2010, 11:08 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TiL
post May 5 2010, 11:29 PM
Post #34


100% BMW corupt
*****

Group: Administrators
Posts: 8,477
Joined: 17-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 7
Car: E28 525i
Engine: M30 2.5 147cp





io`s, suntem inca in campanie? biggrin.gif
N-am apucat sa votez in iarna, dar nu as fi votat in nici un caz cu biata marioneta (fara voia sa) a hotilor din PSD.


--------------------
Inline 6 in a 5-er 4 ever
E28 528i, E39 525i touring, E39 520i touring, E53 X5 4.4i, E70 X5 3.0si, E46 318i

ex E39 520i exclusive, E39 525tds, E46 318d touring, E28 525i, E34 525i, E28 524td, E30 318i, E28 525i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io's®
post May 5 2010, 11:34 PM
Post #35


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .



TIL: macar aia se vad....
si da, campania la prezidentialele din 2014 ca posibil sa schimbe marinaru' constitutia si sa poata candida din nou... forever (ceausescu II) LOL


CITAT(Ciupanezu @ May 5 2010, 11:02 PM) *
Aşa a făcut de fiecare dată, īntotdeauna e altcineva de vină, el e imaculat, perfect, nevinovat.

..el nu stie nimic, nu-si aduce aminte, nu cunoaste... etc


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post May 5 2010, 11:35 PM
Post #36


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



hai ca am transformat topicul intr-un schimb de viziuni politice personale.....smile.gif

ne racim gurile aiurea....poate cine stie ne mai si certam intre noi tongue.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
TiL
post May 5 2010, 11:42 PM
Post #37


100% BMW corupt
*****

Group: Administrators
Posts: 8,477
Joined: 17-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 7
Car: E28 525i
Engine: M30 2.5 147cp



QUOTE (Ciupanezu @ May 5 2010, 11:55 PM) *
Chiar şi Geoană ar fi fost un preşedinte mai bun decāt Băsescu, mai ales dacă Antonescu ar fi avut postul de prim-ministru.

laugh.gif ciupa' asta e un vis irealizabil. Guvernarea bunului simt laugh.gif Suna ffrumos, dar nu merge, trebuie autoritate.

Geoana nu are autoritate, oricat ar striga el la camere. De Antonescu ce sa mai zic. E consatean de-al meu si se pare ca ne caracterizeaza din plin acest bun-simt. Dar asta nu ajuta aici la oras...

Singurii care au avut autoritate dupa revolutia au fost guvernantii PSDisti. Care insa au si reusit sa fure cel putin jumatate din tara (Delta, cu tot cu lagunele de la mare, insula mare a Brailei sunt doar cateva exemple). Restul l-au lasat partenerilor UDMR (padurile din Ardeal etc).


--------------------
Inline 6 in a 5-er 4 ever
E28 528i, E39 525i touring, E39 520i touring, E53 X5 4.4i, E70 X5 3.0si, E46 318i

ex E39 520i exclusive, E39 525tds, E46 318d touring, E28 525i, E34 525i, E28 524td, E30 318i, E28 525i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post May 5 2010, 11:42 PM
Post #38


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





QUOTE (io's® @ May 6 2010, 12:34 AM) *
..el nu stie nimic, nu-si aduce aminte, nu cunoaste... etc


Corect.
Are īn mānă toate serviciile secrete pe care le tot măreşte, are tot guvernul īn mānă, Boc e sluga lui personală, cred că-i face şi pantofii, īnsă nu ştie nimic săracul. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io's®
post May 5 2010, 11:50 PM
Post #39


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .



CITAT(haifisch @ May 5 2010, 11:35 PM) *
ne racim gurile aiurea....poate cine stie ne mai si certam intre noi tongue.gif

nu, nu cred, vad ca lumea de destul de pasnica


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post May 6 2010, 12:30 AM
Post #40


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (TiL @ May 6 2010, 12:42 AM) *
laugh.gif ciupa' asta e un vis irealizabil. Guvernarea bunului simt laugh.gif Suna ffrumos, dar nu merge, trebuie autoritate.

Geoana nu are autoritate, oricat ar striga el la camere. De Antonescu ce sa mai zic. E consatean de-al meu si se pare ca ne caracterizeaza din plin acest bun-simt. Dar asta nu ajuta aici la oras...

Singurii care au avut autoritate dupa revolutia au fost guvernantii PSDisti. Care insa au si reusit sa fure cel putin jumatate din tara (Delta, cu tot cu lagunele de la mare, insula mare a Brailei sunt doar cateva exemple). Restul l-au lasat partenerilor UDMR (padurile din Ardeal etc).


Pe Antonescu īl simpatizez, ştie să vorbească, e cult şi are replici acide atunci cānd doreşte, e un orator mult mai bun decāt Băselu', maestrul orăcăielilor.

Şi oamenii lui Băsescu au desăvārşit furturile, le-au dus la nivelul următor.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:11 AM