IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> 1990 BMW E34 525iA, Slutty Red
Rating 4 V
Ciupanezu
post Feb 8 2011, 12:37 PM
Post #21


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (andy_e34 @ Feb 8 2011, 12:43 AM) *
Offtopic:
Ciupanezule, eu nu te cunosc si nu ma pot pronunta despre tine, dar citind prin posturi, pe forum vad ca-ti cam bagi coada prin toate tread-urile si cam deranjezi. Sincer, tie nu-ti cam convine nimic. Nu mai-am permis sa fac comentarii niciodata despre masina altuia fie ca-mi place fie ca nu, pe nici un forum, si slava domnului sunt membru si pe altele. Tie ti se pare ca ai super scula de masina? "E39"? Nu stiu , poate o fi dar tu scri ca se strica des. Mai bine i-ti luai un E34, SAU E28, E12. Erau mai frumoase si mai sigure.

Nu am de ce să deranjez, asta dacă nu deranjează adevărul.

Nu văd cum ar putea fi maşina ta de America din moment ce are portbagajul cu locaş pentru numărul de înmatriculare pe model de Europa, n-are bord în mile şi nici o altă chestie vizibilă tipică unei maşini fabricate pentru America.

Orice maşină pe care vrei să o întreţii corespunzător are piese de schimbat.
Dacă eşti mulţumit că se mişcă, da, toate sunt fiabile.

Cu alte cuvinte, vrei să zici că am o maşină urâtă şi nesigură. laugh.gif
Vai, ce m-am supărat. laugh.gif

E39 e mai sigur decât orice BMW mai vechi şi mai nesigur decât BMW-urile mai noi.
Frumuseţea e relativă, însă E39 nu e în nici un caz o maşină urâtă.

Ştii foarte bine că ai mai fost apostrofat în alte locuri pentru descrierile astea eronate.
Alpina trims, adică un banal sticker, în rest nici o legătură cu Alpina şi chestia asta cu America.

VIN-ul începe cu WBA sau cu 4US?

Eu nu te-am jignit cu nimic, n-am zis că maşina ta ar fi urâtă, însă o descriere cât mai exactă e de preferat.
Maşina ta nu are nici o treabă cu Alpina şi bănuiesc că nu e nici de America.

This post has been edited by Ciupanezu: Feb 8 2011, 12:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Feb 8 2011, 12:50 PM
Post #22


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp



Asa. Si? smile.gif Nu e topic de vanzare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Feb 8 2011, 12:52 PM
Post #23


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





Asta nu înseamnă că spunem orice ca să nu se supere nu ştiu cine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Feb 8 2011, 12:55 PM
Post #24


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp



Omul e multumit de masina, masina nu e ultimul cazan, din partea mea poate fi facuta si pentru Marte, tot BMW e. Nu mai fi asa rigid... Ce rost avea sa te iei de el aici pentru ca au fost discutii in alta parte?

Scuze de offtopic.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Feb 8 2011, 01:23 PM
Post #25


zijdelings geďnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



Gata cu off-topic, va rog. Ciupanezu, ne dam si noi singur seamna de unele lucruri, nu trebuie sa ne ajuti smile.gif
Mai ales daca te ai informat pe un alt forum, nu are rost sa deschizi subiect si aici.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andy_e34
post Feb 8 2011, 06:19 PM
Post #26


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 323
Joined: 4-February 11
From: BUCURESTI
Member No.: 5,422
Car: E34i,E34iA,E34i,E39iA
Engine: M52B20 150CP





Mda. Ce sa mai zic. e aia, e ai'lalta, nu e aia, nu e ai'lalta'. - e draci baltati.
Poate pe undeva si Ciupanezu are dreptate. Mi-am verifict si eu VIN-ul si intradevar masina e fabricata in Germania. Insa 4US inseamna pentru masini fabricate in US in Spartanburg iar primele, BMW -uri facute in Amerca au fost daca nu ma-nsel Z1(de fapt toate Z-uri-le. si X-uri-le. Eu nu stiu de alt model care se fabrica in SUA.
Mai zice acolo de transmisie si altele. Dar "HC21" unkknown, plus ca nu gasesc pentru ce diler a fost fabricata. Cand am fost cu masina sa verific cutia de viteze si cei de acolo"care sunt cei mai buni din RO" in cutii automate, mi-au zis ca masina e de america si ca cutia este la fel: ZF 15/HP/18. Acum eu nu stiu dar nu vreau sa supar pe nimeni. Si chiar daca ar fi de vanzare nu vad care ar fi problema. Eu nu am zis niciodata ca masina e ALPINA!!!. Am zis doar Alpina trims + cip la motor.
Nu orice bmw importat din america are vitezometrul in mile, iar fostul proprietar din Sibiu ,"pensionarul"m-a asigurat ca a adus-o din America, Santa Monicain '96 cand a fost inmatriculata in RO.

Nu e concurs de miss, si in primul rand nu e un cazan. Asta e masina mea si sunt mandru de ea. Si daca o vand cer in jur de 3000 euro neg, sau la schimb E32, sau W124.
Eu zic sa ingropam "securea " discutiilor "naspa" la adresa masinilor membrilor.

Si daca si alti membri si-au expus parcul auto m-am gandit sa atasez si eu niste poze cu fostele mele doamne, unele chiar de la concurenta. Sper sa fie voie si sa nu se supere nimeni.

In ordinea nr. de pe tricou.

1. BMW E28 520I M20- 1984
Asa am luat masina cu dungile de Apina pe ea. A sta la mine 2 ani si a plecat exact in stadiul in care o vedeti in poze.
Masina era tehnic ok Chiar INTERCEPTORUL a lucrat la ea si m-a asigurat de motor si de debitmetru ca sunt ok si asa a fost. Articulatia fata am schimbat-o chiar la el in Baneasa de pe un E28. 535 pe care-l avea adus de afara. Ceea ce era interesat la ea era ca avea casetofonul si equalizer-ul pe tavan. + un set de mici proiectoare ce se reglau pentru fiecare pasager in parte ca in avion!!!. Interior piele crem impecabila.

2. Mercedes. W123. 300D Automatik 1977

3. Mercedes. W126. 300SE Automatik 1992
Attached thumbnail(s)
Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image


Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image


Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image


Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image


Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image


Attached Image
Attached Image
 


--------------------

they don't make them like they use to !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Feb 8 2011, 06:32 PM
Post #27


zijdelings geďnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



E28 albastru a fost dezmembrat de cineva de pe forum asta nu acuma mult timp:
http://bmwzone.ro/forums/index.php?showtop...mp;#entry124675
Avea inca casetofon pe plafon:
http://bmwzone.ro/forums/index.php?showtopic=9885&hl=


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post Feb 8 2011, 06:39 PM
Post #28


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



stii ca vorbeam noi la circ....si mi se parea ciudat ca parca stiam masina (E28-ul)

masina din pacate nu mai exista....a fost dezmembrata.....motorul e la mine smile.gif

masina o cumparase iorgos....dar din pacate era prea mancata de rugina

P.S. interiorul era textil crem....doar fetele de usi erau din piele....sort of smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andy_e34
post Feb 8 2011, 06:52 PM
Post #29


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 323
Joined: 4-February 11
From: BUCURESTI
Member No.: 5,422
Car: E34i,E34iA,E34i,E39iA
Engine: M52B20 150CP



Dupa cum se poate vedea, la mine masina erata aprope de impecabil. Tocmai ii cumparasem chit de ambreiaj nou , complet dar am vandut-o pana sa il montez. Banii pe chit i-am recuperat de la cumparator. Masina a mers impecabil facand in 2 ani cu ea 2 drumuri pana la Munchen si altul pana la Budapesta si Debrecen. Am schimbat la ea discurile pe fata"Zimmerman" si placute si pe spate sabotii si ferodourile. Singura problema pe care am avot-o cu ea : mi sa rupt suportul de alternator in Dragasani cand eram la niste rude. Norocul a facut sa se rupa la doar 50m de casa lor. A doua zi m-i la sudat ceneva de acolo care suda aluminiu, si n-am mai avut probleme.


--------------------

they don't make them like they use to !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Feb 8 2011, 06:56 PM
Post #30


zijdelings geďnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp





Se pare ca s-a degradat mult dupa ce a plecat de la tine.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MeHigh
post Feb 8 2011, 07:30 PM
Post #31


Roadrunner
*****

Group: Members
Posts: 2,378
Joined: 10-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,273
Car: E39
Engine: M57D30



frumos 126'le in general, iar asta din poze arata si bine, intretinut. n-ai avut masini rele, bravos!


--------------------
Cash only, no I will not trade + cash for your ETA, nor do I want any wheels, ex girlfriends, puppies, or sexual favors....well maybe but PM me about that one
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post Feb 8 2011, 08:34 PM
Post #32


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



sincer si eu stateam si ma miram cand am scos motorul cu iorgos ca arata bine ambreiajul smile.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Feb 8 2011, 08:53 PM
Post #33


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (tomado e28 owner @ Feb 8 2011, 12:55 PM) *
Omul e multumit de masina, masina nu e ultimul cazan, din partea mea poate fi facuta si pentru Marte, tot BMW e. Nu mai fi asa rigid... Ce rost avea sa te iei de el aici pentru ca au fost discutii in alta parte?

Scuze de offtopic.gif


Pentru că nu văd de ce merită să spunem lucruri incorecte.

QUOTE (bartro @ Feb 8 2011, 01:23 PM) *
Gata cu off-topic, va rog. Ciupanezu, ne dam si noi singur seamna de unele lucruri, nu trebuie sa ne ajuti smile.gif
Mai ales daca te ai informat pe un alt forum, nu are rost sa deschizi subiect si aici.


Nici nu am încercat să vă fac pe voi să înţelegeţi ceva, nu ştiu de unde ai tras concluzia asta.
Nu m-am informat de nicăieri, am spus doar că i s-a mai atras atenţia că maşina nu e nici de America şi nici nu are vreo legătură cu Alpina.

QUOTE (andy_e34 @ Feb 8 2011, 06:19 PM) *
Mda. Ce sa mai zic. e aia, e ai'lalta, nu e aia, nu e ai'lalta'. - e draci baltati.
Poate pe undeva si Ciupanezu are dreptate. Mi-am verifict si eu VIN-ul si intradevar masina e fabricata in Germania. Insa 4US inseamna pentru masini fabricate in US in Spartanburg iar primele, BMW -uri facute in Amerca au fost daca nu ma-nsel Z1(de fapt toate Z-uri-le. si X-uri-le. Eu nu stiu de alt model care se fabrica in SUA.
Mai zice acolo de transmisie si altele. Dar "HC21" unkknown, plus ca nu gasesc pentru ce diler a fost fabricata. Cand am fost cu masina sa verific cutia de viteze si cei de acolo"care sunt cei mai buni din RO" in cutii automate, mi-au zis ca masina e de america si ca cutia este la fel: ZF 15/HP/18. Acum eu nu stiu dar nu vreau sa supar pe nimeni. Si chiar daca ar fi de vanzare nu vad care ar fi problema. Eu nu am zis niciodata ca masina e ALPINA!!!. Am zis doar Alpina trims + cip la motor.
Nu orice bmw importat din america are vitezometrul in mile, iar fostul proprietar din Sibiu ,"pensionarul"m-a asigurat ca a adus-o din America, Santa Monicain '96 cand a fost inmatriculata in RO.

Nu e concurs de miss, si in primul rand nu e un cazan. Asta e masina mea si sunt mandru de ea. Si daca o vand cer in jur de 3000 euro neg, sau la schimb E32, sau W124.
Eu zic sa ingropam "securea " discutiilor "naspa" la adresa masinilor membrilor.


Eu n-am zis neapărat să fie fabricată în America ci pentru America.
Maşina sigur n-a fost fabricată pentru America.
5HP-18 a fost pusă şi pe maşinile de Europa, nu e o cutie specială pentru America.

Un vânzător spune orice ca să-şi vândă marfa.
Dacă nu există acte doveditoare, povestea rămâne la nivel de basm.

Nu e nevoie să îngropăm nimic, eu nu te-am atacat, doar ţi-am atras atenţia asupra unor lucruri într-un mod argumentat şi neutru.

Şi nici n-am spus că maşina ar fi un cazan, chiar arată foarte bine şi ar arăta şi mai bine fără "Alpina Trims" alea. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Feb 8 2011, 09:18 PM
Post #34


zijdelings geďnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp





QUOTE (Ciupanezu @ Feb 8 2011, 12:37 PM) *
Ştii foarte bine că ai mai fost apostrofat în alte locuri pentru descrierile astea eronate.

De aici iese ca deja avai informatie la dispozitia. Daca asta asa este, chiar nu avea rost sa discuti asta si aici. Sau cel putin nu avea rost public. De acolo am tras concluzia ca ai scris ca se na lamuresti pe noi, pentru tu deja stiai din 'alte locuri'. Uneori pot sa treci si peste lucruri de gen informatie incorecte, adica sa lasi oameni in pace. Te am rugat si sa termin cu off-topic, rugaminte pe care ai ignorat. Te rog sa-mi explici pe PM ce a fost asa de important de ai considerat sa scri inca un post.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Feb 8 2011, 09:23 PM
Post #35


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Eu nu înţeleg de ce nu se poate scrie niciodată ceva care nu-i neapărat o laudă sau o întrebare fără să se atace cineva.

Dacă alegi să contrazici pe cineva sau să-l corectezi într-o manieră civilizată, nu există nici un fel de problemă.

Dacă am devenit indezirabil şi vă deranjează atâta prezenţa mea, nu mai intru deloc şi gata, nu e o pierdere pentru nimeni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dobricaliviu
post Feb 8 2011, 09:37 PM
Post #36


9% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 160
Joined: 23-January 10
From: bucuresti
Member No.: 3,183
Car: e21
Engine: m10 315 75cp



QUOTE (andy_e34 @ Feb 8 2011, 01:32 AM) *
Imi amintesc cum sa nu. Ce faci esti in Ro sau in GR? Ai vandut w124, ce masina ai cum?

Pentru restul intrebarilor. Masina are cip - asa mi-a spus fostul proprietar, dar nu bag mana in foc ca nu am fost cu ea la dino. Acum, daca cipul e Alpina sau altceva sau nu e deloc putin imi pasa mie. Mie imi place asa cum e, este destul de nervoasa si puternica, motorul si cutia trag amandoua in mintile lor. Eu nu mi-am luat masina de concurs ci pentru confort. As fi vrut sa aibe si AC dar daca nu s-a putut asta e. Masina a avut incalzire in scaune dar din nu stiu ce motiv nu mai are. Stau firele atarnand pe sub scaun.
Pun o poza cu oglinda interioara. VIN-ul nu se da. Poate, decat la prieteni, si la urma urmelor ce-i aici inchizitie, "tras la raspundere - socoteala" sau un forum de discutii pentru pasionatii masinilor bmw.

pt. motorizarea ei sun destule optiuni , bine ai intrat , cu inchizitorul o sa te obisnuiesti , baiat bun , multi km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dobricaliviu
post Feb 8 2011, 09:50 PM
Post #37


9% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 160
Joined: 23-January 10
From: bucuresti
Member No.: 3,183
Car: e21
Engine: m10 315 75cp



QUOTE (Ciupanezu @ Feb 8 2011, 10:23 PM) *
Eu nu înţeleg de ce nu se poate scrie niciodată ceva care nu-i neapărat o laudă sau o întrebare fără să se atace cineva.

Dacă alegi să contrazici pe cineva sau să-l corectezi într-o manieră civilizată, nu există nici un fel de problemă.

Dacă am devenit indezirabil şi vă deranjează atâta prezenţa mea, nu mai intru deloc şi gata, nu e o pierdere pentru nimeni.

sic , pun pariu ca nu poti . Curiosul !!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Feb 8 2011, 10:01 PM
Post #38


zijdelings geďnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,952
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp





De aici sa lasa cu warn. Cred ca am stabilit ca masina nu e USA nici alpina dar este un exemplar de E34 bine intretinut, si gusturile nu sa discuta.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MeHigh
post Feb 8 2011, 10:44 PM
Post #39


Roadrunner
*****

Group: Members
Posts: 2,378
Joined: 10-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,273
Car: E39
Engine: M57D30



si cobra arata bine!
alaturi de E28 si E12, au ingropat o gramada de masini pana in timpurile actuale.
daca stau bine sa ma gandesc, cobra aia e mai de-o seama cu E12-le, iar MAD ne poate confirma ca MAD-mobilul inca poate smile.gif
bravo andy ca ai grija de ea (e34), cat timp din punct de vedere tehnic masina e intretinuta ai tot respectul meu, alaturi de alti colegi de pe forum care ingrijesc babaciunile din rasputeri.
mie imi placea cum arata si cu dungile pe cauciucuri, era diferita, avea o alura mai ... old asa... era mai speciala smile.gif


--------------------
Cash only, no I will not trade + cash for your ETA, nor do I want any wheels, ex girlfriends, puppies, or sexual favors....well maybe but PM me about that one
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andy_e34
post Feb 8 2011, 10:52 PM
Post #40


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 323
Joined: 4-February 11
From: BUCURESTI
Member No.: 5,422
Car: E34i,E34iA,E34i,E39iA
Engine: M52B20 150CP



E28-ul nu stiu daca Iorgos l-a cumparatde la mine. Eu am vandut masina unui pusti - era f tanar si de-abia ce-si luase carnetul. Imi amintesc insa ca fratele lui avea motocicleta foarte misto Suzuki sau Kawasaki . Daca el este chiar Iorgos atunci ...nu stiu.Masina intr-adevar avea tapiterie de textil dar doar la interiorul scaunelor. Pe margine sipe usi avea piele si aratau toate grozav la mine. De aceea i-am pus si mane schimbator si husa volan in aceeasi culoare si tot din piele. Pe tavan nu mai stiu exact ce era dar arata oricum foarte bine. Ce mai stiu este ca prietenii mei din Dristor imi spuneau ca au mai vazut E28-ul in trafic dupa ce eu am candut-o dar ca arata jalnic, si ca au vazut-o si accidentata. Ciar ziceau - "bai ce misto arata masina aia la tine" de fapt toate masinile tale aratau misto, chiar daca la inceput unele lasau de dorit le facuse-i ce le facuse-i si aratau super."
Dar de w123 nu zice nimeni nimic? Si doar atatea de putine comentarii de w126?

sim mie imi placea . Dac gasesc o vopsea speciala sau niste cauciuc alb care se aplica pa roti fi sigur ca le voi face la fel. Sau comand pe Ebay niste Dunlop-uri din america si...gata!
Cobra avea cutie automata cu 3 trepte si cam 125CP - motor 3000 5 cilindri in linie
La fel ca si la E34 functionau tot ce era electric sau dotare pe ea. Trapa era insa manuala.
Interiorul l-am schibat ulterir cu unul din piele crem perforata dar nu am poze cu ea asa. Am vandut-o unui tip care a venit spacial din Oradea pentru ea cu 2700 euro


--------------------

they don't make them like they use to !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 10:17 AM